Kauniečių sėkmę lėmė nuoseklus darbas

2017 balandžio 20

news-art

Kauno boksininkai įspūdingai pradėjo 2017 metų sezoną. Lietuvos suaugusiųjų čempionate Kėdainiuose, laikinosios sostinės atstovai laimėjo net 11 medalių – 4 aukso, 1 sidabro ir 6 bronzos. Čempionais tapo Gilvinas Lukošiūnas (svorio kategorija iki 60 kg), Deividas Kliučakas (iki 64 kg), Paulius Zujevas (iki 81 kg) ir Mantas Valavičius (virš 91 kg).

Dar labiau kauniečiai dominavo Lietuvos jaunių čempionate. Prieš savaitę Garliavoje vykusiose vaikinų varžybose kauniečiai laimėjo net pusę aukso medalių – 7-is iš 14-os. Vasario mėnesį Palangoje vykusiame Lietuvos jaunimo čempionate auksu pasidabino du kauniečiai.

„Kaunas visada buvo ir yra Lietuvos bokso sostinė ir šio titulo niekada niekam neužleido. Vilnius kartais „iššaudavo“, bet tik Lietuvos olimpiniame sporto centre (LOSC) esančių boksininkų dėka. Neatsimenu tokio laikmečio, kad Vilniuje gimę boksininkai, be į LOSC atvykusių, nugalėtų kauniečius“, – tvirtina jau tryliktus metus treneriu dirbantis vienas tituluočiausių mūsų šalies boksininkų kaunietis Vidas Bičiulaitis. DSC_6345

2015 metais Lietuvos bokso federacijos Vykdomasis komitetas priėmė sprendimą, kad LOSC besitreniruojantys boksininkai Lietuvos čempionatuose atstovauja savo gimtąjį miestą.

V. Bičiulaitis įsitikinęs, kad tik nuoseklus darbas gali duoti tokius rezultatus, nes boksininkams yra labai sunkus periodas, kai reikia pereiti iš jaunimo į suaugusiųjų boksą ir šiuo momentu daug lemia trenerio požiūris ir darbas.

„Tie kauniečiai, kurie tapo Lietuvos čempionais, intensyviai sportuoja jau 5 metus ir tas kasdienis darbas niekada nenutrūko. Tai – didelis trenerių įdirbis, nors dažnai jis yra nematomas. 1998 metais gimusi karta yra gan perspektyvi ir dabar minėtas trenerių darbas duoda rezultatus – šie boksininkai tapo Lietuvos čempionais. Reikia mažiausiai 4-5 metų intensyvaus darbo su jaunais boksininkais, jeigu nori pasiekti tokių rezultatų, kai jei pereina į suaugusiųjų boksą“, – sako V. Bičiulaitis.

1995 metų pasaulio čempionato prizininkas išskiria Vilniaus Ozo sporto gimnazijoje dirbančio trenerio Miroslavo Krepštulio indėlį į jaunų boksininkų tobulėjimą Lietuvos olimpiniame sporto centre ir siūlo tęsti pradėtą darbą.

IMG_3562

„Jau dabar matomas tikrai dideli trenerio M. Krepštulio darbo nuopelnai, nes jis ketverius metus rūpinosi perspektyviausiais šalies boksininkais – treniravo V. Balsį, T. Olberkį, A. Zenkovskį, S. Banį ir kitus. Tas, dažnai nematomas trenerio darbas, jau duoda vaisius, bet būtina sudaryti sąlygas, kad tas darbas būtų tęsiamas ir negalime išdraskyti šių grupių, nes minėti boksininkai gali pasiekti gerų rezultatų tarptautiniuose turnyruose ir suaugusiųjų varžybose“, – teigia V. Bičiulaitis.

Kauniečių trenerį nustebino ir rezultatai Lietuvos jaunių čempionate, kur kauniečiai iškovojo net 7-is aukso medalius.

„Prieš jaunių čempionatą tikėjomės, kad laimėsime 5-is aukso medalius, o laimėjome net 7-is. Nustebinom patys save. Šioje amžiaus grupėje Kaunas turi labai stiprią komandą. Treniruočių stovykloje dalyvavo net 40-imt šios amžiaus grupės boksininkų, todėl turim iš ko pasirinkti. Vėlgi, rezultatus lemia trenerių įdirbis. Pernai į Europos jaunučių čempionatą vežėme net penkis kauniečius, kurie pasiekė gerus rezultatus. Dabar kiekvienas treneris turi po 5-7 šios amžiaus grupės boksininkus ir kiekybė duoda rezultatus“, – sako V Bičiulaitis, pasak kurio, bokso populiarumą lemia ir skambios pergalės, tokios, kaip kauniečio Eimanto Stanionio 2015 metais iškovotas Europos čempiono titulas. IMG_4254 (1)

„Vaikams žvaigždžių reikia visose sporto šakose ir gerai, kad turime tokį pavyzdį, kaip E. Stanionis. Po tokių skambių pergalių, tikrai jaučiamas didesnis susidomėjimas boksu ir padaugėja vaikų, lankančių bokso treniruotes, nes jiems yra į ką lygiuotis. Kaune boksas yra gan populiarus vaikų ir jaunimo tarpe“, – įžvalgomis dalijasi V. Bičiulaitis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »