Pasaulio čempionatą pergale pradėjo Aleksandras Trofimčiukas

2021 balandžio 16

news-art

Lenkijos Kielcų mieste vykstančio pasaulio jaunimo čempionato ketvirtą dieną ringe kovojo du Lietuvos boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 75 kg Aleksandras Trofimčiukas pirštines surėmė su kroatu Antonio Grabičiumi. Abu boksininkai yra laimėję po sidabro ir bronzos medalį Europos jaunių čempionatuose. Metais už varžovą vyresnis lietuvis užtikrintai kontroliavo dvikovos eigą ir iškovojo pergalę vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 30:26).

„Tai buvo labai talentingų jaunuolių dvikova“, – teigė AIBA Youtube kanalo transliacijos komentatorius.

„Aleksandras nuo pat dvikovos pradžios ėmėsi iniciatyvos ir jos nepaleido iki pat finalinio gongo. Jis vedė kovą ir kontroliavo ringą, buvo aktyvesnis, tikslesnis ir varžovą pranoko visais aspektais. Tokia dvikovos eiga ir Aleksandro aktyvumas išmušė varžovą iš vėžių, nes medalius Europos čempionatuose iškovojęs kroatas nesitikėjo tokio spaudimo“, – sakė Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinės treneris Vidas Bičiulaitis.

Į pasaulio čempionato aštuntfinalį patekęs A. Trofimčiukas sekmadienį susitiks su rumunu Julianu Dumitrescu. Pirmoje kovoje rumunas jau antrame raunde aiškia persvara įveikė latvį Endijų Ivanovą.

„Iš šios kovos sunku spręsti apie rumuno pajėgumą, nes jo varžovas latvis tikrai silpnai pasirodė. Tačiau kiek žiūrėjome jo kovų, Aleksandrui rumunas turėtų būti įveikiamas“, – sakė V. Bičiulaitis.

Svorio kategorijoje iki 64 kg Nedas Gudomskas susitiko su lenku Oliwieriu Zamojskiu. Pergalę taškais 5:0 (29:25, 29:25, 28:27, 29:26, 29:26) iškovojo varžybų šeimininkas O. Zamojskis.

„Namuose ir sienos padeda. Kova buvo apylygė, gal tik trečiam raunde lenkas buvo pranašesnis. Tikėjomės, kad Nedas daugiau pataikys dešine ranka, kad bus tikslesnių smūgių. Bet varžovas neleido to padaryti. Jis ėjo į artimą kovą ir neleido, kad Nedas pasinaudotų savo ilgomis rankomis. Čia yra boksas. Kam tą dieną geriau sekasi, tas ir laimi“, – tvirtino V. Bičiulaitis.

Šeštadienį pasaulio čempionate debiutuos dvi Lietuvos boksininkės. Dija Bajelytė svorio kategorijoje iki 48 kg susitiks su Nepalo atstove Susma Tamang. Beata Galdikaitė svorio kategorijoje iki 64 kg kovos su armėne Elida Kocharyan.

Šeštadienį kovos ir pergale pasaulio čempionatą pradėjęs Gelmius Adomkevičius. Svorio kategorijos iki 91 kg aštuntfinalyje Lietuvos boksininkas susitiks su 2020 m. Europos jaunimo čempionu ukrainiečiu Mykyta Gorbatenko.

Aleksandro Trofimčiuko kovos vaizdo įrašas

Nedo Gudomsko kovos vaizdo įrašas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Iš bokso turnyro Estijoje lietuviai grįžo su dvylika medalių

2023 spalio 02

news-1

Rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis Estijos sostinėje Taline vykusiame…

SKAITYTI

Turnyre Lenkijoje – trys medalius iškovoję Lietuvos boksininkai

2023 rugsėjo 25

news-1

Baigėsi rugsėjo 18-23 dienomis vykęs Leszeko Drogoszo memorialinis turnyras Lenkijoje,…

SKAITYTI

Patvirtintos kandidatūros Lietuvos bokso šimtmečio apdovanojimams

2023 rugsėjo 15

news-1

Rugsėjo 14 dieną Kaune vyko ketvirtasis šiemet Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI
Translate »