Lietuviams teisėjavę arbitrai – diskvalifikuoti

2016 rugpjūčio 19

news-art

Tapo aiškūs bokso teisėjai, kuriuos Tarptautinė mėgėjų bokso federacija (AIBA) nušalino nuo darbo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Tarp nušalintųjų – trys arbitrai, teisėjavę kovoms, kuriose dalyvavo Lietuvos boksininkai Evaldas Petrauskas (svorio kategorija iki 64 kg) ir Eimantas Stanionis (iki 69 kg).

Nuo darbo olimpiadoje nušalinti septyni teisėjai – Mikas Basi (Didžioji Britanija), Kheira Sidi Yakoub (Alžyras), Michaelas Gallagheris (Airija), Mariuszas Gorny (Lenkija), Vladislavas Malyševas (Rusija), Gerardo Poggi (Argentina) ir Rachymžanas Rysbajevas (Kazachstanas).

E. Petrauskas pirmoje kovoje susitiko su indu Manojumi Kumaru. Pergalė 2:1 atiteko Indijos boksininkui. Šiai dvikovai teisėjavo ir M. Gallagheris bei G. Poggi.

E. Stanionis pirmoje kovoje 3:0 įveikė kiną Wei Liu, o po to lietuviui buvo įskaitytas pralaimėjimas 0:3 prieš uzbeką Šachramą Gijasovą. Šioms kovoms teisėjavo ir arbitrė K. S. Yakoub, o per lietuvio ir kino dvikovą dar dirbo ir M. Gallagheris.

„Pyktis labai didelis. Kai visi sako, kad atidavė 100 procentų jėgų – aš padariau daugiau. Man skaudu, kad aš tiek darbo įdėjau, tiek jėgų įdėjau, o likau su žemėmis sumaišytas. Kas turi daugiau pinigų, tas galbūt ir laimi“, – teigė E. Stanionis.

Lietuvis neslėpė, kad po dviprasmiškų teisėjų sprendimų net verta diskutuoti, ar boksas apskritai turėtų likti olimpiados programoje. „Gal net būtų gerai, kad kokiems 8-eriems metams išbrauktų iš olimpinių žaidynių – gal pagalvotų. Visi yra paperkami. Negarbinga. Sunku. Einu į kiekvieną kovą ir bijau. Aš nebijojau kovoti, nebijau pralaimėti, bet bijau teisėjų. Man labai daug tokių dalykų buvo. Aš daug nuo to nukentėjęs, tačiau jau pripratau. Žinau, kad nieko nepakeisiu, sprendimo niekas nepakeis“, – sakė kaunietis.

Bene rimčiausias skandalas kilo, kai nukentėjo 24-erių metų airis Michaelas Conlanas, kuris, teisėjų sprendimu, 1:2 pralaimėjo vyrų svorio kategorijos iki 56 kg ketvirtfinalio kovą 26-erių metų rusui Vladimirui Nikitinui ir baigė savo pasirodymą.

Nors V. Nikitinas kovos metu nukentėjo taip, kad jam net keliose vietose buvo prakirsta galva ir bėgo kraujas, teisėjai pergalę, garantavusią mažiausiai bronzos medalį, skyrė jam.

Tokį verdiktą išgirdęs 2012 metų Londono olimpiados prizininkas M. Conlanas negalėjo patikėti ir dar ringe parodė viską, ką galvoja – atlenkė abiejų rankų vidurinius pirštus ir mosavo jais arbitrams.

„Mėgėjų boksas dvokia nuo apačios iki viršaus. Niekada nebekovosiu AIBA“, – pareiškė jis.

Skandalingajai dvikovai teisėjavo brazilas Jonesas Kennedy Silva Do Rosario, Šri Lankos atstovas Udeni Talikas Bandara Kiridena ir lenkas Mariuszas Gorny.

Ginčų sukėlė ir Rusijos sunkiasvorio Jevgenijaus Tiščenkos abejotina pergalė finale prieš Kazachstano atstovą Vasilijų Levitą.

LBF ir DELFI informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

„Never Give Up“ LBF sportininkams siūlo nuolaidas bokso reikmenims

2023 rugsėjo 25

news-1

Lietuvos bokso federacijos (LBF) rėmėjas, Australijos bokso reikmenų gamintojas „STING“,…

SKAITYTI

Turnyre Lenkijoje – trys medalius iškovoję Lietuvos boksininkai

2023 rugsėjo 25

news-1

Baigėsi rugsėjo 18-23 dienomis vykęs Leszeko Drogoszo memorialinis turnyras Lenkijoje,…

SKAITYTI

Patvirtintos kandidatūros Lietuvos bokso šimtmečio apdovanojimams

2023 rugsėjo 15

news-1

Rugsėjo 14 dieną Kaune vyko ketvirtasis šiemet Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI
Translate »