XXIII-jame V. Karpačiausko turnyre daugiausiai medalių iškovojo lietuviai

2022 lapkričio 05

news-art

Lapkričio 3-5 dienomis Panevėžio universalioje sporto arenoje jau XXIII kartą vyko tarptautinis legendinio Lietuvos boksininko – Europos čempiono ir pasaulio pirmenybių prizininko Vitalijaus Karpačiausko bokso turnyras.

Turnyre dalyvavo sportininkai iš 4 šalių – be šeimininkų lietuvių ringe taip pat kovojo boksininkai iš Armėnijos, Latvijos ir Ukrainos.

Elito grupės sunkiausioje svorio kategorijoje (iki 92 kg) panevėžietis Simonas Urbonavičius pranoko Kristupą Šimkų – lietuvių dvikova dėl aiškios S. Urbonavičiaus persvaros buvo nutraukta antrajame kovos raunde.

Svorio kategorijos iki 71 kg (elito grupė) finale sportininkas iš Panevėžio Renaldas Dirsė 3:0 (29:28, 29:28, 29:28) pranoko Armėnijos boksininką Arseną Poghosyaną.

Sidabro medalį elito grupėje iškovojo panevėžietis Andrejus Lavrenovas, svorio kategorijos iki 63,5 kg finale 0:3 (27:30, 27:30, 27:30) nusileidęs armėnui Hamletui Mnatsakanyanui.

Jaunimo grupių finaluose rungėsi Lietuvos boksininkai. Nojus Samuilis svorio kategorijos iki 67 kg finale 3:0 (29:28, 30:27, 30:27) įveikė Gediminą Kulbį, o Edgaras Trotenskis svorio kategorijos iki 63,5 kg finalinėje kovoje 3:0 (30:27, 30:26, 30:27) pranoko Nedą Gecevičių.

Jaunių grupės svorio kategorijos iki 70 kg finale Dovydas Vasiliauskas aiškia persvara trečiajame kovos raunde pranoko Algirdą Lotuzį.

Tuo metu jaunių grupės svorio kategorijoje iki 66 kg sidabro medaliu pasidabino Titas Banzinas. Jo ir Armėnijos kovotojo Marato Mikaelyano susitikimas dėl aiškios pastarojo persvaros buvo nutrauktas antrajame raunde.

Lietuviai tarptautiniame V. Karpačiausko turnyre iškovojo 19 medalių – 5 aukso, 6 sidabro ir 8 bronzos apdovanojimus.

Armėnijos komanda bokso turnyre liko su 6 medaliais (5 aukso, 1 sidabro), Ukrainos boksininkai iškovojo 3 (2 sidabro, 1 bronzos), o Latvijos sportininkas Arturs Vaisla – vieną sidabro medalį.

Vitalijus Karpačiauskas – vienas tituluočiausių Lietuvos boksininkų  Nepriklausomybės atkūrimo. 1993 m. panevėžietis tapo Europos čempionu ir buvo išrinktas geriausiu Lietuvos metų sportininku. V. Karpačiausko sąskaitoje du pasaulio čempionato medaliai – 1993 m. čempionato sidabras ir 1995 m. pirmenybių bronza.

V. Karpačiauskas dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse. 1992 m. Barselonoje jis užėmė 5 vietą, o 1996 m. Atlantos žaidynėse buvo 9-as. Jau daugiau negu dešimtmetį V. Karpačiauskas dirba bokso treneriu gimtajame Panevėžyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Po žinios apie A. Starovoitovos sprendimą LBF socialinis tinklas sulaukė atakos

2024 balandžio 26

news-1

Balandžio 24 d. Lietuvos bokso federacija savo socialinio tinklo „Facebook“…

SKAITYTI

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

news-1

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

SKAITYTI

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

news-1

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…