Lietuvio medalis prestižiniame turnyre

2019 kovo 11

Suomijos sostinėje Helsinkyje vyko vienas prestižiškiausių Europoje bokso turnyras „GeeBee“. 39 metus iš eilės surengtame turnyre kovojo 97 boksininkai iš 15 valstybių, tarp jų olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojai bei prizininkai.

Stipriausius savo boksininkus į Suomiją atsivežė pasaulyje bokso madas diktuojančios Anglijos, Rusijos, Kazachstano, Indijos ir kitų šalių rinktinės, nes „GeeBee“ turnyras yra vienas iš pasirengimo Europos žaidynėms etapų. Be minėtų šalių, turnyre taip pat dalyvavo JAV, Kanados, Australijos, Tailando, Kirgizijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Lenkijos, Švedijos ir šeimininkų Suomijos rinktinės.

Trenerio Mariaus Palionio lydėtos Lietuvos komandos garbę gynė trys Lietuvos boksininkai.

Bronzos medalį iškovojo Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalyje lietuvis vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo Munarbeką Uulu Seiitbeką iš Kirgizijos.

Pusfinalyje E. Skurdelis po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo turnyro šeimininkui suomiui Arslanui Khatajevui. Du teisėjai – amerikietis ir rusas pergalę skyrė lietuviui 29:26, tuo tarpu trys teisėjai iš Nyderlandų, Kazachstano ir Kirgizijos įžvelgė minimalų suomio pranašumą 28:27. A. Khatajevas iškovojo pergalę ir finale bei tapo turnyro čempionu.

E. Skurdelis tarp „GeeBee“ prizininkų pateko jau ketvirtus metus iš eilės. Trejus metus iš eilės jis laimėjo bronzą, o 2016 m. pasidabino sidabro medaliu.

E. Skurdelio pusfinalio dvikovos vaizdo įrašas nuo 1:25:25:

Kiti Lietuvos boksininkai pralaimėjo pirmąsias kovas. Neįprastoje sau svorio kategorijoje iki 69 kg kovojęs Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas ketvirtfinalyje po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo indui Dineshui, kuris nukeliavo iki finalo ir iškovojo sidabro medalį.

Svorio kategorijoje iki 81 kg Paulių Zujevą antrus metus iš eilės burtai suvedė su Nyderlandams atstovaujančiu Artiomu Kasparianu. Pergalę taškais 5:0 iškovojo lietuvio varžovas, kuris tapo turnyro vicečempionu.

Vieną bronzos medalį iškovoję Lietuvos boksininkai komandinėje įskaitoje užėmė 13 vietą.

Nugalėtojais tapo Anglijos boksininkai, jie iškovojo net 6 aukso medalius. Pagal laimėtus aukso medalius antrą vietą užėmė šeimininkai suomiai: 2 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos. Indijos boksininkų sąskaitoje – 8 medaliai: 1 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medaliai.

„GeeBee“ turnyre teisėjavo ir lietuvis Vytas Gurskas.