Pasaulio čempionato komandų rikiuotėje Lietuva užėmė 5 vietą

2022 gegužės 22

news-art

Pasaulio čempionate Gabrielės Stonkutės iškovotas aukso medalis lėmė rekordinę vietą Lietuvos rinktinei medalių įskaitoje. Stambule (Turkija) vykusiose varžybose boksininkės kovojo dėl 12 medalių komplektų skirtingose svorio kategorijose. Pasaulio čempionate dalyvavo rekordinis skaičius boksininkių – net 310 iš 73-ijų valstybių.

Aukso medalius pavyko laimėti tik septynių šalių boksininkėms. Apdovanojimus iš viso pelnė 26 valstybių atstovės.

Daugiausia medalių iškovojo pasaulio čempionato šeimininkės Turkijos boksininkės, jų sąskaitoje 7 medaliai: 5 aukso ir 2 bronzos. Antrą vietą užėmė Airijos rinktinė, laimėjusi 2 aukso medalius. Kanados atstovės laimėjo 1 aukso ir 1 sidabro medalį. Indijos komandos sąskaitoje – 1 aukso ir 2 bronzos apdovanojimai.

Po vieną aukso medalį iškovojo ir 5 vietą pasidalijo Lietuva, JAV ir Taivanas.

Tai pirmas Lietuvos boksininkių laimėtas medalis per visą pasaulio čempionato istoriją. Nuo 2001 m. vykstančiose planetos pirmenybėse lietuvės debiutavo 2010 metais. Skaičiuojant visus per dvylika kartų vykusių pasaulio čempionatų iškovotus medalius, Lietuva pakilo į 27 vietą tarp 54-ių apdovanojimus laimėjusių valstybių.

Pasaulio suaugusiųjų čempionate debiutavusi 21 metų G. Stonkutė svorio kategorijos iki 81 kg ketvirtfinalyje nugalėjo kazachę Gulsają Yerzhan, pusfinalyje įveikė Europos čempionę ir daugkartinę pasaulio čempionatų prizininkę turkę Elif Guneri, o finale pranoko lenkę Oliwią Toborek.

Pasaulio čempionate dalyvavo ir Ana Starovoitova (svorio kategorijoje iki 60 kg) bei Austėja Aučiūtė (iki 66 kg). Jos pralaimėjo pirmąsias kovas.

Pasaulio čempionate buvo išdalintas rekordinis piniginių prizų fondas – net 2,4 mln. JAV dolerių. Pasaulio čempionėms, tarp jų ir G. Stonkutei atiteko 100 tūkst. dolerių premija. Vicečempionės gavo po 50 tūkst., prizininkės po 25 tūkst. dolerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

news-1

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…