Lietuviai pergale pradėjo pasaulio jaunimo čempionatą

2021 balandžio 13

news-art

Lenkijoje prasidėjo pasaulio jaunimo bokso čempionatas. Kielcų mieste kovoja 414 boksininkai ir boksininkės iš 52 valstybių – 140 merginų ir 274 vaikinai. Lietuvos rinktinei atstovauja 8 boksininkai – 4 vaikinai ir 4 merginos.

Pirmą varžybų dieną į ringą kopė du lietuviai. Gausiausioje svorio kategorijoje iki 69 kg (36 dalyviai) Lietuvos boksininkas Ruslanas Žalys po atkaklios kovos taškais 3:2 (29:28, 29:28, 29:28, 28:29, 28:29) nugalėjo Kirgizijos boksininką Mukhamedą Bagijevą. Į šešioliktfinalį patekęs R. Žalys ketvirtadienį susitiks su Irano boksininku Farhadu Atashgahu Moradi.

„Žalys yra viena iš didžiausių staigmenų pirmą pasaulio čempionato dieną”, – teigiama oficialiame AIBA pranešime.

„Ruslanas rodė didesnį norą laimėti. Manau, kad teisėjai tai pastebėjo ir pergalę skyrė lietuviui, nes kova buvo labai lygi. Ruslano energija ir noras laimėti prisidėjo prie to, kad teisėjai įvertintų tai, jog nors ir nežymiai, bet persvara buvo mūsų boksininko pusėje. Kaip treneris, labai džiaugiuosi, kad boksininkas svarbiausiose varžybose pranoko lūkesčius, nes sparingo kovose tokio bokso nedemonstravo. Tikėkimės, kad kitoje kovoje Ruslanas boksuosis dar geriau ir tęs kovą dėl pasaulio čempionato medalių“, – sakė Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinės treneris Vidas Bičiulaitis.

Merginų varžybose šiandien kovojo Viltė Savickaitė. Svorio kategorijoje iki 54 kg (20 dalyvių) lietuvė pirštines surėmė su pasaulio čempionato šeimininke Karolina Ampulska. Lenkė įrodė savo pranašumą prieš lietuvę antrame raunde aiškia persvara.

„Viltė pirmą kartą boksavosi tokio rango varžybose. Jaudulys padarė savo, nes reikėjo kovoti prieš varžybų šeimininkę, kuriai ir savo sienos padeda. Jaudulys, taip pat ir dar per mažas techninis arsenalas sutrukdė parodyti savo galimybes. Nepaisant to, matome geras galimybes tobulėti, nes Viltė yra jaunesnė už savo varžoves šiame pasaulio čempionate ir ši kova bus gera patirtis siekiant pergalių ateityje“, – teigė Lietuvos merginų jaunimo rinktinės treneris Stasys Balčiauskas.

Trečiadienį kovos du lietuviai. Saulė Kardokaitė svorio kategorijoje iki 60 kg (18 dalyvių) susitiks su moldave Cristina Chiper. Gelmius Adomkevičius svorio kategorijoje iki 91 kg (24 dalyviai) pirštines surems su baltarusiu Vitalijum Astaninu.

Lietuvių kovų vaizdo įrašas:
(Viltės Savickaitės kova nuo 22:00. Ruslano Žalio kova nuo 2:30:30)

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Vyko LBF Vykdomojo komiteto posėdis

2022 lapkričio 30

news-1

Lapkričio 28 dieną nuotoliniu būdu vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF)…

SKAITYTI

Pasaulio jaunimo bokso čempionate lietuviai liko be apdovanojimų

2022 lapkričio 22

news-1

Lapkričio 14–27 dienomis Alikantės mieste Ispanijoje vyksta pasaulio jaunimo bokso…

SKAITYTI

Šalies pirmenybėse Panevėžyje išaiškinti Lietuvos bokso čempionai

2022 lapkričio 19

news-1

Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje baigėsi lapkričio 16-19 dienomis vykęs Lietuvos suaugusiųjų…

SKAITYTI