LBF Vykdomasis komitetas svarstė įstojimo į „World Boxing“ galimybes

2024 birželio 19

news-art

Birželio 19 dieną Kaune vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo LBF Vykdomojo komiteto nariai Darius Šaluga, Rasa Balčiauskienė, Anatolijus Kriukovas, Vilmantas Bobinas, Bronislavas Šimokaitis, Vidas Bružas, Egidijus Rutkauskas ir Donatas Mačianskas.

Posėdžio metu buvo aptartas birželio 14 d. vykęs LBF ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto susitikimas su organizacijos „World Boxing“ atstovais, kuriame dalyvavo visų Baltijos šalių olimpiniai komitetai ir nacionalinės bokso federacijos.

Bendraujant su „World Boxing“ generaliniu sekretoriumi Simonu Toulsonu paaiškėjo, kokios procedūros reikalingos tam, kad „World Boxing“ taptų Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nariu. Teigta, kad norint, jog sporto šaka būtų pripažinta olimpine, sporto šaką kultivuojanti tarptautinė organizacija turi vienyti bent 75 nacionalines federacijas.

Labai svarbu, kad sporto arbitražo teismas atmetė Tarptautinės bokso asociacijos (IBA) skundą dėl IBA šalinimo iš TOK sudėties, kas reiškia, jog IBA bus išbraukta iš olimpinės chartijos ir daugiau neturės jokių sąsajų su olimpiniu boksu.

Posėdžio metu diskutuota apie pasirengimą ir dalyvavimą 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankose, kuriose nepavyko iškovoti kelialapių. Vyriausiasis rinktinės treneris pateikė detalią ataskaitą apie pasirengimo procesą, dalyvavimą ir faktinį rezultatą nuo 2023 m. gruodį vykusios mokomosios treniruočių stovyklos.

Akcentuota, kad solidari ir vieninga laikysena karo atžvilgiu bei agresorių šalių boksininkų boikotas nulėmė tai, jog LBF sportininkai dvejus metus negalėjo semtis tarptautinių varžybų patirties ir taip sutriko pasirengimas olimpinėms žaidynėms. Maža to, visą šį laikotarpį Ukrainą palaikiusi LBF sulaukė mažesnio finansavimo nei buvo žadama Švietimo, mokslo ir sporto ministro.

Vykdomojo komiteto nariai nutarė, kad V. Bružui trenerio pareigose reikalingas pastiprinimas. Apsvarstytos kelios kandidatūros trenerių, kurie galėtų padėti išvykose į tarptautines varžybas. Vieną kandidatūrą pasiūlė VK nariai, antrą žada pasiūlyti pats V. Bružas. Prie šių kandidatūrų planuojama sugrįžti kito VK posėdžio metu.

Susitikime nutarta už nuopelnus populiarinant bokso sporto šaką pagerbti pasaulio čempioną Eimantą Stanionį. Toks sprendimas priimtas po to, kai gegužės 5 d. lietuvis pirmą kartą karjeroje apgynė WBA reguliaraus pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą.

Būtent gegužės 5 d. kovoje prieš venesuelietį Gabrielį Maestre E. Stanionis patyrė delnikaulio lūžį, kuris neleido jam dalyvauti Tailande vykusioje atrankoje į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »