Birželio 27 dieną Vilniuje vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo LBF Vykdomojo komiteto nariai Darius Šaluga, Rasa Balčiauskienė, Anatolijus Kriukovas, Vilmantas Bobinas, Bronislavas Šimokaitis, Vidas Bružas, Egidijus Rutkauskas ir Donatas Mačianskas bei svečias – Lietuvos profesionalų bokso federacijos (LPBF) vadovas Romas Gudžiauskas.
Posėdžio pradžioje pranešta, kad naujai patvirtinti LBF įstatai sėkmingai užregistruoti Registrų centre, o apie LBF išstojimą raštu oficialiai informuotos organizacijos tarptautine bokso federacija „International Boxing Association“ (IBA) ir Europos bokso konfederacijos „European Boxing Confederation“ (EUBC). Informavimas atliktas po to, kai balandžio 28 d. vykusios LBF eilinės – ataskaitos konferencijos metu pritarta siūlymui ratifikuoti LBF įstojimą į „World Boxing“ ir nutraukti visus galimus organizacijos, sportininkų, trenerių ir teisėjų santykius, susijusius su prieš tai aktyviai veikusiomis IBA ir EUBC.
Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris V. Bružas pristatė pasirengimo ataskaitą ir tolimesnį planą rengiantis, pasaulio bokso čempionatui, vyksiančiam Liverpulyje. Trenerio siūlymu, prie ankščiau numatytų 4 boksininkų jungiasi dar du sportininkai – Darius Voišnarovičius (svorio kategorija iki 85 kg) ir Algirdas Baniulis (virš 90 kg). Toliau sportininkų lauks Mokomoji treniruočių stovykla (MTS) Kaune ir Šefilde bei jau minėtas pasaulio čempionatas Liverpulyje.
Remiantis naująja LBF įstatų redakcija, vyriausiuosius trenerius skiria LBF VK, jų darbą koordinuoja ir prižiūri Trenerių tarybos pirmininkas. Trenerius tokiu atveju gali siūlyti bet kuris VK narys. D. Mačianskas, iš anksto suderinęs, pateikė tris kandidatūras darbui su jaunučiais (Virgilijus Stapulionis, Biržų SC), jauniais (Marius Narkevičius, SM Gaja) ir jaunimu (Miroslavas Krepštulis Vilniaus „Ozo“ sporto gimanzija). Šie treneriai paskirti darbui su konkrečių amžiaus grupių boksininkais, rengiantis ir dalyvaujant 2025 m. Europos čempionatuose.
Taip pat susirinkimo metu buvo aptartas ir patvirtintas naujasis suaugusiųjų rinktinės treneris, dirbsiantis su suaugusiųjų vyrų ir moterų rinktinėmis. Vienbalsiai buvo pritarta Kėdainių sporto klubo „Bronas“ trenerio Bronislavo Šimokaičio kandidatūrai. B. Šimokaitis rinktinei asistuoja nuo 2025 m. pradžios, dalyvavo MTS Druskininkuose, tarptautinėse varžybose Vengrijoje, Suomijoje ir Nyderlanduose. B. Šimokaitis vyks su rinktine į MTS Šefilde ir pasaulio čempionatą Liverpulyje.
LPBF vadovas R. Gudžiauskas LBF VK pristatė veiklos ataskaitą. Informuota, kad LPBF birželio 6 d. tapo įgaliotu ir oficialiu Europos bokso unijos (EBU, „World Boxing“ įgaliotinis Europoje) atstovu Lietuvoje, atsakingu už profesionalaus bokso vystymo klausimus. Nuo šiol be LPBF žinios Lietuvos Respublikos teritorijoje negalės vykti joks profesionalus bokso renginys, visi profesionalūs boksininkai taip pat privalės gauti LPBF licencijas.
R. Gudžiausko atstovaujama LPBF, glaudžiai bendradarbiaudama su LBF, paskutinius aštuonerius metus sunkiai dirbo, siekdama gauti šį pripažinimą, todėl ateities planai dėl profesionalių renginių licencijavimo taip pat bus pilnai koordinuojami būtent su LBF. LBF VK įpareigojo D. Mačianską parengti tvarką, kuri nustatys bendradarbiavimo procedūras, išduodant licencijas ir kitas procedūrines tvarkas.
Siekiant koordinuoti boksininkų pasirengimo pagrindinėms varžyboms procesą, LBF VK parengė ir patvirtino tvarką, pagal kurią LBF olimpinės rinktinės kandidatų (ORK) ir olimpinės pamainos (OP) boksininkai, pasirašę sportinės veiklos sutartis su LBF, privalo gauti leidimą, jei ketina dalyvauti ne LBF renginiuose Lietuvoje ar užsienyje. Šis sprendimas priimtas pasirodžius informacijai, kad kai kurie LBF boksininkai, pasirašę sportinės veiklos sutartis, dalyvavo ar ketina dalyvauti nesankcionuotuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Negavus LBF leidimo, sportininkai rizikuoja netekti bet kokio finansavimo pasirengimui ir dalyvavimui pagrindinėse varžybose, įskaitant ir valstybės stipendijas.
LBF generalinis sekretorius D. Mačianskas pristatė atrankos į 2026 m. Dakaro jaunimo olimpines žaidynes kriterijus. Pabrėžta, kad atranką vykdys organizacija „World Boxing“, kartu su Tautiniu olimpiniu komitetu (TOK), todėl nacionalinės federacijos, kartu su NOK, turi teisę pateikti kandidatūras. Kadangi gimimo datos intervalas labai trumpas, kandidatų vykti į Dakarą ratas gerokai sumažėjo. Dėl to, kad atranka vykdoma tik kai kuriose svorio kategorijose, LBF rekomendavo LTOK teikti kaunietės Miglės Griškonytės kandidatūrą.
D. Mačianskas taip pat pristatė projektų, kuriuose dalyvauja ir ketina dalyvauti LBF, gaires. Tai „Tarptautinių aukšto meistriškumo sporto renginių konkursas“, „Talentų ID“ programa ir masiškumo projektai. Tai galimybė gauti papildomą finansavimą LBF ir siekti savo strateginių tikslų.
Dėl įstatų nesilaikymo ir sisteminio įspėjimų ignoravimo nemokant nario mokesčių, iš LBF pašalinti trys klubai – Kauno bokso klubas ,,Auksinė pirštinė”, Marijampolės apskrities bokso federacija ir Marijampolės bokso klubas „Nokautas“.
Galiausiai peržvelgtos LBF vidinės tvarkos apie tai, kokiomis aplinkybėmis gali būti teikiamos rekomendacijos atidėti karo tarnybą – nuspręsta, kad tai apsiribos tik LBF VK patvirtintais ORK ir OP nariais. Taip pat peržvelgtos tvarkos dėl to, kada komandoms bus išmokamos kompensuojamos išlaidos (dienpinigiai ir kelionės išlaidos) – tik atsiskaičius su federacija ir pateikus varžybų ataskaitas.
Taip pat kol nėra jokio aiškumo dėl profesionalų ir kitų dvikovinių sporto šakų atstovų dalyvavimo bokso renginiuose, nuspręsta nevaržyti moksleivių, jaunių ir jaunimo amžiaus grupių boksininkų dalyvavimo LBF čempionatuose.
Tai reiškia, kad LBF klubų suaugę profesionalai ar iš kitų sporto šakų atėję sportininkai privalo informuoti Vykdomąjį komitetą bei pateikti prašymą gauti leidimui dalyvauti Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionate. Taip pat nutarta kiekvieno Lietuvos čempionato metu rinkti geriausią teisėją ir apie tai skelbti viešai.