Per žingsnį nuo medalio ir olimpinio kelialapio

2015 spalio 11

news-art

Kataro sostinėje Dohoje vykstančio pasaulio čempionato ketvirtfinalyje Eimantas Stanionis svorio kategorijos iki 69 kg ketvirtfinalyje susitiko su Kinijos boksininku Wei Liu.

Pergalė taškais 2:1 (29:28, 29:28, 28:29) atiteko E. Stanionio varžovui. Teisėjas iš Airijos pergalę skyrė lietuviui, bet teisėjai iš Brazilijos ir Tuniso nusprendė, kad pajėgesnis buvo kinas.

„Noriu visiems padėkoti už palaikymą, tikrai jautėsi sirgalių palaikymas iš Lietuvos ir tikiuosi, kad susidomėjimas boksu mūsų šalyje vis labiau didės. Gaila, kad nepavyko pakartoti sėkmės Europos čempionate, bet sprendimus kas laimi priima teisėjai. Aš jau nebesuprantu, kokiais kriterijais vertinami boksininkai, todėl net nenoriu komentuoti teisėjų sprendimo“, – po apmaudžiai pralaimėto ketvirtfinalio sakė Europos čempionas E. Stanionis.

Emocijų po tokio teisėjų sprendimo neslėpė Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidas Bružas:

„Kova buvo laimėta. Eimantas buvo daug tikslesnis, daugiau jo smūgių pasiekė tikslą. Kinas smūgiavo daugiau, bet vos keletas smūgių į korpusą buvo tikslūs, o dauguma atsimušė į Eimanto gynybą. Už smūgius į pirštines taškais neskaičiuojami. Net nebežinai kaip treniruoti ir kokią taktiką pasirinkti, jeigu pergalė skiriama ne už tikslius smūgius, o už mosikavimą kumščiais. Čia tas pat, jeigu krepšinyje pergalė būtų skiriama ne už daugiau įmestų taškų, bet už daugiau atliktų metimų, ar futbole ne už įvarčius, o už daugiau smūgių vartų link“.

Daug diskusijų sukėlė ir kino Wei Liu pergalė aštuntfinalyje 3:0 (29:28, 29:28, 29:28) prieš Mongolijos boksininką Tuvšinbatą Byambą. Kovą stebėję kitų šalių treneriai įžvelgė mongolo pranašumą, tačiau teisėjai pergalę netikėtai skyrė kinui. Beje, tame aštuntfinalyje, kaip ir ketvirtfinalio kovoje su E. Stanioniu, teisėjavo tas pats teisėjas iš Tuniso Hichemas Menchaoui, kuris abiejose kovose palaikė Wei Liu.

„Gali atrodyti, kad mes dažnai skundžiamės teisėjavimu, bet po šių metų Europos čempionato, kuriame teisėjavimas buvo aukšto lygio, teisėjams priekaištų nebuvo. Tačiau pasaulio čempionate kovojama dėl olimpinių kelialapių, todėl pergalių vertė – daug didesnė. Didelės šalys, tokios kaip Kinija, turi didelę įtaką, skiria didžiules lėšas sportui ir siekia kuo daugiau olimpinių kelialapių, todėl kenčiame mes, mažų šalių atstovai“, – teigė V. Bružas.

Į svorio kategorijos iki 69 kg pusfinalius patekę boksininkai užsitikrino ir kelialapius į kitų metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, nes į pusfinalį patekęs Maroko boksininkas Mohamedas Rabii kelialapį jau anksčiau iškovojo AIBA profesionalioje WSB lygoje.

Be medalių pasaulio čempionate likę Lietuvos boksininkai kovą dėl olimpinių kelialapių tęs kitais metais. E. Stanionis ir Evaldas Petrauskas kovos AIBA organizuojamoje profesionalų APB lygoje, be to vyks olimpiniai atrankos turnyrai Turkijoje ir Azerbaidžane.

Pasaulio čempionato ketvirtfinalio kovą tarp E. Stanionio ir Wei Liu galite pamatyti ČIA. Lietuvio kovos pradžia 1:19:00

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI