Lietuviai D. Pozniako bokso turnyre iškovojo visų spalvų medalius

2023 kovo 04

news-art

Baigėsi kovo 2-4 d. Vilniuje vykęs, jau 18 metus iš eilės organizuotas, tarptautinis pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo jaunimo bokso turnyras, kurį lietuviai užbaigė su dvylika medalių.

Pasirodymai penktadienį vykusiuose pusfinaliuose ir šeštadienį praūžusiuose finaluose lėmė, kad D. Pozniako turnyre Lietuvos atstovai laimėjo du aukso, vieną sidabro ir net devynis bronzos apdovanojimus.

Finalinę turnyro dieną atidarė ir pergalę svorio kategorijoje iki 48 kg iškovojo jonaviškis Klaidas Skulčas. Lietuvis finale po atkaklios kovos 4:1 (29:28, 30:27, 28:29, 29:28, 29:28) įveikė boksininką iš Izraelio Davidą Zakharį, taip pasidabindamas auksiniu medaliu.

„Finalo kova buvo daug sunkesnė nei pusfinalio, nes varžovas man buvo neparankus ir fiziškai daug stipresnis. Ši pergalė man yra labai svarbi ir motyvuojanti“, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo K. Skulčas.

Svorio kategorijoje iki 63,5 kg triumfavo panevėžietis Edgaras Trotenskis. Finale Lietuvos boksininkas rezultatu 4:1 (30:27, 30:27, 27:30, 29:28, 30:27) pranoko lenką Wadimą Konszewiczį.

„Ir pusfinalyje, ir finale varžovai buvo daug labiau patyrę už mane, todėl labai smagu laimėti – ypač europinio lygio D. Pozniako turnyre. Šiose varžybose kovoti daug sunkiau nei Lietuvos čempionate, nes dalyvauja tikrai aukšto lygio sportininkai iš užsienio“, – po įnirtingo susitikimo teigė E. Trotenskis.

Finalinėje akistatoje nepasisekė kauniečiui Pauliui Bubliui, kuris svorio kategorijoje iki 60 kg į priekį praleido lemiamoje kovoje 0:5 (27:30, 28:29, 27:30, 27:30, 28:29) jį pranokusį lenką Kirillą Globenko.

Devyni lietuviai, penktadienį pralaimėję pusfinalyje, D. Pozniako turnyre pelnė bronzos medalius. Tai kėdainiškis Jokūbas Arkadijevas (svorio kategorija iki 60 kg), vilnietis Renatas Krepštulis (iki 63,5 kg), biržietis Erikas Bogdanas (iki 67 kg), klaipėdietis Paulius Žymančius (iki 71 kg), jonaviškiai Šanderis Aleksandravičius (iki 71 kg) ir Nojus Nejaglovas (iki 75 kg), vilnietis Justinas Smaguris (iki 80 kg), vilnietis Armandas Kateiva (iki 86 kg) bei marijampolietis Kajus Klenauskas (virš 92 kg).

Lietuvos bokso rinktinei taip pat atstovavo, tačiau ketvirtfinalio barjero neperžengė trys sportininkai – kalvariškis Edvardas Jurčiukonis (iki 54 kg), vilnietis Rytis Bajalis (iki 57 kg) ir tauragiškis Lukas Steponaitis (iki 75 kg).

Lietuvos boksininkų rinktinei tarptautiniame D. Pozniako turnyre vadovavo treneriai Marius Palionis ir Ramūnas Kulbis.

„Turnyras buvo labai stiprus. Žinant, kad kai kuriems tai buvo pirmosios tokio lygio varžybos jaunimo grupėje, mūsų sportininkams sekėsi tikrai neblogai. Aišku, visuomet galima išspausti dar geriau, bet šiuo rinktinės pasirodymu esu tikrai patenkintas“, – auklėtinių kovomis D. Pozniako turnyre džiaugėsi M. Palionis.

D. Pozniako turnyre iš viso trylikoje svorio kategorijų rungėsi 93 boksininkai iš Lietuvos, Ukrainos, Velso, Norvegijos, Latvijos, Izraelio, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Armėnijos bei itin pajėgių Sakartvelo, Italijos ir Lenkijos rinktinių. Svorio kategorijose iki 60 kg, iki 63,5 kg, iki 67 kg ir iki 71 kg sportininkai varžėsi dviejuose pogrupiuose.

„Būti šiame turnyre yra begalinis džiaugsmas. Matosi, kad susidomėjimas didelis ir jaunimo yra daug. Žinoma, visada norisi, kad žiūrovų būtų dar daugiau ir boksas Lietuvoje populiarėtų“, – tikino olimpinio čempiono bei triskart Europos pirmenybių laimėtojo D. Pozniako žmona Genovaitė Pozniakienė.

Iš viso buvo išdalyti 66 medalių komplektai. Lietuviai su 12 medalių absoliučioje apdovanojimų skaičiuoklėje liko antri, į priekį su 15 medalių (9 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos) praleidę tik Sakartvelo boksininkus. Treti liko Lenkijos atstovai su 7 apdovanojimais – 2 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medaliais.

„Šiemet turnyras buvo pajėgus, dalyvavo stiprios ir pilnos sudėties Sakartvelo, Lenkijos, o taip pat pajėgios Italijos, Velso rinktinės. Lietuvos atstovai iškovojo du aukso medalius, keletui rinktinės narių iki finalo pritrūko vos vieno žingsnelio. Visada tikimės daugiau, bet džiaugiamės, kad net dvylikos Lietuvos jaunimo rinktinės narių krūtines papuoš tarptautinio D. Pozniako turnyro medaliai.

Jaunimas greitai bręsta, dalį medalininkų išvysime šiemet vyksiančiose šalies vyrų pirmenybėse. Norime padėkoti treneriams kurie sunkiai dirba ir investuoja į jaunuosius sportininkus. Taip pat dėkojame visiems prisidėjusiems, kad šis plačiai Europoje žinomas jaunimo bokso turnyras sudrebintų Vilnių“, – pabrėžė Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius ir vienas iš D. Pozniako turnyro organizatorių Donatas Mačianskas.

D. Pozniako turnyras vyko su „NGU SPORTS“ (www.ngusports.eu) atstovaujamu IBA licenzijuotu bokso prekinio ženklo „STING“ inventoriumi.

Danas Pozniakas (1939-2005) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiniu čempionu 1968 m. Meksike. Jis triskart tapo Europos čempionu (1965, 1967 ir 1969 m.), kartą – Europos vicečempionu (1963 m.), keturis kartus buvusios SSSR čempionu.

1995 m. D. Pozniakas buvo pripažintas geriausiu Lietuvos boksininku per pastaruosius 50 metų ir trečiu geriausiu XX amžiaus Lietuvos sportininku. Per savo karjerą D. Pozniakas turėjo 217 kovų, iš kurių laimėjo 203. Karjerą D. Pozniakas baigė 1970 metais. Vėliau buvo Tarptautinės (AIBA) kategorijos teisėjas.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jis buvo pirmasis Lietuvos bokso federacijos prezidentas. 1994 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »