Pasaulio jaunimo čempionate daugiausia medalių iškovojo Indijos rinktinė

2021 balandžio 24

Baigėsi pasaulio jaunimo čempionatas. Lenkijos Kielcų mieste vykusiame čempionate kovojo 414 boksininkų – 274 vaikinai ir 140 merginų iš 52 valstybių. Pasaulio čempionate buvo išdalinta 20 medalių komplektų – po dešimt vaikinų ir merginų varžybose.

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Indijos rinktinė, iškovojusi 11 medalių: 8 aukso ir 3 bronzos. Indijos rinktinės pergalę lėmė įspūdingas merginų pasirodymas. Indijos boksininkės pasaulio čempionėmis tapo net septyniose svorio kategorijose iš dešimties.

Antrą vietą komandinėje rikiuotėje užėmė Rusijos rinktinė, kaip ir Indija, iškovojusi 11 medalių: 3 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos. Toliau išsirikiavo po 10 apdovanojimų laimėjusios Uzbekijos (3 aukso, 1 sidabro ir 6 bronzos) bei Kazachstano (2 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos) rinktinės. Penktoje vietoje Ukraina su 6 medaliais: 1 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos. Po vieną aukso laimėjo Kubos, Japonijos ir Turkijos atstovai. Čempionato šeimininkai lenkai gavo net 8 medalius, tačiau liko be aukščiausios prabos – 3 sidabro ir 5 bronzos.

Tarp 23-ijų, medalius laimėjusių rinktinių, pateko ir mūsų kaimynė Latvija. Bronzos apdovanojimą pelnė Beatrise Rozentalė svorio kategorijoje iki 64 kg.

Kaip sekėsi lietuvių varžovams

Pasaulio čempionate kovojo 8 Lietuvos boksininkai – 4 vaikinai ir 4 merginos.

Arčiausiai medalio buvo Aleksandras Trofimčiukas. Svorio kategorijos iki 75 kg ketvirtfinalyje lietuvis pralaimėjo kazachui Diasui Molzhigitovui. Pusfinalyje kazachas pralaimėjo vėliau pasaulio čempionu tapusiam rusui Michailui Usovui ir tenkinosi bronzos medaliu.

Į svorio kategorijos iki 91 kg aštuntfinalį patekęs Gelmius Adomkevičius pralaimėjo Europos čempionui ukrainiečiui Mykytai Gorbatenko. Ketvirtfinalyje ukrainietis turėjo pripažinti pasaulio čempionu tapusio kubiečio Jorge Luiso Felimono pranašumą ir liko be apdovanojimo.

Svorio kategorijos iki 69 kg šešioliktfinalyje Ruslanas Žalys pralaimėjo iraniečiui Farhadui Atashgahui Moradi. Lietuvio varžovas nukeliavo iki ketvirtfinalio, kur pralaimėjo sidabro medalininkui rusui Chejeravui Ashalajevui.

Nedas Gudomskas svorio kategorijos iki 64 kg pirmoje kovoje turėjo pripažinti varžybų šeimininko Oliwierio Zamojskio pranašumą. Lenkas aštutfinalyje pralaimėjo pasaulio čempionato prizininku tapusiam indui Ankitui Narwalui.

Merginų varžybų svorio kategorijoje iki 54 kg Viltę Savickaitę nugalėjusi Lenkijos boksininkė Karolina Ampulska nukeliavo iki pusfinalio ir tapo pasaulio čempionato prizininke.

Kitas Lietuvos boksininkes – Diją Bajelytę (iki 48 kg), Saulę Kardokaitę (iki 60 kg) ir Beatą Galdikaitę (iki 64 kg) nugalėjusios varžovės pralaimėjo ketvirtfinaliuose.

AIBA.org nuotraukos

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius