Kaip lietuvių varžovams sekėsi Europos jaunučių čempionate?

2024 rugpjūčio 16

Rugpjūčio 3–10 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos jaunučių bokso čempionate Lietuvos sportininkai – Eva Elvikytė ir Emilis Kavaliūnas – pelnė du bronzos medalius.

Tai nulėmė, kad pagal medalių vertę lietuviai užėmė devynioliktąją vietą, o pagal iš viso iškovotus apdovanojimus šešioliktąja pozicija dalijosi su dar dviem rinktinėmis – Izraelio ir Slovėnijos.

E. Elvikytę (svorio kategorija iki 57 kg) pusfinalyje nugalėjusi serbė Jovana Damjanovič finale rezultatu 1:4 patyrė pralaimėjimą prieš airę Ruthą Dossen.

Tuo metu bendros Lietuvos bokso federacijos pozicijos laikęsis ir kovą su sportininku iš šalies agresorės boikotavęs E. Kavaliūnas (iki 75 kg) tenkinosi bronzos medaliu. Į finalą po pusfinalio patekęs rusas Bagautdinas Gazimagomedovas tapo čempionu, kai rezultatu 5:0 pranoko slovėną Luką Zakojcą.

Ketvirtfinalyje Pijų Duonėlą (iki 70 kg) nugalėjęs serbas Andrija Trajkovičius pralaimėjo pusfinalyje ir tenkinosi bronzos medaliu. Gintarę Auželytę (iki 64 kg) ketvirtfinalyje įveikusi kartvelė Liza Lobjanidze pasiekė pusfinalį, tačiau jame neprilygo graikei Dimitrai Karpozilau ir laimėjo bronzos medalį.

Italas Mattia Fortunatas, aštuntfinalyje įveikęs Vakarį Kiseliūną (iki 42 kg), krito jau ketvirtfinalyje. Lygiai taip čempionatas susiklostė ir kroatui Hrvoje Kunstovičiui, aštuntfinalyje nugalėjusiam Igną Strapėlą (iki 48 kg).

Brianas Lo Piccolo iš Italijos, aštuntfinalyje pranokęs Germantą Rusį (iki 44 kg), pasiekė Europos čempionato finalą, kuriame 1:4 nusileido rusui Alikhanui Garakoevui ir tenkinosi sidabriniu apdovanojimu.

Identiškai sidabro medalį iškovojo ir bulgaras Simeonas Spasovas, aštuntfinalyje įveikęs Nojų Naumcevą (iki 54 kg), bet finale rezultatu 0:5 neatsilaikęs prieš anglą Billy Longą.

Aštuntfinalyje Klaidą Petrauską (iki 60 kg) nugalėjęs rumunas Cosminas Milutas nužengė iki pusfinalio, kuriame tenkinosi nesėkme ir pelnė bronzos medalį. Tas pats nutiko ir su lenku Dominiku Adamskiu, šešioliktfinalyje pranokusiu Ilją Makarevičių (iki 40 kg) bei vėliau pelniusiu bronzinį apdovanojimą.

Lietuvos bokso federacija nuoširdžiai dėkoja partneriams: sportinės aprangos gamintojui „Hummel“ – už reprezentatyvią šalies jaunių rinktinės laisvalaikio aprangą. Taip pat bokso aprangos gamintojui „Sting“ – už bokso aprangas Lietuvos jaunių rinktinei.

Boksininkei Gabrielei Stonkutei skirta 20 mėnesių diskvalifikacija

2024 rugpjūčio 14

Lietuvos antidopingo agentūra 2024 m. kovo 16 d. vykdė dopingo…

Europos jaunučių bokso čempionate Sarajeve – du lietuvių medaliai

2024 rugpjūčio 11

Baigėsi rugpjūčio 3–10 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

Lietuvos jaunučiai Sarajeve pradeda pasirodymą Europos bokso čempionate

2024 rugpjūčio 03

Rugpjūčio 3–11 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…