Olimpiečiai pasirinko skirtingus kelius

2017 vasario 07

news-art

Lietuvos bokso federacija (LBF) patvirtina, kad 22-ejų metų Eimantas Stanionis pradeda profesionalo karjerą, tačiau neatmeta galimybės, kad Europos čempionas gins Lietuvos garbę 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Vienas geriausių Lietuvos boksininkų E. Stanionis pradeda profesionalo karjerą JAV ir linkime jam kuo didžiausios sėkmės. Dėkojame Eimantui už Lietuvai dovanotas pergales – Europos čempionato auksą, olimpinį kelialapį ir bokso populiarinimą. Pasikeitus Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) taisyklėms, profesionalai galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse, todėl neatmetam galimybės E. Stanionį ar kitus profesionalų ringe sėkmingai kovojančius Lietuvos boksininkus Egidijų Kavaliauską ir Virgilijų Stapulionį išvysti olimpiadoje vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Kitas Lietuvos olimpietis 2012 m. Londono žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas tęs karjerą olimpinio bokso ringe ir rengiasi jau trečioms karjeroje – Tokijo olimpinėms žaidynėms.

„Po ilgokos pertraukos Lietuvos bokso gerbėjai galės išvysti E. Petrauską kovojantį Lietuvoje. Olimpinis prizininkas ketina dalyvauti kovo pabaigoje Kėdainių arenoje vyksiančiame Lietuvos čempionate. Taip pat planuojame šiais metais organizuoti tarpvalstybinius Lietuvos rinktinės susitikimus su kitų šalių rinktinėmis, tarp jų ir su viena stipriausių pasaulyje Ukrainos komanda. Tikimės, kad E. Petrauskas gins Lietuvos garbę ir šiuose susitikimuose“, – teigia D. Šaluga.dsc_0296

Svarbiausias Lietuvos rinktinės boksininkų laukiantis šių metų startas – birželio mėnesį Ukrainoje vyksiantis Europos čempionatas. Jame bus kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į rugpjūčio mėnesį Vokietijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

„Kiekvienoje svorio kategorijoje kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos aštuoni geriausi Europos čempionato boksininkai. Daug tikimės ne tik iš praėjusiame Europos čempionate bronzos medalį iškovojusio E. Petrausko, bet ir iš kitų Lietuvos rinktinės lyderių – Edgaro Skurdelio, Tado Tamašausko ir Manto Valavičiaus. Taip pat turime gausų būrį jaunų talentingų boksininkų. Paulius Zujevas, Deividas Girulis, Tomas Olberkis bei kiti, gali sėkmingai įsilieti į Lietuvos rinktinės gretas, kaip ir praėjusiais metais Europos jaunimo čempionato prizininkais tapę Artūras Zinkovskis ir Vytautas Balsys. Lietuvoje auga stipri boksininkų karta“, – tvirtina LBF vadovas.

Lietuvos boksininkų šiais metais laukia kaip niekad įtemptas tvarkaraštis. Lietuviai dalyvaus net šešiuose įvairaus amžiaus Europos bei dvejuose pasaulio čempionatuose. Po petraukos atnaujinamas Europos iki 22 metų amžiaus čempionatas, kuris bus puiki galimybė boksininkams iš jaunimo žengti į suaugusiųjų boksą. Paskutinį kartą prieš penkerius metus vykusiame Europos U22 čempionate medalius laimėjo E. Petrauskas ir E. Skurdelis.

Lietuvoje ir šiais metais vyks tradiciniais tapę tarptautiniai turnyrai, kurie nuolat sulaukia stipriausių pasaulio boksininkų.

DSC_5745

Kovo 6 dieną Vilniuje prasidės 12-ą kartą rengiamas olimpinio čempiono Dano Pozniako turnyras, kurį vainikuos kovo 11 dieną „Compensa“ arenoje vyksiantys finalai. Praėjusių metų D. Pozniako turnyro finalus stebėjo net 4 tūkstančiai žiūrovų.

Jau 21-ą kartą rengiamas Algirdo Šociko turnyras, kuriame pernai kovojo net trys Rio olimpiados prizininkai, vyks gegužės 16-20 dienomis Kauno sporto halėje. 19-ą kartą organizuojamas Vitalijaus Karpačiausko turnyras vyks lapkričio 9-11 d. Panevėžio „Cido“ arenoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

news-1

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

SKAITYTI

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI
Translate »