Keičiasi svorio kategorijos suaugusiųjų ir jaunimo varžybose

2021 liepos 07

news-art

Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) oficialiai informavo, kad yra keičiamos vyrų ir moterų varžybų svorio kategorijos. Vyrų svorio kategorijos didėja nuo 10 iki 13, moterų kategorijos nuo 10 iki 12. Naujos svorio kategorijos visose AIBA vykdomosiose varžybose įsigalios nuo šių metų rugpjūčio 1 d.

„Po išsamių diskusijų su visais suinteresuotais vyrų ir moterų bokso atstovais, įskaitant Varžybų komitetą, Moterų bokso komitetą ir konsultacijų su nacionalinėmis šalių federacijomis, AIBA Direktorių taryba balsavo už svorio kategorijų pakeitimus visose AIBA suaugusiųjų ir jaunimo varžybose. Manome, kad šis žingsnis leis didesniam boksininkų skaičiui dalyvauti atitinkamose svorio kategorijose, kuriose jie yra stipriausi ir jaučiasi patogiausiai. Pakeitimai buvo padaryti norint užtikrinti boksininkų saugumą reguliuojant svorį ir siekiant sudaryti vienodas sąlygas. Ši naujovė padės boksui išsivystyti iš eilinio sporto į elitinį“, – teigiama AIBA pranešime.

Mažiausias leistinas vyrų svoris buvo sumažintas nuo 49 kg iki 48 kg. Pirmųjų penkių svorio kategorijų skirtumas yra 3 kg, tarp penktos ir septintos kategorijos yra 3,5 kg skirtumas, tarp septintos ir devintos kategorijų – 4 kg, tarp devintos ir dešimtos – 5 kg, tarp dešimtos ir dvyliktos – 6 kg skirtumas. Sunkiausia svorio kategorija prasideda nuo 92 kg ir neturi jokių apribojimų.

Moterų mažiausias svoris išlieka toks pats 48 kg. Tačiau skirtumas tarp pirmųjų keturių svorio kategorijų dabar yra 2 kg, tarp ketvirtos ir aštuntos kategorijų yra 3 kg skirtumas, tarp aštuntos ir devintos – 4 kg, nuo devintos iki dešimtos – 5 kg, o nuo dešimtos iki vienuoliktos – 6 kg. Sunkiausia svorio kategorija lieka ta pati – virš 81 kg.

„Pagal naujas svorio kategorijas vyks svarbiausios šių metų varžybos – spalio mėnesį prasidėsiantis pasaulio vyrų čempionatas ir lapkričio mėnesį vyksiantis pasaulio moterų čempionatas. Planuojama pagal naujas taisykles vykdyti ir Europos jaunimo čempionatą spalio mėnesį. AIBA darė nacionalinių federacijų apklausą ir būtent toks svorio kategorijų skaičius buvo priimtinas daugumai. Pagal naujas svorio kategorijas planuojame organizuoti ir šių metų Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatą, kuris vyks lapkričio mėnesį Vilniuje“, – sako Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

Tokijo olimpinėse žaidynėse bokso varžybos vyks 8 vyrų ir 5 moterų svorio kategorijose. Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ketina iki 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių sulyginti vyrų ir moterų svorio kategorijų skaičių.

Naujos AIBA svorio kategorijos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paaiškėjo, kas 2024 m. vadovaus visų amžiaus grupių LBF rinktinėms

2024 vasario 13

news-1

Vasario 10 d. Panevėžyje prieš šalies jaunimo bokso čempionato finalus…

SKAITYTI

Pajėgiame bokso turnyre Bulgarijoje A. Kazakevičius iškovojo bronzą

2024 vasario 12

news-1

Baigėsi vasario 4–11 d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykęs itin pajėgus…

SKAITYTI

Panevėžyje išaiškėjo 2024 m. Lietuvos jaunimo bokso rinktinė

2024 vasario 11

news-1

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »