Lietuvos boksininkai nugalėjo Suomijos rinktinę

2016 gruodžio 04

news-art

Lietuvos bokso rinktinė apgynė namų sienas ir nugalėjo Suomijos boksininkus. Tauragėje vykusiame tarpvalstybiniame susitikime lietuviai laimėjo penkias kovas, suomiai buvo stipresni trijose kovose.

Tikra vakaro puošmena tapo sunkiasvorių dvikova, kurioje lietuvis nokautavo varžovą jau pirmame raunde.

Dvikova prasidėjo užtikrinta Lietuvos čempiono Edgaro Skurdelio pergale. Svorio kategorijoje iki 60 kg pasaulio ir Europos čempionatų dalyvis E. Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu 3:0 (30:27, 30:27, 29:28) nugalėjo Justusą Paajaneną.

„Buvo gan sunki kova, nes varžovas buvo neparankus. Jis į priekį ėjo atkišęs galvą ir reikėjo saugotis, kad neprakirstų antakio. Per pirmus du raundus įgijau nemažą persvarą, o trečiam išlaikiau persvarą ir per daug nerizikavau. Buvo labai įdomus ir naudingas susitikimas. Boksininkai įgavome daugiau patirties, o žiūrovai pamatė daug įdomių kovų“, – pergale džiaugėsi E. Skurdelis.

Antrą pergalę lietuviai įškovojo svorio kategorijoje iki 64 kg. Aleksandras Mironovas taip pat vieningu teisėjų sprendimu 3:0 (30:27, 29:28, 30:27) įveikė Henriką Enrothą.

Ypač didelio žiūrovų palaikymo sulaukė tauragiškis Dainius Jokimaitis, kuris svorio kategorijoje iki 69 kg kovojo su Albertu Syla. Po atkaklios kovos pergalę taškais 2:1 (30:27, 28:29, 29:28) iškovojo Lietuvos boksininkas ir šeimininkai išsiveržė į priekį 3:0.

Tačiau suomiai nesudėjo ginklų ir priartėjo prie lietuvių. Svečiai laimėjo abi kovas svorio kategorijoje iki 75 kg. Vienas Suomijos rinktinės lyderių Ilari Kujala 3:0 (29:28, 29:28, 29:28) nugalėjo Paulių Petronį, o Topias Lepo 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) įveikė tauragiškį Kristupą Ivanauską ir suomiai prisivijo šeimininkus 2:3.

Persvarą padidino Kęstutis Pūkas. Svorio kategorijoje iki 81 kg lietuvis 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) pranoko Henriką Palosaarį.

Labai atkakli buvo kita šios svorio kategorijos kova, kurioje Paulius Zujevas susitiko su Rafaeliu Ekroosu. Teisėjų nuomonės išsiskyrė ir pergalė taškais 2:1 (29:28, 28:29, 29:28) atiteko Suomijos boksininkui, kuris sušvelnino svečių atsilikimą 3:4.

„Buvo sunki kova. Nors pasirengimas buvo geras, bet gal pritrūko jėgų. Galbūt pritrūko iniciatyvos, reikėjo daugiau judėti, daugiau atakuoti. Kova buvo labai lygi, reiks peržiūrėti vaizdo įrašą ir analizuoti, ką ne taip dariau, kur reikia tobulėti ir ką reikia gerinti“, – pralaimėjimą analizavo Paulius Zujevas.

Ar bus lygiosios, ar laimės lietuviai, sprendėsi sunkiasvorių iki 91 kg dvikovoje.

Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvis Tadas Tamašauskas susitiko su mažiau patirties turinčiu Lauri Korhonenu ir nuo pat kovos pradžios apipylė varžovą smūgių kruša ir suomis buvo dukart pasiųstas į nokdauną. Teisėjas jau pirmame raunde nutraukė kovą. T. Tamašauskas laimėjo techniniu nokautu.

Lietuvos rinktinė nugalėjo Suomiją 5:3.

„Prieš kovą surinkau informaciją apie varžovą ir mačiau, kad jis – jaunas ir turi mažiau patirties negu aš. Tačiau ringe iš anksto negali numatyti kaip klostysis kova, pranašumą reikia įrodyti nuo pat pirmų sekundžių. Toks ir buvo planas – aktyviai pradėti kovą nuo pat pradžių, nes aš kovoju namuose ir aš čia esu ringo šeimininkas. Žiūrovų palaikymas labai padėjo. Retai boksuojamės namuose, tai toks audringas palaikymas labai „užveda“. Pilna salė žiūrovų, labai smagu, kad tokios varžybos vyksta, jos tikrai prisideda prie bokso populiarinimo Lietuvoje“, – sakė T. Tamašauskas.

„Paskutinė kova buvo tikras desertas žiūrovams. Audringai palaikomas T. Tamašauskas lemiamoje kovoje iškovojo įspūdingą pergalę. Kitos kovos buvo labai atkaklios ir lygios, žiūrovai pamatė daug gerų bokso kovų. Tokios rinktinių dvikovos labai naudingos paties boksininkams, nes matosi, kad kai kurie jų buvo įsitempę prieš kovą, jaučia įtampą, nes trūksta tarptautinių varžybų patirties, o tokios kovos juos grūdina, nes kovojant prie savų žiūrovų jiems netrūksta motyvacijos, noro nugalėti. Rinktinių dvikovos labai įdomios žiūrovams, tai rodo ir pilnos salės Tauragėje ir Marijampolėje, kur pernai kovojome su Lenkijos rinktine. Kitais metais planuojame daugiau rinktinių dvikovų. Vedamos derybos su ukrainiečiais, kurie yra vieni stipriausių pasaulyje. Tikimės Ukrainos rinktinę kitais metais pamatyti Lietuvoje“, – sakė Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidas Bružas.

Geriausiu Lietuvos ir Suomijos dvikovos boksininku išrinktas Ilari Kujala, techniškiausio prizas įteiktas Dainiui Jokimaičiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »