Lietuviai laimėjo turnyrą Helsinkyje

2016 kovo 14

news-art

Suomijos sostinėje vykusiame tarptautiniame „Gee Bee“ bokso turnyre čempionais tapo Mantas Valavičius ir Tomas Pivorunas. Dar du Lietuvos boksininkai Eimantas Stanionis ir Edgaras Skurdelis pralaimėjo finale.

Didžiausią susidomėjimą turnyre kėlė finalo dvikova svorio kategorijoje iki 69 kg, kur Europos čempionas E. Stanionis susitiko su 2013 m. pasaulio čempionu ir 2015 m. vicečempionu kazachu Danijaru Jeleussinovu.

Pasauliniame reitinge pirmaujantis kazachas įveikė lietuvį taškais 2:1.

„Helsinkyje susirinko labai stiprūs varžovai. Ketvirtfinalyje vėl teko susidurti su Europos čempionato finale nugalėtu baltarusiu, o finale su pasaulio čempionu. Finale buvau aktyvesnis, spaudžiau varžovą ir mano smūgiai buvo tikslesni. Tačiau teisėjai nusprendė kitaip. Gal juos spaudė varžovo autoritetas, net salėje susirinkę žiūrovai tokį teisėjų sprendimą sutiko švilpimu. Dar kartą įrodžiau, kad galiu kaip lygus su lygiais kovoti su stipriausiais pasaulio boksininkais ir tai nuteikia optimistiškai prieš lemiamas kovas dėl olimpinio kelialapio“, – sakė 21 metų E. Stanionis.

„Gee Bee“ turnyro čempionu tapo Mantas Valavičius. Svorio kategorijos virš 91 kg finale lietuvis  susitiko su norvegu Simenu Nysateriu ir jau pirmame raunde pasiuntė varžovą į nokdauną bei iškovojo pergalę vieningu teisėjų sprendimu 3:0. DSC_5309

Finale triumfavo ir Tomas Pivorunas. Svorio kategorijos iki 75 kg finale T. Pivorunas taškais 2:1 įveikė varžybų šeimininką Suomijai atstovaujantį Dmitrijų Tretjaką.

Sidabras atiteko Edgarui Skurdeliui. Svorio kategorijos iki 60 kg E. Skurdelis finale 0:3 pralaimėjo prancūzui Sofiane Oumiha, kurį pernai lietuvis buvo nugalėjęs Algrido Šociko turnyro finale Kaune.

„Helsinkyje boksininkai gavo neįkainojamos patirties, nes kovojo su stipriais varžovais. Esame patenkinti rezultatais ir pasiekta sportine forma. Nustebino T. Pivorunas, kuris finale buvo tikslesnis ir greitesnis už vieną geriausių Suomijos boksininkų. M. Valavičiui pergalė labai svarbi psichologiškai, nes palankiai susiklosčius burtams, jis turnyre turėjo tik vieną kovą. E. Stanionio meistriškumas kyla kiekvieną dieną ir daugelio turnyre dalyvavusių trenerių nuomone, jis finale buvo stipresnis už tituluotą varžovą. Gerai turnyre boksavosi ir E. Skurdelis, jis iškovojo dvi įtikinamas pergales ir suklupo tik finale prieš neparankų varžovą“, – apie turnyrą pasakojo Lietuvos rinktinės treneris Vladimiras Bajevas.

Jau 35 kartą Helsinkyje vykusiame „Gee Bee“ turnyre kovojo 90 boksininkų iš 16 šalių.

Po turnyro Suomijoje, Lietuvos boksininkai savaitei išvyksta į treniruočių stovyklą Airijoje. Olimpinis atrankos turnyras Turkijoje prasidės balandžio 7 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paaiškėjo, kas 2024 m. vadovaus visų amžiaus grupių LBF rinktinėms

2024 vasario 13

news-1

Vasario 10 d. Panevėžyje prieš šalies jaunimo bokso čempionato finalus…

SKAITYTI

Pajėgiame bokso turnyre Bulgarijoje A. Kazakevičius iškovojo bronzą

2024 vasario 12

news-1

Baigėsi vasario 4–11 d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykęs itin pajėgus…

SKAITYTI

Panevėžyje išaiškėjo 2024 m. Lietuvos jaunimo bokso rinktinė

2024 vasario 11

news-1

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »