Pasvalyje kovojo penkių šalių boksininkai

2016 balandžio 03

news-art

Trečią kartą Pasvalyje surengtas tarptautinis turnyras, kuriame kovojo net 130 boksininkų iš penkių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Airijos. Varžybos vyko įvairiose amžiaus grupėse – jaunučių, jaunių, jaunimo, taip pat suaugusių ir merginų.

Turnyro puošmena tapo svorio kategorijos iki 69 kg finalas. Vienas iš Lietuvos jaunimo rinktinės lyderių Saimonas Banys jau pirmame raunde pasiuntė latvį Viktorą Kogajį į nokdauną. Žiūrovų audringai palaikomas pasvalietis nemažino apsukų ir trečiame raunde po galingų smūgių varžovui teisėjas dar dukart skaičiavo nokdauną ir kovą nutraukė anksčiau laiko. S. Banys iškovojo įspūdingą pergalę techniniu nokautu.

Ne mažiau įspūdinga finalo kova buvo ir svorio kategorijoje iki 64 kg. Pasvalietis Edvardas Strelčiūnas tris kartus siuntė į nokdauną suomį Stepheną Vane ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Labai atkakli kova vyko svorio kategorijos iki 56 kg finale. Prieš savaitę Vilniuje vykusio prestižinio Dano Pozniako vardo jaunimo turnyre vicečempionu tapęs Artūras Zinkovskis vėl kovojo finale, tačiau kėdainietis po atkaklios kovos pralaimėjo airiui Metui Oleiriui.

Pasvalyje – geros sąlygos boksininkams

Turnyro čempionus ir prizininkus apdovanojo turnyro globėjas Seimos narys Antanas Matulas, Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas, Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

„Didžiausia padėka – Seimo nariui A. Matului, kuris yra pagrindinis turnyro rėmėjas ir tik jo dėka boksas Pasvalyje turi tokias sąlygas, boksas pagaliau išlindo iš rūsių ir varžybos vyksta renovuotoje salėje“, – dėkojo turnyro organizatorius ir treneris Stasys Balčiauskas.

Net 20 metų Pasvalyje treneriu dirbantis S. Balčiauskas tikisi, kad po turnyro, kuriame apsilankė daug vaikų ir jaunimo, susidomėjimas boksu vėl padidės ir bokso treniruotes lankys dar daugiau pasvaliečių. Pasvalio turnyras1

„Pasvalyje boksas yra tarp populiariausių sporto šakų. Bokso treniruotes reguliariai lanko apie 30 vaikų. Bet būna ir daugiau susirenka. Džiugina vaikų entuziazmas, nes nemažai vaikų į treniruotes atvyksta iš aplinkinių miestelių, kai kuriems tenka iki Pasvalio vykti net 30 km. Tačiau jie – kupini noro ir tas noras atsiperka pergalėmis. Turime nemažai Lietuvos čempionų įvairiose amžiaus grupėse ir netgi tarp suaugusiųjų. Vaikus įkvepia ir profesionalų ringe JAV sėkmingai kovojančio pasvaliečio Virgilijaus Stapuliono pavyzdys. Jis įrodė, kad netgi ir nedideliame mieste galima daug pasiekti ir užaugti stipriu boksininku“, – sako S. Balčiauskas.

Liko vienintelis bokso treneris Pasvalyje

V. Stapulioniui išvykus į JAV, S. Balčiauskas liko vienintelis bokso treneris Pasvalyje. Organizuojant turnyrą ir netgi treniruotėse jam daug talkina nemažiau boksą mylinti žmona Rasa.

„Kai tenka išvykti į treniruočių stovyklas ar tarptautines varžybas, žmona jauniesiems boksininkams netgi veda fizinio pasirengimo treniruotes. Surasti dar vieną bokso trenerį Pasvalyje – labai sunku. Jaunimas išvyksta į didžiuosius miestus studijuoti, emigruoja į užsienį. Darbo stažo neturintis jaunas treneris negali tikėtis didesnės algos negu 400 eurų. Už tokią sumą pragyventi jaunam žmogui būtų tikrai sunku, todėl bent kol kas darbuojuosi vienas, bet turime viltį, kad tai pasikeis“, – tikisi Pasvalio bokso simboliu tapęs S. Balčiauskas.

IMG_7784

Per dvidešimt metų treneris išugdė ne vieną Lietuvos čempioną ir tikisi, kad pasvaliečiai neužleis turimų pozicijų. Šiais metais Lietuvos suaugusiųjų čempionate triumfavo šio šiaurės Lietuvos miesto auklėtinis Deividas Puodžiūnas.

Vienas iš Lietuvos jaunimo rinktinės lyderių Saimonas Banys Europos čempionate užėmė 5 vietą, o pasaulio čempionate buvo aštuntas ir apgynė Lietuvos jaunimo čempiono titulą.

Įspūdingas pasvaliečiams buvo praėjusių metų Lietuvos jaunimo čempionatas. Net keturi namuose kovoję Pasvalio jaunieji boksininkai iškovojo aukso medalius – D. Puodžiūnas, S. Banys, Edvardas Strelčiūnas ir Dovydas Šernas.

Lietuva gali surengti Europos čempionatą

„Tikiu, kad apie šiuos boksininkus ir jų pergales dar išgirs Lietuvos sporto sirgaliai. Lietuvoje boksas turi gilias tradicijas ir pastaruoju metu vėl atgauna turėtas pozicijas. Vilniuje vykęs D. Pozniako turnyras parodė, kad boksas Lietuvoje – mylimas. Tokio lygio renginio dar nesu matęs, nors esu dalyvavęs nemažai pasaulio ir Europos čempionatų. Jaunimo varžybas stebėjo net 4 tūkstančiai žiūrovų! Tai rodo, kad Dariaus Šalugos vadovaujama Lietuvos bokso federacija daro daug gerų žingsnių ir dirba bokso labui. To kartu, surėmusi pečius, turėtų siekti visa Lietuvos bokso visuomenė“, – tvirtina S. Balčiauskas.

Trenerio teigimo, D. Pozniako turnyro finalų organizacija parodė, kad Lietuva būtų pajėgi surengti netgi Europos jaunimo čempionatą.

IMG_7392 IMG_7399 IMG_7404 IMG_7485 IMG_7520 IMG_7530 IMG_7562 IMG_7569 IMG_7608 IMG_7622 IMG_7632 IMG_7641 IMG_7679 IMG_7696 IMG_7710 IMG_7740 IMG_7743 IMG_7753 IMG_7784 IMG_7794 IMG_7819

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »