Paaiškėjo, kas 2024 m. vadovaus visų amžiaus grupių LBF rinktinėms

2024 vasario 13

news-art

Vasario 10 d. Panevėžyje prieš šalies jaunimo bokso čempionato finalus įvyko visuotiniai Lietuvos bokso federacijos (LBF) trenerių ir teisėjų susirinkimai.

Visuotiniame trenerių susirinkime dalyvavo aštuoniolikos Lietuvos klubų atstovai, svečių teisėmis dalyvavo ir savivaldybių sporto mokyklų treneriai. Iš viso susitikime dalyvavo 24 treneriai, o susirinkimui vadovavo LBF Trenerių tarybos pirmininkas Vidas Bružas.

LBF generalinis sekretorius Donatas Mačianskas pristatė ataskaitą už 2023 m. trenerių kursus ir įgytas kategorijas. Jaunučių amžiaus grupės Lietuvos rinktinės treneris Virgilijus Stapulionis ir jaunių amžiaus grupės treneris Marius Narkevičius pristatė ataskaitas už pasirengimą ir dalyvavimą 2023 m. Europos čempionatuose, o nedalyvaujant jaunimo amžiaus grupės treneriui Mariui Palioniui, kuris buvo išvykęs į turnyrą Bulgarijoje, ataskaitą pristatė D. Mačianskas. Ataskaitą už 2023 m. darbą su merginų grupe pristatė ir Stasys Balčiauskas.

V. Bružas susitikime pristatė Lietuvos Respublikos Sporto įstatymo pakeitimus dėl trenerių kvalifikacijos, t. y. fakto, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. treneriai, neturintys aukštojo treniravimo krypties išsilavinimo, nebegali tęsti savo veiklos. V. Bružas pristatė galimybes, kaip įgyti reikiamą išsilavinimą – per bakalauro ar išlyginamąsias studijas (jei asmuo turi kitą aukštąjį išsilavinimą) arba trenerių rengimo kursus.

Susirinkime treneriai buvo supažindinti su trenerių kvalifikacijos kategorijų suteikimo tvarkos siūlymais, kuriuos, atsižvelgdama į problemas, su kuriomis susiduria treneriai, LBF pasiūlė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. D. Mačianskas pristatė ir paskutinę Aukšto meistriškumo sporto programos redakciją, pagal kurią finansuojamos nacionalinės federacijos ir kuri tiesiogiai daro įtaką nacionalinių sporto šakų finansavimo dydžiams.

Taip pat buvo išrinkti skirtingų amžiaus grupių Lietuvos bokso rinktinių treneriai. Jaunučių grupės treneriu tapo V. Stapulionis (Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras), jaunių amžiaus grupės treneriu ir toliau liko M. Narkevičius (Kauno SM „Gaja“), jaunimo amžiaus grupės treneriu išrinktas Miroslavas Krepštulis (Vilniaus „Ozo“ gimnazija). Nuspręsta, kad merginų grupės trenerio pozicijoje darbą ir toliau tęs S. Balčiauskas (Pasvalio sporto mokykla). Ši komanda kartu su savo asistentais netrukus pradės pasirengimą 2024 m. startams.

Susirinkime dalyvavę treneriai nusprendė, kad 2024 m. vyksiančiuose seminaruose dėmesio būtų skiriama ne tik teorinei, bet ir praktinei pusei. Būtina paminėti, kad seminarų temos ir datos šiuo metu yra renkamos ir tvirtinamos, tad informaciją apie seminarus treneriai gaus artimiausiu metu.

Prie kitų klausimų buvo aptartas nevienodas savivaldybių biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio klausimas ir kategorijų suteikimo reglamentavimas.

Teisėjų visuotiniame susirinkime dalyvavo 14 teisėjų iš visos Lietuvos. Susirinkimui vadovavo LBF Teisėjų kolegijos pirmininkas Anatolijus Kriukovas, pristatęs 2023 m. teisėjų kolegijos darbo ataskaitą. Susirinkime taip pat buvo pasiskirstyta, kur ir kokie teisėjai dirbs pagrindinių Lietuvos bokso varžybų metu.

D. Mačianskas susirinkusiems teisėjams priminė, kad LBF teisėjai gali dirbti tik LBF sankcionuotuose renginiuose, t.y. teisėjai turi suderinti savo darbą visose varžybose Lietuvoje ir užsienyje tuo atveju, jei tų varžybų nėra oficialiame LBF kalendoriuje. Priešingu atveju jiems gali grėsti tarptautinių bokso organizacijų sankcijos.

Susirinkime taip pat didelis dėmesys skirtas teisėjų darbo ir elgesio etikos gairių aptarimui ir atskirų teisėjų elgesiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Pajėgiame bokso turnyre Bulgarijoje A. Kazakevičius iškovojo bronzą

2024 vasario 12

news-1

Baigėsi vasario 4–11 d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykęs itin pajėgus…

SKAITYTI

Panevėžyje išaiškėjo 2024 m. Lietuvos jaunimo bokso rinktinė

2024 vasario 11

news-1

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunimo…

SKAITYTI

Panevėžyje startuojančiame Lietuvos jaunimo čempionate varžysis virš šimto dalyvių

2024 vasario 07

news-1

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže (Liepų al. 4,…

SKAITYTI
Translate »