LBF sportininkai nedalyvaus čempionatuose, kur varžysis šalys agresorės

2023 sausio 26

news-art

Sausio 25 dieną Kaune vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo LBF Vykdomojo komiteto nariai Darius Šaluga, Vilmantas Bobinas, Rasa Balčiauskienė, Bronislavas Šimokaitis, Vidas Bružas, Anatolijus Kriukovas, Egidijus Rutkauskas ir Donatas Mačianskas.

VK posėdžio metu buvo priimtas sprendimas neregistruoti LBF nacionalinių rinktinių ir nesiųsti jų į tarptautines bokso varžybas, kuriose ketina dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkai.

Dėl šio sprendimo LBF boksininkai praleis ketverias Senojo žemyno pirmenybes ir du planetos čempionatus. Maža to, LBF VK pateikė griežtą rekomendaciją į tuos pačius tarptautinius renginius nevykti Lietuvos bokso teisėjams.

LBF anksčiau kreipėsi į LR Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) su prašymu pateikti rekomendacijas, kaip reaguoti į šalių agresorių dalyvavimą tarptautinėse varžybose. Savo ruožtu ŠMSM pažadėjo taikyti COVID-19 negautų lėšų kompensavimo modelį dėl nedalyvavimo pasaulio ir Europos pirmenybėse.

ŠMSM pabrėžė, kad palaiko LBF VK priimtą sprendimą nacionalinių rinktinių atstovams nedalyvauti turnyruose, į kuriuos registruojasi Rusijos ir Baltarusijos boksininkai.

Posėdžio metu VK taip pat nusprendė LBF eilinę ataskaitą – konferenciją vykdyti balandžio 1 d. (šeštadienį) Kaune prieš tarptautinio Algirdo Šociko turnyro finalines kovas.

Kadangi 2023 m. LBF tampa perkančiąja organizacija, VK patvirtino Viešųjų pirkimų organizavimo ir vidaus kontrolės taisyklių projektą, kuriuo LBF turės vadovautis vykdydama viešuosius pirkimus.

VK susitikimo metu buvo nuspręsta žymiai gausesnes lėšas skirti visų amžiaus grupių dalyvavimui tarptautinėse varžybose. Taip pat planuojama didesnes lėšas skirti tarptautinių turnyrų ir bokso mačų organizavimui. Taip pat diskutuota apie tarptautinių bokso mačų Lietuvoje kiekio ir kokybės didinimą.

Posėdyje iki maksimumo buvo padidintos maistpinigių normos teisėjams, dirbsiantiems visų amžiaus grupių nacionaliniuose, Didžiųjų miestų ir Rajonų čempionatuose. Be to, bus mokamai dienpinigiai nacionalinių rinktinių treneriams ir teisėjams, vykstantiems į tarptautinius renginius užsienyje.

Kadangi Tadas Tamašauskas baigė boksininko karjerą, LBF Etikos komisijoje atsilaisvino sportininkų atstovui numatyta vieta, tad V. Bružas į ją pasiūlė kaunietį Algirdą Baniulį, kurio kandidatūrą VK patvirtino. Etikos komisiją LBF sudaro 5 asmenys – 2 treneriai, 2 teisėjai ir 1 sportininkas.

LBF parengė Bendradarbiavimo sutartį tarp LBF ir savivaldybių sporto įstaigų. Už jos parengimą buvo atsakinga LBF viceprezidentė Rasa Balčiauskienė. VK sutartį patvirtino ir artimiausiu metu pateiks pasirašyti šį sutarties variantą visoms biudžetinėms savivaldybių įstaigoms. Kadangi pagal LBF įstatus biudžetinės įstaigos negali būti federacijų narėmis, bendradarbiavimas vyks sutarties pagrindu.

VK sprendimu iš LBF sudėties dėl veiklos nevykdymo ar narystės mokesčio nemokėjimo pašalinti klubai – VšĮ Algirdas, asociacija Kauno apskrities bokso veteranų klubas ir VšĮ Vilniaus bokso klubas PB.

LBF, siekdama sisteminti duomenis ir juos tinkamai pateikti Nacionalinei sporto agentūrai (NSA), rinks informaciją apie sportininkus, dalyvaujančius nacionaliniuose, Didžiųjų miestų ir Rajonų čempionatuose. Už duomenų surinkimą atsakingais paskirti čempionatus aptarnaujantys vyriausieji teisėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »