LBF Vykdomojo komiteto sprendimai

2020 birželio 04

news-art

2020 m. birželio 4 d. Panevėžyje vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. Jame dalyvavo visi 8 VK nariai: LBF prezidentas Darius Šaluga, viceprezidentai Vilmantas Bobinas, Gintautas Statkevičius ir Andrius Danilaitis, generalinis sekretorius Donatas Mačianskas, Trenerių tarybos pirmininkas Vidas Bružas, Teisėjų kolegijos pirmininkas Anatolijus Kriukovas ir Sporto klubų atstovas Bronislovas Šimokaitis.

Posėdžio pradžioje LBF prezidentas D. Šaluga ir Vykdomojo komiteto nariai pasveikino Lietuvos rinktinės trenerį Vidą Bružą, kuris buvo išrinktas Lietuvos sporto universiteto (LSU) Senato pirmininku.

Posėdyje buvo nustatytos įvairių amžiaus grupių Lietuvos čempionatų datos, taip pat svarstyti boksininkų atrankos į Lietuvos rinktines kriterijai, patvirtintos naujos boksininkų ir teisėjų maistpinigių normos, iš LBF narių buvo pašalinti nario mokesčio nemokantys klubai bei įstatus pažeidusi Vilniaus apskrities bokso federacija. VK taip pat nustatė preliminarią eilinės – ataskaitos konferencijos datą.

Naujos čempionatų datos

Dėl koronaviruso pandemijos teko koreguoti daugelio Lietuvos čempionatų datas. Įvairių amžiaus grupių čempionatai buvo numatyti vykdyti vasarą, tačiau dėl karantino teko koreguoti jų tvarkaraščius. Sportininkams treniruotis leista tik birželio pradžioje, todėl ne visų miestų boksininkai gali vykdyti pilnavertes treniruotes sporto salėse, ne visų miestų komandos galėtų atvykti į vasarą rengiamas varžybas, todėl atsižvelgiant į visas trenerių ir sporto klubų atstovų išsakytas aplinkybes, Lietuvos jaunių ir jaunučių nacionalinius čempionatus, Lietuvos didžiųjų miestų bei rajonų čempionatus, Lietuvos moksleivių pirmenybes nuspręsta organizuoti rugsėjo – gruodžio mėn. VK nustatė preliminarias čempionatų datas. Jos bus paskelbtos artimiausiu metu, kai bus suderinti čempionatus priimantys organizatoriai.

Taip pat nuspręsta, kad nesikeis Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionato data. Lietuvos čempionato kovos vyks lapkričio 17-21 d. Kaune.

LBF generalinis sekretorius D. Mačianskas informavo, kad Europos bokso konfederacija (EUBC) nusprendė, jog Europos jaunimo, jaunių ir jaunučių čempionatai dėl pandemijos nebus vykdomi bent jau iki rugpjūčio. Neatmetama galimybė, kad šie čempionatai šiais metais neįvyks. Kol kas neaiškus likimas ir šiais metais turėjusio vykti AIBA pasaulio jaunimo čempionato.


LBF Vykdomojo komiteto posėdžio dalyviai (iš kairės į dešinę): viceprezidentas Vilius Bobinas, Komunikacijos vadovas Tautvydas Vencevičius, Sporto klubų atstovas Bronius Šimokaitis, viceprezidentas Olegas Mamedovas, prezidentas Darius Šaluga, viceprezidentas Gintautas Statkevičius, Teisėjų kolegijos pirmininkas Anatolijus Kriukovas, viceprezidentas Andrius Danilaitis, Trenerių tarybos pirmininkas Vidas Bružas, Panevėžio bokso federacijos prezidentas Genadijus Vašurenka, generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

Atrankos kriterijai lieka tie patys

Daug diskusijų posėdyje sukėlė atrankos kriterijai į Lietuvos jaunimo, jaunių ir jaunučių rinktines. Buvo siūlymas keisti esamą tvarką ir į Europos čempionatus siųsti nebūtinai Lietuvos čempiono vardą iškovojusį boksininką. Tokiems pakeitimams nebuvo pritarta.

„Lietuvos čempionui turi būti teikiamas prioritetas. Lietuvos čempionatai tam ir skirti, kad nustatytume geriausią šalies boksininką, kuris yra vertas atstovauti Lietuvai svarbiausiose tarptautinėse varžybose. Kitaip šalies čempionatai nebeteks prasmės. Turime pasitikėti rinktinių treneriais. Lietuvos rinktinių treneriai turi spręsti, kuris boksininkas vyks į Europos čempionatą, nes būtent jie geriausiai žino ir mato, kuris yra vertas. Todėl svarbiausias kriterijus – Lietuvos čempiono titulas turi likti“, – teigė Trenerių tarybos pirmininkas V. Bružas.

Buvo palikta esama atrankos į Lietuvos rinktines sistema, kuri yra patvirtinta ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Tuo pačiu, norint išvengti bereikalingų manipuliacijų, nuspręsta, kad Lietuvos čempionatuose neteisėjautų tie teisėjai, kurie yra susiję artimais giminystės ryšiais su čempionate dalyvaujančiais boksininkais.

Iš LBF narių pašalinta Vilniaus apskrities bokso federacija

Dėl nuolatinių LBF įstatų pažeidimų iš federacijos narių buvo pašalinta Vilniaus apskrities bokso federacija. Remiantis LBF įstatų 4.7 punktu: Narys Vykdomojo komiteto sprendimu yra pašalinamas iš Federacijos narių, jeigu:

4.7.2 Narys kenkia Federacijos reputacijai ar ją blogina, diskredituoja Federacijos veiklą Lietuvoje ir/ar užsienyje, diskredituoja boksą ir/ar Federacijos veiklą žiniasklaidoje.

„Už“ pašalinimą balsavo šeši Vykdomojo komiteto nariai, 1-as susilaikė, 1-as narys – Vilniaus apskrities bokso federacijos prezidentas A. Danilaitis balsavo „Prieš“.

Posėdyje buvo svarstomi klubai ir asociacijos, nemokantys nario mokesčio ir nevykdantys veiklos. Pagal LBF įstatus, jiems buvo du kartus siunčiami priminimai dėl nesumokėto nario mokesčio, tačiau savo įsipareigojimų jie neįvykdė. VK vienbalsiai nusprendė iš LBF narių šalinti šiuos klubus ir asociacijas: sporto klubas „Olimpinis ringas“, Pabradės bokso klubas „Boksior“, sporto klubas „Hitoras“, „Baltijos ringas“, Kauno lietuviškosios savigynos asociacija, Šiaulių miesto bokso federacija, Panevėžio apskrities bokso veteranų klubas.

Didinamos lėšos boksininkams ir teisėjams, bus rengiami ir mokymai

VK posėdyje nustatyta nauja LBF eilinės – ataskaitos konferencijos data. Konferencija buvo perkelta iš pavasario į rudenį dėl koronaviruso pandemijos. Ją planuojama surengti rugsėjo mėnesį.

VK patvirtino naują maistpinigių boksininkams ir teisėjams mokėjimo tvarką. Atsižvelgiant į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtiną tvarką, bus galima mokėti Lietuvos rinktinės boksininkams fiksuotą sumą – po 400 eurų per mėnesį. Anksčiau šios sumos svyravo, priklausomai nuo to, ar boksininkas dalyvauja treniruočių stovykloje, ar ne.

Didinami maistpinigiai ir teisėjams. VK patvirtino, kad nuo šiol visuose Lietuvos nacionaliniuose čempionatuose teisėjai gaus 30 eurų maistpinigius per dieną (anksčiau buvo 20 eurų).

LBF Komunikacijos vadovas Tautvydas Vencevičius posėdyje pristatė planus organizuoti viešųjų ryšių ir komunikacijos teorinius bei praktinius mokymus Lietuvos rinktinės boksininkams, visų amžiaus grupių rinktinių treneriams ir teisėjams. Jie planuojami šių metų rudenį. Nuspręsta mokymuose daug dėmesio skirti socialiniams tinklams ir juose skelbiamoms boksininkų, trenerių, teisėjų ir kitų oficialių asmenų informacijoms bei komentarams.

Buvo svarstomas ir tarptautinės kategorijos teisėjo Mindaugo Urbonavičiaus konfliktas su boksininko artimaisiais socialiniame tinkle „Facebook“. Vengiant tokių konfliktiškų situacijų, artimiausiu metu ketinama suformuoti LBF Etikos komisiją, kuri spręs susiklosčiusias situacijas ir pateiktus skundus dėl LBF narių pareiškimų viešoje erdvėje. LBF primygtinai rekomenduoja vengti necenzūrinių ir įžeidžiančių pasisakymų bei komentarų, kurių pasitaiko bokso atstovų soc. tinklų paskyrose.

VK taip pat nusprendė skirti tūkstančio eurų paramą Dano Pozniako paramos fondui. Parama skirta dokumentinio filmo apie pirmąjį Lietuvos olimpinį čempioną Daną Pozniaką kūrimui.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »