Lietuvos boksininkė Gabrielė Stonkutė tapo pasaulio čempione

2022 gegužės 19

news-art

Pirmą kartą pasaulio bokso čempionatų istorijoje skambėjo Lietuvos himnas. Lietuvos boksininkė Gabrielė Stonkutė iškovojo aukso medalį Stambule vykstančiame pasaulio moterų bokso čempionate. Iki tol pasaulio čempionais nėra pavykę tapti nei vienam Lietuvos boksininkui ar boksininkei.

Svorio kategorijos iki 81 kg finale G. Stonkutė susitiko su lenke Oliwia Toborek. Pirmame raunde trys teisėjai iš penkių pergalę 10:9 skyrė Lenkijos atstovei. Antrame raunde G. Stonkutė perėmė iniciatyvą ir visi penki teisėjai buvo lietuvės pusėje. Trečiame raunde G. Stonkutė dominavo ringe ir iki finalinio gongo likus daugiau negu minutei, pasiuntė varžovę į nokdauną. G. Stonkutė nugalėjo finale vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 (30:27, 30:27, 29:28, 29:28, 29:28).

„Kovą varžovė pradėjo labai agresyviai, diktavo aukštą tempą. Ne nuo visų smūgių pavyko apsiginti ir atsakyti kontratakomis. Pasitarus su treneriu, antrame raunde pati pradėjau intensyviau boksuotis, didinti tempą, statyti į nepatogią padėtį varžovę ir išnaudoti apatinius smūgius. Visa tai pasiteisino su kaupu. Pavyko perimti varžovės atakas, o pačiai išnaudoti ilgesnes kombinacijas. Ypač pasiteisino apatiniai smūgiai ir ilgos serijos. Trečiame raunde kilau į lemiamą šturmą ir atidaviau visas jėgas. Varžovė jau buvo pavargusi ir vis kartojau serija, išnaudojau apatinius smūgius ir pasiunčiau varžovę į nokdauną. Trečio raundo pabaigoje patikėjau pergale. Bet po kovos ir apdovanojimų dabar net sunku suvokti ką laimėjau. Jaučiuosi lyg sapne. Debiutas suaugusiųjų pasaulio čempionate ir iškart aukso medalis. Kol kas tikrai sunku tuo patikėti“, – sakė pasaulio čempionė.

Gabrielės Stonkutės pergalingos finalo kovos vaizdo įrašas nuo 2:15:00, apdovanojimai nuo 2:40:30

„Prieš finalą labai įdėmiai analizavom lenkės kovas, ieškojom kur jos stiprios ir silpnos pusės. Visas kovas ji pradeda labai aktyviai. Tokios kovos pradžios ir tikėjomės, to ir norėjome, nes tam ruošėmės. Skaičiavom, kad jeigu ir pralaimėsim pirmą raundą, vėliau bus lengviau, nes Gabrielė daug ilgiau išlaiko aukštą tempą, o varžovė daug greičiau pavargsta. Tada lengviau įveikti jos gynybą, ypač ilgesnėmis serijomis ir apatiniais smūgiais. Džiugu, kad lemiama kova vyko pagal mūsų numatytą scenarijų. Antrame raunde Gabrielė pradėjo daugiau smūgiuoti ir perlaužė kovą. Jau antro raundo viduryje matėsi, kad varžovė neišlaiko tempo. Gabrielė vėl pademonstravo neįtikėtiną charakterį. Visos trys kovos pasaulio čempionate klostėsi panašiai – pirmą raundą Gabrielė pralaimėdavo, bet vėliau sugebėdavo kaskart perlaužti dvikovos eigą ir iškovojo įspūdingas pergales“, – komentavo treneris Vidas Bružas.

Pasaulio suaugusiųjų čempionate debiutavusi 21 metų G. Stonkutė iškovojo ne tik aukso medalį, bet ir 100 tūkst. JAV dolerių piniginę premiją bei papildė savo medalių kolekciją. Lietuvė yra tapusi Europos jaunimo čempione, o Europos jaunimo U22 čempionatuose laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

Pasaulio čempionato pusfinalyje Vido Bružo treniruojama G. Stonkutė įveikė Europos čempionę ir daugkartinę pasaulio čempionatų prizininkę, ringo šeimininkę turkę Elif Guneri, o ketvirtfinalyje nugalėjo kazachę Gulsają Yerzhan.

12 kartą vykstančiame pasaulio moterų čempionate dalyvavo rekordinis skaičius boksininkių – 310 boksininkių iš 73-ijų valstybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »