LBF eilinė-ataskaitos konferencija

2020 spalio 06

news-art

Kėdainiuose vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) eilinė – ataskaitos konferencija. Joje dalyvavo 24-i LBF nariai iš 45-ių. Konferencijoje, kuri buvo planuota metų pradžioje, bet dėl koronaviruso pandemijos nukelta į rudenį, buvo apžvelgti ne tik 2019 metai, bet ir 2020-ieji.

„Pasaulio sportą sujaukė pandemija, dėl kurios buvo nukeltas svarbiausias sporto renginys –olimpinės žaidynės. Buvome labai arti kelialapio į Tokiją, tačiau dar turime du atrankos turnyrus, kuriuose sieksime pratęsti tradiciją. Lietuvos boksininkai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Tikime, kad olimpiečių turėsime ir kitais metais. Galbūt pirmą kartą istorijoje kelialapį į olimpines žaidynes iškovos ir Lietuvos boksininkės. Tokių vilčių suteikia mūsų merginų pasiekta istorinė pergalė – iškovotas aukso medalis Europos čempionate“, – sakė LBF prezidentas Darius Šaluga.

Europos jaunimo čempionės titulą iškovojo Gabrielė Stonkutė. Kita Lietuvos boksininkė Iveta Lešinskytė užėmė 5 vietą pasaulio ir Europos čempionatuose ir liko per žingsnį nuo prizininkų pakylos. Šios lietuvės kovos dėl kelialapių į Tokiją kitais metais vyksiančiuose atrankos turnyruose. Juose dalyvaus ir 6 Lietuvos boksininkai.

„Kovo mėnesį vykusiame olimpiniame atrankos turnyre per žingsnį nuo kelialapio liko Edgaras Skurdelis. Kovos likimą lėmė kontraversiškas teisėjų sprendimas. Turime lyderių, kurie gali iškovoti olimpinius kelialapius. 2019 metai buvo gan sėkmingi ir vyrams. Bronzos medalį pasaulio kariškių sporto žaidynėse iškovojo Algirdas Baniulis, pasaulio čempionate Tadas Tamašauskas užėmė 9 vietą, Europos žaidynėse devintas buvo E. Skurdelis. Tai mūsų rinktinės lyderiai, kurie yra pajėgūs kovoti dėl olimpinių kelialapių. Tarptautiniuose turnyruose pernai lietuviai iškovojo 23 medalius: 7 aukso, 9 sidabro ir 7 bronzos, – ataskaitoje pažymėjo LBF Trenerių tarybos pirmininkas ir Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas. – Aišku, yra ir silpnų pusių. Vis dar neturime normalios treniruočių bazės, kur galėtume organizuoti treniruočių stovyklas ir kviesti užsienio komandas, nes Druskininkuose vis dar neatidarytas Sportininkų rengimo centras. Kyla didelių sunkumų norint į tarptautines varžybas kartu su komanda vežtis gydytoją ar kineziterapeutą.“

Konferencijoje aptartos galimybės Lietuvos rinktinėje matyti profesionalų ringe sėkmingai kovojantį Eimantą Stanionį. Europos čempionas šiuo metu treniruojasi Lietuvoje ir jeigu gaus leidimą iš savo vadybininkų, yra pasiruošęs kovoti olimpiniame atrankos turnyre.

„Lietuvos bokso teisėjai sulaukė tarptautinio pripažinimo. Vilmantas Bobinas gavo Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) kvietimą teisėjauti Europos žaidynėse Minske. Šiuo metu net trys Lietuvos teisėjai turi aukščiausią AIBA 3 žvaigždučių kategoriją. Iš viso turime 24 tarptautines ir nacionalines kategorijas turinčius teisėjus. Buvome numatę kelti jų kvalifikaciją, tačiau dėl pandemijos neįvyko kvalifikacijos kėlimo kursai užsienyje“, – teigė LBF Teisėjų kolegijos pirmininkas Anatolijus Kriukovas.

Konferencijos dalyviai patvirtino Trenerių tarybos ir Teisėjų kolegijos ataskaitas, taip pat LBF finansinę bei Revizoriaus ataskaitas.

LBF generalinis sekretorius Donatas Mačianskas pristatė 2020 metų federacijos biudžetą. Numatytas biudžetas yra rekordinis ir sudaro beveik 400 tūkst. eurų.

LBF Vykdomojo komiteto narys Sporto klubų atstovas Bronislovas Šimokaitis informavo, kad LBF nariais tapo Vilniaus bokso federacija (prezidentas Olegas Mamedovas) ir „Ringo karalius“ (vadovas Marius Narkevičius).

Patvirtinta nauja priėmimo į LBF narius tvarka. Stojimo mokestis lieka toks pats 500 eurų, tačiau nustatytas bandomasis dvejų metų laikotarpis naujai stojančiam klubui, siekiant išsiaiškinti klubo efektyvumą bokso sporto srityje. Taip pat būtina pateikti trijų, jau esančių klubų, rekomendacijas. LBF Vykdomasis komitetas įpareigotas sukurti kriterijus ir aprašą, pakeistai tvarkai numatyti.

Konferencijos dalyviams Lietuvos sporto vystymo asociacijos „Nugalėtojas“ atstovas pristatė vizijas, planus ir galimybes, sudaryti LBF sportininkų registrus, interaktyvius sprendimus ir funkcijas, privačias ir viešas sportininkų duomenų bazes, taip pat sistemas, susijusias su mandatinių komisijų darbo efektyvesniu nuotoliniu veikimu, susijusius su LBF veiklos efektyvesniu ir platesniu naudojimu. Konferencijos dalyviai paraginti aktyviai dalyvauti kuriant šią sistemą ir teikti pasiūlymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »