Kėdainiuose prasideda Lietuvos čempionatas

2019 lapkričio 20

news-art

Lapkričio 20 – 23 dienomis Kėdainių arenoje vyks 93-asis Lietuvos bokso čempionatas. Šalies pirmenybėse bus išdalinta 14 medalių komplektų – aštuoniose vyrų ir šešiose moterų svorio kategorijose. Iš viso čempionate dalyvaus 74 boksininkai: 58 vyrai ir 16 moterų.

„Lietuvos čempionate boksininkai kovos ne tik dėl medalių, bet ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje. Šalies rinktinė kitų metų pavasarį Londone ir Paryžiuje vyksiančiuose atrankos turnyruose varžysis dėl kelialapių į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvos boksininkai dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Tikimės, kad ši tradicija bus pratęsta ir kitais metais“, – teigia Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga.

Šeštadienį nuo 12.00 val. vyksiančius Lietuvos čempionato finalus tiesiogiai stebėkite lrt.lt portale.

Atkakliausių kovų laukiama sunkiausiose svorio kategorijose. Svorio kategorijoje iki 91 kg šių metų pasaulio čempionate į geriausiųjų dešimtuką patekęs daugkartinis Lietuvos čempionas Tadas Tamašauskas sieks susigrąžinti titulą po praėjusiais metais sensacingai patirto pralaimėjimo.

Svorio kategorijoje virš 91 kg pasaulio kariškių sporto žaidynėse bronzos medalį iškovojęs Algirdas Baniulis sieks paveržti titulą iš daugkartinio Lietuvos čempiono, pasaulio ir Europos čempionatų dalyvio Manto Valavičiaus.

Kėdainiuose įspūdingą rekordą gali pakartoti Marius Vyšniauskas. Svorio kategorijoje iki 52 kg kovojantis panevėžietis sieks jau 16-o Lietuvos čempiono titulo. Iki šiol šalies rekordas priklauso boksininko karjerą jau baigusiam kauniečiui Vitalijui Subačiui, kuris Lietuvos čempionu tapo net 16 kartų iš eilės.

Moterų varžybų ryškiausia žvaigždė – šiais metais Europos jaunimo čempionato aukso medalį iškovojusi Gabrielė Stonkutė (buvusi Diekontaitė), kuri kovos svorio kategorijoje iki 75 kg.

„Lietuvos bokso federacijos Vykdomasis komitetas nusprendė leisti suaugusiųjų čempionate dalyvauti ir jaunimo amžiaus grupės boksininkams, šiais metais sulauksiantiems 18 metų. Taip norime skatinti jaunuosius boksininkus greičiau integruotis į suaugusiųjų boksą ir pasisemti patirties kovose su geriausiais šalies boksininkais. Tiesa, šie jaunieji boksininkai privalo gauti LBF Trenerių tarybos pritarimą, kad jų meistriškumas atitinka keliamus reikalavimus ir Lietuvos čempionato lygį“, – sako LBF generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

Lietuvos bokso čempionatas organizuojamas jau 93 kartą. Nuo 1925 metų rengiamos pirmenybės neįvyko tik kartą – 1939 metais.

Stipriausi šalies boksininkai Kėdainiuose varžysis po metų pertraukos ir jau trečią kartą per pastaruosius penkerius metus. Vilmanto Bobino vadovaujama Kėdainių bokso federacija šalies čempionatą priėmė 2014, 2015 ir 2017 metais.

Lietuvos bokso čempionato tvarkaraštis (įėjimas visas dienas nemokamas):
Lapkričio 20 d. (trečiadienis) 17.00 val. preliminarios kovos
Lapkričio 21 d. (ketvirtadienis) 17.00 val. preliminarios kovos
Lapkričio 22 d. (penktadienis) 17.00 val. pusfinaliai
Lapkričio 23 d. (šeštadienis) 12.00 val. finalai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI

LBF ir NGUsports kviečia dalyvauti jaunųjų talentų paieškos ir pripažinimo programoje „Never give up“

2024 gegužės 17

news-1

NGUsports komanda kartu su Lietuvos bokso federacija kviečia jaunuosius boksininkus…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai patirties sėmėsi tarptautiniuose mačuose Lenkijoje

2024 gegužės 13

news-1

Praėjusį šeštadienį (gegužės 10 d.) Dobčičo mieste Lenkijoje vyko tarptautinis…

SKAITYTI
Translate »