Lietuvos boksininkų medaliai Minske

2018 spalio 01

Baltarusijos sostinėje Minske vyko prestižinis jaunių bokso turnyras. Vladimiro Botviniko vardo turnyre kovojo 106 boksininkai iš 9 valstybių: Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Gruzijos, Kinijos, Belgijos, Izraelio, Latvijos ir Lietuvos.

Vido Bičiulaičio treniruojamai Lietuvos jaunių rinktinei atstovavo 5 boksininkai, kurie iškovojo 4 medalius.

Turnyro čempionu tapo Aleksandras Trofimčiukas. Svorio kategorijoje iki 70 kg (8 dalyviai) visaginietis įveikė tris varžybų šeimininkus baltarusius. Ketvirtfinalyje A. Trofimčiukas vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo Konstantiną Makejevą, pusfinalyje taškais 4:1 pranoko Sergejų Kovalevskį, o finale po atkaklios kovos 3:2 įveikė Romaną Vasilevskį.

Sidabro medalį iškovojo Nedas Gudomskas. Svorio kategorijoje iki 57 kg (12 dalyvių) kaunietis aštuntfinalyje jau antrame raunde aiškia persvara privertė pasiduoti baltarusį Ivaną Morozą. Dviejų raundų N. Gudomskui pakako ir ketvirtfinalyje, kur jis aiškia persvara įveikė ukrainietį Danylo Andrejčenką. Pusfinalyje taškais 4:1 buvo nugalėtas rusas Danila Višniakovas. Lietuvos boksininką finale sustabdė rusas Danila Riabčenkovas, kuris iškovojo pergalę 5:0.

Svorio kategorijoje iki 48 kg (6 dalyviai) sidabras atiteko šiauliečiui Simonui Liesinui. Pusfinalyje jo varžovas baltarusis Danila Bublovas neišėjo į ringą ir pergalė lietuviui atiteko be kovos. Finale S. Liesinas 0:5 pralaimėjo ukrainiečiui Makarui Poltavskiui.

Turnyro prizininku tapo Gelmius Adomkevičius. Svorio kategorijos iki 75 kg (4 dalyviai) pusfinalyje kaunietis antrame raunde turėjo pripažinti baltarusio Germano Dmuchovskio pranašumą.

Svorio kategorijoje iki 60 kg (12 dalyvių) kovojęs vilnietis Lukas Pusvaškis aštuntfinalyje 0:5 pralaimėjo baltarusiui Janui Krukovskiui.

4 medalius (1 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos) iškovojusi Lietuvos rinktinė komandinėje įskaitoje užėmė 4 vietą. Lietuvius aplenkė Ukrainos, Rusijos ir nugalėtoja tapusios Baltarusijos rinktinės.

„Turnyre Minske susirinko pajėgios rinktinės, kurios ruošiasi spalio 8 dieną prasidėsiančiam Europos jaunių čempionatui. Mūsų rinktinės lyderiai įrodė, kad gali kaip lygūs kovoti su Europoje prie favoritų priskiriamais Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos komandų lyderiais. A. Trofimčukas iškovojo visas tris pergales ir tapo čempionu. N. Gudomskas iki finalo skynė įspūdingas pergales – dukart laimėjo aiškia persvara, o pusfinalyje nugalėjo Rusijos čempioną. Finale Nedui jau pritrūko ir fizinių jėgų, nes per 9 dienas jis turėjo net 7 kovas“, – teigė Lietuvos jaunių rinktinės treneris Vidas Bičiulaitis.

Turnyre Minske teisėjo ir lietuvis Audrius Gudomskas.

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius