Lietuvos boksininkė atsisako finale kovoti su Rusijos Federacijos atstove

2022 vasario 27

news-art

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykstančiame viename didžiausių Europoje tarptautiniame „Strandja“ turnyre į finalą pateko Lietuvos rinktinės boksininkė Gabrielė Stonkutė. Svorio kategorijos iki 81 kg ketvirtfinalyje G. Stonkutė vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 įveikė rumunę Alexandrą Petču, o pusfinalyje taškais 4:1 įveikė lenkę Agatą Kaczmarską.

Sekmadienį vakare vyksiančiame finale G. Stonkutė turėjo kovoti su Rusijos Federacijos atstove Ana Ivanova. Tačiau dėl šios šalies vykdomos agresijos ir karo Ukrainoje, Lietuvos boksininkė atsisako kovoti su Rusijos Federacijos atstove.

„Dabar ne iškovoti medaliai galvoje, kai kare žūsta nekalti žmonės, moterys ir vaikai“, – teigia Europos jaunimo čempionė G. Stonkutė.

„Tai mažiausiai ką galima padaryti, išreikšdami paramą Ukrainos sportininkams ir nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms“, – sako Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

„Boksininkė, treneriai ir Lietuvos bokso federacija be jokių dvejonių nusprendė atsisakyti kovos su Rusijos Federacijos atstove. Lietuvos sportininkai palaiko Ukrainą kovoje su agresoriumi ir atsisako bet kokių ryšių ar varžybų su Rusijos ir Baltarusijos atstovais. Lietuvos bokso federacija tiesia pagalbos ranką Ukrainai ir pakvietėme Ukrainos boksininkus atvykti į Lietuvą, nes šiuo metu apie 40 šios valstybės boksininkų yra užstrigę kitose Europos šalyse ir negali grįžti į tėvynę“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Vasario 20-27 d. vykstančiame „Strandja“ turnyre kovas pradėjo 343 boksininkai ir boksininkės. Į Bulgarijos sostinę atvyko net 37 valstybių atstovai iš Europos, Azijos, Amerikos ir Afrikos žemynų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »