Pasaulio jaunimo čempionate kovos 4 lietuvės ir 4 lietuviai

2021 balandžio 10

news-art

Balandžio 12-23 dienomis Lenkijos Kielcų mieste vyks pasaulio jaunimo bokso čempionatas. Dėl medalių kovos beveik 500 boksininkų ir boksininkių iš 66 valstybių. Pasaulio jaunimo čempionatas turėjo vykti pernai, bet dėl koronaviruso pandemijos buvo perkeltas į šiuos metus.

Lietuvos rinktinei atstovaus 4 boksininkės: Dija Bajelytė (svorio kategorija iki 48 kg), Viltė Savickaitė (iki 54 kg), Saulė Kardokaitė (iki 60 kg) ir Beata Galdikaitė (iki 64 kg) bei 4 boksininkai: Nedas Gudomskas (iki 64 kg), Ruslanas Žalys (iki 69 kg), Aleksandras Trofimčiukas (iki 75 kg) ir Gelmius Adomkevičius (iki 91 kg).

Prieš išvyką į Lenkiją, visiems Lietuvos rinktinės boksininkams ir treneriams Vidui Bičiulaičiui, Stasiui Balčiauskui ir Denisui Naidionovui buvo atlikti COVID-19 testai. Visų atsakymai – neigiami.

„Tikimės iškovoti medalį, bet aišku, daug kas priklausys nuo burtų, kokie varžovai mums teks. Visi vaikinai yra dalyvavę ne viename Europos jaunių ir jaunimo čempionate ir turi nemažai patirties tokio rango varžybose. A. Trofimčiukas yra dukart laimėjęs medalius Europos jaunių čempionatuose, kiti vaikinai yra likę per žingsnį nuo prizininkų pakylos. Pasirengimas čempionatui praėjo gan sklandžiai, nors dėl pandemijos esame suvaržyti ir neturėjome galimybių surengti daugiau stovyklų užsienyje. Buvome išvykę į stovyklą Lenkijoje, vėliau tris savaites sportavome Kaune, kur pavyko prisikviesti latvius bei estus ir turėjome nemažai sparingo kovų“, – sako Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinės treneris V. Bičiulaitis.

Lietuvos rinktinėje nebus Europos jaunimo čempionato prizininko Gabrieliaus Savicko. Norvegijoje gyvenantis lietuvis baigia mokslus 12 klasėje ir dėl to negalėjo vykti į pasaulio čempionatą.

Pirmą kartą istorijoje pasaulio jaunimo čempionate kovos Lietuvos boksininkės.

„Laukia istorinis debiutas. Merginos nusiteikusios kovingai ir nekantriai laukia pasaulio čempionato kovų. Dėl pandemijos labai trūksta tarptautinių varžybų patirties. Prieš čempionatą turėjome stovyklą Lenkijoje ir Pasvalyje, kur buvo atvykusios latvės. Dviejų stovyklų tikrai per mažai. Bet ir kitų šalių rinktinės turėjo panašias sąlygas dėl visą pasaulį sukausčiusios pandemijos“, – sako Lietuvos merginų jaunimo rinktinės treneris S. Balčiauskas.

Lietuvos boksininkai savo varžovus sužinos po burtų traukimo ceremonijos pirmadienio vakare. Čempionato kovos prasidės antradienį. Pasaulio čempionai paaiškės balandžio 23 dieną.

Lietuvos boksininkai pasaulio jaunimo čempionatuose yra iškovoję 4 medalius. 1998 m. Buenos Airėse (Argentina) bronzos medalį laimėjo Darius Jasevičius. Pusfinalyje lietuvis pralaimėjo vėliau daugkartiniu pasaulio profesionalų bokso čempionu net keturiose svorio kategorijose tapusiam legendiniam Migueliui Cotto iš Puerto Riko. 2006 m. Agadire (Marokas) bronzos apdovanojimą pelnė Marijus Kravčiukas. 2010 m. Baku (Azerbaidžanas) sidabrą iškovojo Evaldas Petrauskas, o bronzą Ričardas Kuncaitis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »