Lietuvos jaunimo rinktinių treneriai įvertino pasirodymą pasaulio čempionate

2021 balandžio 21

news-art

Pasaulio jaunimo čempionate Lenkijos Kielcų mieste Lietuvos rinktinei atstovavo 8 boksininkai – 4 vaikinai ir 4 merginos. Vaikinų ir merginų rinktinių treneriai apibendrino lietuvių pasirodymą pasaulio čempionate ir apžvelgė artimiausius jaunųjų Lietuvos boksininkų planus.

Vaikinų rinktinė pasaulio čempionate iškovojo 4 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. Dvi pergales iškovojo iki ketvirtfinalio nukeliavęs ir per žingsnį nuo medalio likęs Aleksandras Trofimčiukas (svorio kategorija iki 75 kg), po kartą laimėjo Ruslanas Žalys (iki 69 kg) ir Gelmius Adomkevičius (iki 91 kg), pirmą kovą ringo šeimininkui pralaimėjo Nedas Gudomskas (iki 64 kg).

„Pasiektus rezultatus vertinu tikrai neblogai. Aišku, medalis būtų viską vainikavęs ir parodęs, kad boksas Lietuvoje yra geram kelyje. Šiandien nesam bokso šalis, kuri dominuotų Europoje ar juo labiau pasaulyje. Anksčiau turėjome olimpinių žaidynių čempionų, prizininkų, laimėdavom pasaulio ir Europos čempionatų medalius. Dabar praradom aukštas pozicijas, kaip ir visas Lietuvos sportas, nes valstybės dėmesys sportui yra tikrai per mažas. Valstybė sportui skiria labai mažas lėšas ir mes nebegalim lygiuotis su pasaulyje bokso madas diktuojančiomis šalimis, – sako Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinės treneris Vidas Bičiulaitis. – Vaikinų turim tikrai perspektyvių. Bent jau europiečių kontekste tikrai nesam blogesni už kitus, išskyrus Europos lyderes, tokias kaip Ukraina ar Rusija. Visi lietuviai gerai kovojo ir nei vienas varžovas neiškovojo lengvos pergalės. Kovą duoti galim, bet kartais pritrūko ir teisėjų palaikymo, nes bokso madas diktuojančios šalys skiria didžiules lėšas ir siekia rezultatų visais įmanomais būdais.“

Visiems, pasaulio čempionate dalyvavusiems keturiems Lietuvos boksininkams, tai buvo paskutinės varžybos jaunimo amžiaus grupėje.

„Manau, kad šių vaikinų laukia šviesi ateitis ir visi turėtų sėkmingai įsilieti į vyrų boksą. Tikiuosi, kad jie jau artimiausiu metu papildys Lietuvos suaugusiųjų rinktinę ir parodys, kad gali kovoti su vyrais. Tikiu, kad jie tikrai sudarys konkurenciją dabartiniams rinktinės lyderiams ir nuo to tik laimėsime, nes konkurencija skatina eiti į priekį ir tobulėti“, – tvirtina V. Bičiulaitis.

Pirmą kartą istorijoje pasaulio jaunimo čempionate kovojo Lietuvos boksininkės. Lietuvos rinktinei atstovavo Dija Bajelytė (iki 48 kg), Viltė Savickaitė (iki 54 kg), Saulė Kardokaitė (iki 60 kg) ir Beata Galdikaitė (iki 64 kg). Debiutas lietuvėms nebuvo sėkmingas. Visos keturios Lietuvos boksininkės pralaimėjo jau pirmąsias kovas.

Lietuvos merginų jaunimo rinktinės treneris Stasys Balčiauskas sako, kad pagrindinės pralaimėjimo priežastys – patirties trūkumas ir psichologija.

„Lietuvoje dar neturim gilių merginų bokso tradicijų. Merginos dar tik neseniai pradėjo lankyti bokso treniruotes. Nors jau turime puikių rezultatų – Gabrielė Stonkutė tapo Europos jaunimo čempione, Iveta Lešinskytė užėmė 5 vietą pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatuose, bet nemažai valstybių mus šiuo klausimu lenkia geru dešimtmečiu. Patirties trūkumas ir yra pagrindinė nesėkmingo pasirodymo pasaulio čempionate priežastis. Jaunos, dar neseniai sportuoti pradėjusios merginos, pateko tarp geriausių pasaulio jaunųjų boksininkių ir psichologiškai buvo sunku atlaikyti tenkančią atsakomybę. Juk viskas nauja, nepatirta. Viešbutyje ir arenoje šalia vaikšto JAV, Kubos, Indijos boksininkės, kurioms boksas yra skiepijamas nuo pat mažų dienų. Ne viena mergina pripažino, kad įėjus į pasaulio čempionato areną ir įlipus į ringą nesusitvarkė su užklupusia įtampa“, – pasakojo S. Balčiauskas.

Merginų rinktinės treneris teigė, kad buvo galima pasiekti geresnių rezultatų, bet dėl koronaviruso pandemijos sugriuvo tarptautinių turnyrų ir treniruočių stovyklų tvarkaraščiai.

„Labai trūko ir fizinio pasirengimo bei sparingo kovų. Pandemija sugriovė visus mūsų planus ir prieš pasaulio čempionatą turėjome vos dvi stovyklas – Lenkijoje ir Lietuvoje. Pasvalyje vykusioje stovykloje daugiausia sparingavomės tarpusavyje ir tik vienai dienai pavyko prisikviesti kaimynes latves. Pasaulio čempionate įgavome daug vertingos patirties, kuri pravers ateityje. Ruošimės Lietuvos čempionatui, po kurio atrinksime merginas, kurios vyks į Europos jaunimo čempionatą. Ten tikimės iškovoti pergalių, nes merginos turi potencialo ir jau bus ragavusios aukščiausio lygio varžybų. Jos pamatė koks yra lygis, kur reikia tobulėti ir kiek reikia dirbti, norint pasiekti rezultatų, – sakė S. Balčiauskas.

Pasaulio čempionate, kuris dėl pandemijos buvo perkeltas iš praėjusių metų, iš viso kovojo 274 boksininkai ir 140 boksininkių iš 52 valstybių. Pasaulio čempionai paaiškės balandžio 23 dieną.

Per visą nepriklausomybės istoriją Lietuvos boksininkai pasaulio jaunimo čempionatuose yra iškovoję 4 medalius – sidabrą laimėjo Evaldas Petrauskas, bronzą – Darius Jasevičius, Marijus Kravčiukas ir Ričardas Kuncaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »