Pasaulio čempionate triumfavo uzbekai

2019 rugsėjo 22

Baigėsi XX-asis pasaulio vyrų bokso čempionatas. Jekaterinburge (Rusija) vykusiame čempionate buvo kovojama aštuoniose svorio kategorijose, pagal pakeistas olimpinių žaidynių taisykles. Iki tol vyrų varžybose kovos vykdavo dešimtyje svorio kategorijų.

Pasaulio čempionate kovojo net 365 boksininkai iš 78-ių valstybių. Apdovanojimus pelnė 15-os šalių atstovai.

Daugiausia medalių iškovojo Uzbekijos boksininkai. Uzbekų sąskaitoje 5 medaliai: 3 aukso, po 1 sidabrą ir bronzos. Varžybų šeimininkai rusai iškovojo 4 medalius: 3 aukso ir 1 bronzos. Trečioje vietoje Kazachstano rinktinė su 6 medaliais: 1 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos.

Praėjusiame 2017 metų pasaulio čempionate net 7 apdovanojimus (5-is iš jų aukso) laimėję ir komandinėje įskaitoje nugalėję Kubos boksininkai, šįkart liko tik ketvirtoje vietoje su 3 medaliais – po vieną aukso, sidabro ir bronzos.

Nepaisant nesėkmingo pasirodymo, kubiečiai lieka daugiausia medalių per visą pasaulio čempionatų istoriją iškovoję boksininkai. Per dvidešimt čempionatų Kubos rinktinė laimėjo 138 medalius: 77 aukso, 35 sidabro ir 26 bronzos. Antroje vietoje esančių rusų kraitis – 69 apdovanojimai: 26 aukso, 21 sidabro ir 22 bronzos.

Lietuvio varžovas iškovojo bronzos medalį

Pasaulio čempionate Jekaterinburge kovojo keturi, Vido Bružo treniruojamos Lietuvos rinktinės boksininkai.

Toliausiai nukeliavo Tadas Tamašauskas, kuris svorio kategorijoje iki 91 kg iškovojo dvi pergales. Aštuntfinalyje T. Tamašauskas po labai atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo bulgarui Radoslavui Pantalejevui. Bulgaras vėliau iškovojo dar vieną pergalę ir patekęs į pusfinalį, laimėjo bronzos medalį. Pusfinalyje R. Pantalejevas taškais 0:5 pralaimėjo pasaulio čempionu tapusiam rusui Muslimui Gadžimagomedovui.

Svorio kategorijos iki 81 kg pirmoje kovoje Paulius Zujevas 1:4 pralaimėjo Filipinų atstovui Johnui Nobeliui Marvinui. Filipinietis antroje kovoje 1:4 pralaimėjo prancūzui Gaetanui Ntambwe ir pasitraukė iš kovos dėl medalių.

Svorio kategorijos iki 75 kg šešioliktfinalyje Vytautas Balsys 0:5 turėjo pripažinti airio Maiklo Nevino pranašumą. Aštuntfinalyje M. Nevinas po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo pasaulio čempiono vardą iškovojusiam rusui Glebui Bakshi.

Svorio kategorijos iki 57 kg šešioliktfinalyje Edgaras Skurdelis 1:4 pralaimėjo marokiečiui Mohamedui Hamoutui. Aštuntfinalyje M. Hamoutas taškais 1:4 pralaimėjo pasaulio čempionu tapusiam uzbekui Mirazizbekui Mirzachalilovui.

Per pasaulio čempionatų istoriją nepriklausomos Lietuvos boksininkai yra iškovoję 5 medalius – 1 sidabro ir 4 bronzos.

1993 m. Tamperėje vykusiame pasaulio čempionate sidabrą laimėjo Vitalijus Karpačiauskas. 1995 m. Berlyne vykusiose planetos pirmenybėse bronzos apdovanojimus pelnė V. Karpačiauskas ir Vidas Bičiulaitis. 2007 m. Čikagoje bronzą iškovojo Daugirdas Šemiotas, o 2011 m. Baku ant prizininkų pakylos kopė Egidijus Kavaliauskas.

Organizatorių nuotraukos

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius