Lietuvos boksininkai tarptautiniame V. Karpačiausko turnyre iškovojo 25 apdovanojimus

2023 spalio 23

news-art
Valdimanto Grigonio nuotr.

Spalio 19-21 dienomis Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje jau XXIV kartą vyko tarptautinis legendinio Lietuvos boksininko – Europos čempiono ir pasaulio pirmenybių prizininko Vitalijaus Karpačiausko bokso turnyras.

Turnyre dalyvavo sportininkai iš 8 šalių – be šeimininkų lietuvių ringe taip pat kovojo boksininkai iš Armėnijos, Lenkijos, Belgijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Švedijos.

Elito grupėje panevėžietis Andriejus Lavrenovas (svorio kategorija iki 63,5 kg) finale 3:0 (30:26, 30:25, 30:26) įveikė Einorą Sinkevičių, o kitas panevėžietis Renaldas Dirsė (iki 71 kg) aukso medalį pelnė rezultatu 3:0 (29:28, 29:28, 29:28) pranokęs Nedą Gudomską.

Finalinėje sunkiasvorių dvikovoje panevėžietis Simonas Urbonavičius (iki 92 kg) rezultatu 3:0 (30:27, 30:26, 30:26) laimėjo prieš Roką Vasiliauską, o Jonas Jazevičius (virš 92 kg) čempionu tapo po to, kai jo varžovas iš Lenkijos Radislavas Kawczakas finale nepasirodė.

Jaunių amžiaus grupėje Nojus Stanišauskas (iki 54 kg) finale 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) įveikė Emilį Murauską, o Giedrius Bačianskas (iki 63 kg) finalinėje dvikovoje rezultatu 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) pranoko Matą Čiplį.

Svorio kategorijos iki 70 kg finale Vladimiras Abramovas užtikrintai 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) nugalėjo belgą Idrissą Khlifį, o Dominykas Ragauskas (iki 75 kg) finale po atkaklios kovos 2:1 (28:29, 29:28, 29:28) įveikė Keviną Adamonį.

Sidabro medaliu finale tenkinosi lietuvis Martinas Moisejenko (iki 80 kg), kuris rezultatu 0:3 (28:29, 28:29, 28:29) neprilygo armėnui Manveu‘ui Ghazaryanui.

Lietuviai tarptautiniame V. Karpačiausko bokso turnyre iškovojo 25 medalius – 8 aukso, 7 sidabro ir 10 bronzos apdovanojimų.

Armėnijos komanda turnyre liko su 3 medaliais (2 aukso, 1 sidabro), Lenkijos (1 sidabro, 1 bronzos) ir Ukrainos (2 bronzos) boksininkai iškovojo po 2 apdovanojimus. Belgijos ekipa pelnė vieną sidabro medalį, o Estijos, Latvijos ir Švedijos komandos tenkinosi vienu bronzos medaliu.

Vitalijus Karpačiauskas – vienas tituluočiausių Lietuvos boksininkų po Nepriklausomybės atkūrimo. 1993 m. panevėžietis tapo Europos čempionu ir buvo išrinktas geriausiu Lietuvos metų sportininku. V. Karpačiausko sąskaitoje du pasaulio čempionato medaliai – 1993 m. čempionato sidabras ir 1995 m. pirmenybių bronza.

V. Karpačiauskas dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse. 1992 m. Barselonoje jis užėmė 5 vietą, o 1996 m. Atlantos žaidynėse buvo 9-as. Jau daugiau negu dešimtmetį V. Karpačiauskas dirba bokso treneriu gimtajame Panevėžyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Po žinios apie A. Starovoitovos sprendimą LBF socialinis tinklas sulaukė atakos

2024 balandžio 26

news-1

Balandžio 24 d. Lietuvos bokso federacija savo socialinio tinklo „Facebook“…

SKAITYTI

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

news-1

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

SKAITYTI

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

news-1

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…