Tarptautiniame turnyre Sarajeve spindėję lietuviai iškovojo keturis medalius

2022 rugsėjo 25

Rugsėjo 21-24 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyko tarptautinis bokso turnyras bosnių gynėjui Mustafa Hajrulahovičiui Talijanui atminti.

Lietuvai turnyre atstovavo aštuoni šalies boksininkai, kurie delegacijai iškovojo keturis medalius – vieną aukso ir tris bronzos apdovanojimus.

Jonas Jazevičius (svorio kategorija virš 92 kg) finale rezultatu 3:0 pranoko bosnį Čoričių Josipą ir iškovojo aukso medalį. Penktadienį vykusiame pusfinalyje lietuvis 2:1 palaužė Bosnijos ir Hercegovinos atstovą Jurajų Soldą.

Taip pat sunkiausioje svorio kategorijoje kovojęs Algirdas Baniulis (virš 92 kg) pusfinalyje 0:3 nusileido bosniui Čoričui Josipui ir pelnė bronzos medalį.

Prieš tai vykusiame ketvirtfinalyje A. Baniulis nugalėtoju buvo pripažintas dar pirmajame kovos raunde, kuomet susitikimą dėl sportininkų lygių skirtumo sustabdė austro Bunyamino Gundogaro sekundantas.

Bene daugiausiai kovų iš lietuvių turnyre turėjęs ir bronzos medalį iškovojęs Vytautas Balsys (iki 75 kg) pusfinalyje rezultatu 1:2 neprilygo Bosnijos ir Hercegovinos boksininkui Gianniui Dedičiui.

Anksčiau vykusiame ketvirtfinalyje V. Balsys 3:0 pranoko bosnį Mustafa Eroglu, o aštuntfinalyje 2:1 nugalėjo Jordanijos boksininką Alsadi Zeyadą Anasą.

Dar vienas bronzos medalio laimėtojas Robertas Liorančas (iki 80 kg) pusfinalyje 1:2 nusileido Bosnijos ir Hercegovinos atstovui Petarui Nosičiui. Ketvirtfinalyje boksininkas užtikrintai 3:0 laimėjo prieš rumuną Serbaną Floriną.

Arvydas Dainys (iki 75 kg) ketvirtfinalyje 0:3 nusileido bosniui Gianniui Dedičiui, o Aleksandras Trofimčukas (iki 75 kg) ketvirtfinalyje 1:2 neprilygo Bosnijos ir Hercegovinos atstovui Leo Cvitanovičiui.

Aras Dudėnas (iki 86 kg) ketvirtfinalyje 0:3 nusileido Jordanijos boksininkui Odai Alhindawi Adeliui. Vokiečio Alexanderio Okatoru iššūkio neatlaikė Darius Voišnarovičius (iki 92 kg), ketvirtfinalyje varžovui pralaimėjęs rezultatu 0:3.

Lietuvos boksininkų komandai Sarajeve vadovavo treneris Denisas Naidionovas. Bosnijoje ir Hercegovinoje vykusiame turnyre dirbo ir tarptautinės kategorijos teisėjas Rytis Vasiliauskas.

„Iš sportinės pusės buvo tikrai geras ir stiprus turnyras, pasisėmėme nemažai patirties. Po vasaros poilsio buvo sunkiau įsivažiuoti, todėl tai buvo labai geras pasitikrinimas. Nustebino ir kai kurie varžovai – Jordanijos boksininkai buvo itin stiprūs, jų komanda labai didelė“, – po turnyro kalbėjo treneris D. Naidionovas.