LBF pozicija: EUBC paskirto techninio delegato elgesys galimai buvo tyčinis ir siekiantis sukiršinti

2023 balandžio 03

news-art

Balandžio 1-osios vakarą tarptautinio Algirdo Šociko bokso turnyro finaliniame renginyje Ukrainos boksininkas Danylo Zamorylo, ant nugaros užsijuosęs Ukrainos dvispalvę, lipo ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio, tačiau vėliavą jam nuo pečių nutraukė turnyro techninis delegatas iš Rumunijos Sima Viorelis.

Lietuvos bokso federacija (LBF), kartu su renginį organizavusia Kauno bokso federacija (KBF), oficialiai pareiškia, kad toks Europos bokso konfederacijos (EUBC) paskirto techninio delegato elgesys galimai buvo tyčinis ir siekiantis sukiršinti.

LBF pirmoji Lietuvoje paskelbė nedalyvausianti tarptautiniuose turnyruose, Europos ir pasaulio čempionatuose, kuriuose varžysis Rusijos ir Baltarusijos atstovai. Kaip ir buvo galima tikėtis, Lietuvos laikysena Ukrainos palaikymo atžvilgiu įžiebė ugnį ir Tarptautinės bokso asociacijos (IBA) koridoriuose.

Tikime, kad EUBC, paskatinta IBA, A. Šociko turnyrui techniniu delegatu S. Viorelį paskyrė neatsitiktinai – norėdama įnešti įtampos ir paskatinti agresiją karo siaubiamos Ukrainos atžvilgiu.

Įtampa buvo jaučiama viso turnyro metu. S. Viorelis penktadienį (kovo 31 d.) per A. Šociko turnyro pusfinalių kovas priėjo prie Kauno sporto halėje savo tautiečius palaikiusių Kazachstano sirgalių ir paprašė jų nuleisti valstybinę Kazachstano vėliavą.

Tą pačią dieną S. Viorelis prieštaravo Armėnijos sportininkų dalyvavimui A. Šociko bokso turnyre. Po ilgų diskusijų dviems sportininkams buvo leista boksuotis, vienam – ne. Minėti armėnai siejasi su Armėnijos bokso federacijos dalimi, kuri pasisako prieš karą Ukrainoje ir už rusų bei baltarusių sportininkų suspendavimą.

Tuo metu finalinę A. Šociko turnyro dieną Kauno sporto halėje skambėjo ukrainietiška muzika, o minia, padėdama renginio vedėjo Andriaus Žiurausko, vieningai skandavo frazę „Slava Ukraini, Herojam Slava“ – buvo reiškiamas visapusiškas palaikymas karo nusiaubtos Ukrainos sportininkams ir treneriams.

Žinodama Lietuvos bokso bendruomenės poziciją karo Ukrainoje atžvilgiu, Ukrainos bokso federacija (UBF) į turnyrą Kaune išsiuntė net 16 boksininkų ir tai buvo didžiausia delegacija A. Šociko turnyre.

Negana to, pirmąją turnyro dieną Kauno sporto halėje lankėsi UBF prezidentas Kirilas Ševčenka, kuris LBF ir KBF atstovams padėkojo už visapusišką palaikymą tarptautinėje bokso bendruomenėje.

Turnyre iš viso buvo apdovanota net 13 Ukrainos sportininkų (6 aukso medaliai, 2 sidabro ir 5 bronzos). Dauguma jų ant pakylos lipo su valstybinėmis vėliavomis, tačiau S. Vioreliui užkliuvo būtent D. Zamorylo – EUBC techninis delegatas pasinaudojo akimirka, kai niekas pasipriešinti negalėjo ir įvykdė provokaciją.

Norėtume dar kartą pakartoti, kad Lietuvos bokso federacija, kartu su Kauno bokso federacija, niekada nepalaikė, nepalaiko ir nepalaikys 2022 m. vasario 24-ąją Rusijos pradėto karo Ukrainoje.

Kaip ir anksčiau, taip ir dabar nevyksime į tarptautines varžybas, kuriose dalyvaus šalių agresorių atstovai bei reikšime visapusišką palaikymą Ukrainai – jos sportininkams, treneriams ir likusiai tautai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI

Viename gausiausių Lietuvos jaunių čempionatų paaiškėjo nacionalinė bokso rinktinė

2024 kovo 31

news-1

Baigėsi kovo 27–30 dienomis Lietuvos sporto universitete (Sporto g. 6,…

SKAITYTI
Translate »