Lietuvos jaunių čempionate daugiausia aukso medalių laimėjo kauniečiai

2022 balandžio 19

Kaune vyko Lietuvos jaunių bokso čempionatas. Jame dalyvavo 104 boksininkai ir 30 boksininkių. Buvo išdalinta 21 medalių komplektas – 8-iose merginų ir 13-oje vaikinų svorio kategorijų.

Miestų įskaitoje nugalėtojais tapo čempionato šeimininkai Kauno boksininkai. Laikinosios sostinės atstovai laimėjo 13 medalių: 6 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos. Antroje vietoje liko Jonavos atstovai: 4 aukso ir 1 bronzos medalis. Net 14 apdovanojimų pelnė Vilniaus komanda: 3 aukso, 3 sidabro ir 8 bronzos. 2 aukso medalius laimėjo panevėžiečiai, po vieną Tauragės, Biržų, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių ir Kalvarijų boksininkai.

„Po Lietuvos čempionato pradėsime formuoti Lietuvos jaunių rinktinę, kuri ruošis rugsėjo 23 d. Italijoje prasidėsiančiam Europos čempionatui. Tai ką pamačiau Lietuvos čempionate, leidžia tikėtis, kad apie 10 boksininkų ir boksininkių gali tinkamai atstovauti Lietuvos rinktinei Europos pirmenybėse. Svarbu, kad jaunieji boksininkai stengtųsi treniruotėse ir skirtų didelį dėmesį boksui. Planuojame svečiuose susitikimą su slovakais. Rugpjūčio mėnesį Kaune vyks tarptautinis Viliaus Buikos turnyras, kuriame laukiame stiprių komandų iš užsienio. Rugsėjo mėnesį vyksime į Lenkiją, kur lauks sparingo kovos. Tada ir paaiškės galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis“, – sako Lietuvos jaunių rinktinės treneris Marius Narkevičius.

Merginų svorio kategorijoje iki 46 kg finale tauragiškė Deivė Novikaitė taškais 4:1 įveikė pasvalietę Adriją Petkūnaitę. Iki 54 kg finale panevėžietė Silvija Karavackaitė 5:0 nugalėjo šilutiškę Jovitą Pudžmytę. Svorio kategorijos iki 57 kg aukso medalis be kovos finale atiteko šiaulietei Gabrielei Sinickaitei. Iki 60 kg čempione tapusi kaunietė Beatričė Savickaitė antrame raunde įrodė savo pranašumą prieš Kauno rajono atstovę Kariną Adomaitytę. Kaunietė Grytė Vyšniauskaitė iki 63 kg finale 5:0 nugalėjo biržietę Aistę Kupčiūnaitę. Iki 66 kg finale kaunietė Gustė Gataveckaitė taškais 5:0 įveikė biržietę Irutę Skvireckaitę. Iki 70 kg čempione tapusi kaunietė Adriana Freitakaitė pirmame raunde pranoko tauragiškę Estrėją Eičaitę. Iki 75 kg auksas atsisakius varžovei be kovos atiteko klaipėdietei Vestai Austynaitei.

Vaikinų svorio kategorijoje iki 44 kg biržietis Nojus Stanišauskas finale taškais 4:1 įveikė kaunietė Raimondą Trapulionį. Iki 48 kg jonavietis Klaidas Skulcas pirmame raunde įrodė savo pranašumą prieš marijampolietį Armandą Mazoriną. Iki 50 kg jovaviškis Matas Grigorianas 5:0 nugalėjo kaunietį Armandą Bagdonavičių. Iki 52 kg vilnietis Radoslavas Pilatas 5:0 pranoko klaipėdietį Dmitrijų Bondarenko. Iki 54 kg kaunietis Armandas Kregždė 5:0 įveikė panevėžietį Matą Ciplį. Iki 57 kg kaunietis Emilis Lukošius antrame raunde nugalėjo vilnietį Liutaurą Kuliešių. Iki 60 kg vilnietis Renatas Krepštulis 5:0 pranoko Titą Taujenį iš Palangos.

Iki 63 kg čempionu tapęs jonaviškis Aleksandras Sander antrame raunde įrodė savo pranašumą prieš Luką Vičiulį iš Telšių. Iki 66 kg auksą iškovojęs panevėžietis Dovydas Vasiliauskas finale 5:0 nugalėjo biržietį Eriką Bogdaną. Iki 70 kg finale jonaviškis Nojus Nejaglovas antrame raunde pranoko vilnietį Motiejų Ivlijevą. Iki 75 kg Aironas Kazlauskas iš Kalvarijų 5:0 įveikė vilnietį Martiną Moisejenko. Iki 80 kg finale vilnietis Erikas Kovalevskis 5:0 laimėjo prieš kėdainietį Keviną Adomonį. Svorio kategorijoje virš 80 kg triumfavo marijampolietis Kajus Klenauskas, kuris finale pirmame raunde įveikė tauragiškį Daną Daugirdą.

Svarbiausios šiais metais jaunių laukiančios varžybos – rugsėjo 23 d. Italijoje prasidėsiantis Europos jaunių čempionatas.