Lietuvis kovos pasaulio čempionate

2018 gegužės 03

Liudvikas Lagunavičius dalyvaus pasaulio jaunimo iki 19 metų čempionate. Kelialapį į planetos pirmenybes lietuvis iškovojo Europos jaunimo čempionate, kur svorio kategorijoje virš 91 kg užėmė 7 vietą. Būtent septyni geriausi pateko į pasaulio čempionatą, kuris rugpjūčio pabaigoje vyks Vengrijos sostinėje Budapešte.

Europos čempionatą ir Lietuvos boksininkų pasirodymą komentuodamas Lietuvos jaunimo rinktinės treneris Julius Kibas teigia, kad Lietuvoje auga perspektyvus jaunimas, tik būtina juos išlaikyti bokse iki tol, kol jie pereis į suaugusiųjų boksą.

„Europos čempionate didžiausią staigmeną pateikė L. Lagunavičius. Jis dar tik neseniai boksuojasi ir iki tol turėjo vos 7 kovas. Jam tai buvo debiutas Europos čempionate ir debiutas pavyko puikiai. Tai sunkiausia svorio kategorija ir tikrai sunku joje kovoti. Tačiau Liudvikui pakako drąsos ir pirmoje kovoje jis užtikrintai nugalėjo bokso tradicijomis garsėjančios Armėnijos jaunimo čempioną. Po debiuto Europos čempionate jo laukia debiutas ir pasaulio čempionate. Tikimės, kad sėkminga pradžia mūsų sunkiasvorį įkvėps dar daugiau dirbti treniruotėse“, – sako J. Kibas. Treneris Julius Kibas

Italijos mieste Roseto degli Abruzzi vykusiame Europos jaunimo čempionate Lietuvai atstovavo 7 boksininkai ir 2 boksininkės. Iš viso lietuviai iškovojo 4 pergales. Be L. Lagunavičiaus, pirmas kovas laimėjo ir Erikas Laurikietis (svorio kategorija iki 60 kg), Romanas Kudriavecas (iki 64 kg) bei Domantas Prišmantas (iki 81 kg).

„Pagal iškovotų pergalių skaičių, esame patenkinti pasiektais rezultatais. Nemažai mūsų boksininkų yra jaunesni už varžovus ir tik pirmus metus kovojo jaunimo grupėje. Be to, lietuviai lėčiau ir bręsta, o kovojant su tokių šalių kaip Armėnija, Gruzija, Azerbaidžanas atstovais, tai irgi daug lemia, – pasakojo J. Kibas.

Įspūdingą pergalę iškovojo D. Prišmantas, kuris jau pirmame raunde įveikė Bulgarijos čempioną. Antroje kovoje jam pritrūko fizinių jėgų, nes varžovas buvo labai galingas. Pergales iškovoję E. Laurikietis ir R. Kudriavecas tikrai perspektyvūs ir viskas priklauso nuo jų darbo treniruotėse. Erikas gan techniškas ir gudrus, ryžtingai siekia pergalės. Romanas labai valingas, ringe negaili nei savęs, nei kitų. Daugiau tikėjomės iš Roko Avižonio (iki 69 kg), bet jam jau pirmoje kovoje teko praėjusių metų Europos vicečempionas. Nors pirmą raundą Rokas laimėjo, kituose raunduose stipresnis buvo škotas.

Nedaug iki pergalės trūko Vilmantui Siriui (iki 75 kg), čia teisėjų nuomonės išsiskyrė, trys teisėjai pergalę skyrė lietuvio varžovui iš Azerbaidžano, du lygiąsias. Airidas Staniūnas (46-49 kg) kaip lygus su lygiu kovojo su labiau patyrusiu ir pergalių Europoje jau pasiekusiu bulgaru. Jeigu pergalė būtų skirta lietuviui, niekas nebūtų nustebęs, nes kova buvo labai lygi, tačiau teisėjai nusprendė kitaip. Kai prasidėjo lemiamos kovos dėl patekimo į pasaulio čempionatą, mano nuomone, teisėjai ne kartą rodė palankumą didesnių bokso valstybių atstovams“.

Lietuvos jaunimo rinktineLietuvos rinktinės treneris pabrėžė, kad kova dėl kelialapių į pasaulio čempionatą vyko kaip niekad atkakli. Kiekvienoje svorio kategorijoje kovojo vidutiniškai 27-28 boksininkai, o į planetos pirmenybes pateko tik po 7-is.

Kvietimo į pasaulio čempionatą dar gali sulaukti Gabrielė Diekontaitė, kuri galutinėje Europos čempionato rikiuotėje, svorio kategorijoje iki 75 kg liko 8 vietoje.

„Norime padėkoti Lietuvos bokso federacijoms vadovams, kad prieš Europos čempionatą buvo sudarytos puikios sąlygos ir pirmą kartą jaunimo rinktinei surengta stovykla Ispanijoje. Turėjome puikias sąlygas treniruotis – geros sporto salės, kartu stovyklavo ir kitų šalių rinktinės. Puikus viešbutis, geras maistas ir nereikėjo laiko aklimatizacijai, kai iš stovyklos Ispanijoje, vykome tiesiai į čempionatą Italijoje, – sakė J. Kibas, kuris rinktinę stovykloje Alikantėje ruošė su treneriais Darium Katkevičium ir Egidijum Kondratu. – Manau, kad Lietuvos bokso perspektyvos geros. Jeigu perspektyviam jaunimui, kurio tikrai netrūksta, padėsime sėkmingai pereiti į suaugusiųjų boksą ir išlaikysime iki jų „aukso amžiaus“, skambių pergalių Lietuvos boksininkai tikrai iškovos.“

Europos jaunimo čempionato vaikinų komandinėje įskaitoje triumfavo Rusijos boksininkai, jie iškovojo 7 medalius: 5 aukso ir 2 sidabro. Antrą vietą užėmė varžybų šeimininkai italai, iškovoję 5 medalius: 1 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos. Po 4 apdovanojimus laimėjo Anglija (1 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos) bei Ukraina (1 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos). Po aukso medalį taip pat iškovojo Azerbaidžano ir Vengrijos atstovai.

Merginų įskaitoje taip pat nepralenkiamos buvo rusės, jų sąskaitoje 9 medaliai: 1 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos. Po 2 aukso medalius iškovojo italės, anglės ir ukrainietės, po vieną – airė, slovakė ir lenkė.

Iš viso Europos čempionate dalyvavo 334 boksininkai ir boksininkės iš 40 valstybių. Europos čempionate teisėjavo ir lietuvis Vilmantas Bobinas.

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius