Lietuvė kovos su pasaulio čempione

2021 vasario 08

news-art

Vengrijoje pirmadienį prasideda vienas seniausių tarptautinių bokso turnyrų, jau 65 kartą rengiamas „Ištvan Bocskai“. Debrecene kovos daugiau negu 200 boksininkų ir boksininkių iš 22-iejų valstybių. Turnyre dalyvaus ne tik Europos bokso lyderės – Anglijos, Prancūzijos, Turkijos bei šeimininkų vengrų rinktinės, bet ir Azijos bei Afrikos atstovai – Kazachstano ir Alžyro komandos. Varžybos vyks penkiose moterų ir aštuoniose vyrų svorio kategorijose.

Lietuvos rinktinės garbę gins septyni boksininkai. Pirmadienį ištraukus burtus, paaiškėjo lietuvių varžovai. Trys lietuviai – Edgaras Skurdelis, Saimonas Banys ir Vytautas Balsys kovos jau pirmą varžybų dieną.

Vieną tituluočiausių varžovių burtai lėmė Europos jaunimo čempionei Gabrielei Stonkutei. Svorio kategorijos iki 75 kg (7 dalyvės) pirmoje kovoje lietuvė susitiks 2019 metų pasaulio bei Europos žaidynių čempione Lauren Price iš Velso. Iš viso savo kraityje L. Price turi du pasaulio ir net keturis Europos čempionatų medalius. Pergalingame 2019 m. pasaulio čempionato ketvirtfinalyje Velso boksininkė taškais 5:0 įveikė lietuvę Ivetą Lešinskytę.

Vyrų varžybų svorio kategorijoje iki 63 kg (12 dalyvių) kovos du lietuviai. Edgaras Skurdelis pirmadienį susitiks su Alžyro boksininku Yahia Abdelli, o Modestas Žmuidina su 2019 m. pasaulio čempionato ir Europos žaidynių dalyviu vengru Milanu Fodoru.

Svorio kategorijoje iki 69 kg (22 dalyviai) Saimonas Banys pirmadienį pirštines surems su 2017 m. Dano Pozniako jaunimo turnyre Vilniuje kovojusiu austru Marceliu Meinlu. Gausiausioje iki 75 kg svorio kategorijoje (25 dalyviai) Vytautas Balsys pirmadienį susitiks su profesionalų ringe 30 kovų turėjusiu turnyro šeimininku vengru Barnabu Hegyi. Svorio kategorijoje iki 81 kg (16 dalyvių) Robertas Liorančas susitiks su Austrijai atstovaujančiu Mobinu Khahrazenu. Sunkiausioje virš 91 kg kategorijoje (15 dalyvių) Jonas Jazevičius kovos su turku Mehmetcanu Isiku.

Lietuvos rinktinę Vengrijoje lydi treneris Marius Palionis. Turnyre teisėjaus Audrius Gudomskas.

„Istvan Bocskai“ turnyro čempionai paaiškės vasario 12 dieną. Dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos, turnyro organizatoriai ėmėsi visų saugumo priemonių. Turnyro dalyviai į Debreceną įleidžiami tik su neigiamu COVID-19 testu, atliktu per 72 valandas iki atvykimo. Sportininkai gyvena taip vadinamame „burbule“, visur, netgi varžybų salėje privalo dėvėti kaukes, jas galės nusiimti tik įlipę į ringą. Turnyras vyks be žiūrovų.

Lietuvos rinktinė (iš kairės): treneris Marius Palionis, Vytautas Balsys, Jonas Jazevičius, Robertas Liorančas, Saimonas Banys, Gabrielė Stonkutė, Modestas Žmuidina ir Edgaras Skurdelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paaiškėjo, kas 2024 m. vadovaus visų amžiaus grupių LBF rinktinėms

2024 vasario 13

news-1

Vasario 10 d. Panevėžyje prieš šalies jaunimo bokso čempionato finalus…

SKAITYTI

Pajėgiame bokso turnyre Bulgarijoje A. Kazakevičius iškovojo bronzą

2024 vasario 12

news-1

Baigėsi vasario 4–11 d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykęs itin pajėgus…

SKAITYTI

Panevėžyje išaiškėjo 2024 m. Lietuvos jaunimo bokso rinktinė

2024 vasario 11

news-1

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »