Pozniako turnyre lietuviai iškovojo tris aukso medalius

2021 kovo 13

Baigėsi Vilniuje vykęs pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo tarptautinis jaunimo bokso turnyras. 16-us metus iš eilės vykusiame turnyre kovojo 55 vaikinai ir 11 merginų iš 8 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Čekijos, Slovakijos ir Ispanijos.

Medaliai išdalinti penkiose merginų ir dešimtyje vaikinų svorio kategorijų. Finaluose dėl turnyro čempionų titulo kovojo 7 Lietuvos boksininkai ir 5 boksininkės. Trys lietuviai tapo D. Pozniako turnyro čempionais.

Į svorio kategorijoje iki 75 kg finalą pateko du Lietuvos boksininkai – Europos jaunių čempionatų prizininkas Aleksandras Trofimčiukas ir Arvydas Dainys. Praėjusių metų turnyro vicečempionas A. Trofimčiukas laimėjo taškais 5:0 ir pirmą kartą karjeroje tapo D. Pozniako turnyro čempionu.

„Kova buvo labai svarbi ir dėl to, jog po jos paaiškėjo kuris iš mūsų pateks į Lietuvos rinktinę ir vyks į pasaulio jaunimo čempionatą. Nors dėl pandemijos turnyre šiais metais dalyvavo mažiau boksininkų, bet lygis buvo tikrai aukštas. Labai stiprios Ispanijos, Čekijos ir kitų šalių rinktinės, nes joms atstovavo geriausi šių šalių boksininkai“, – sakė A. Trofimčiukas.

„Lietuviškas“ finalas buvo ir svorio kategorijos iki 91 kg finale. Turnyro čempionu tapo Gelmius Adomkevičius, kuris finale taškais 5:0 nugalėjo Eimantą Liaugminą.

Pralaimėjimus finaluose patyrė dar trys Lietuvos boksininkai. Praėjusių metų turnyro vicečempionas Ernestas Sinkevičius ir šiais metais laimėjo sidabrą. 46-49 kg svorio kategorijos finale lietuvis 0:5 pralaimėjo ispanui Serranui Lozano.

Svorio kategorijos iki 81 kg finale Europos jaunimo čempionato prizininkas Gabrielius Savickas po atkaklios kovos taškais 1:3 pralaimėjo lenkui Sebastianui Kuszui.

Sunkiausios svorio kategorijos virš 91 kg finalas truko vos vieną raundą. Jo pabaigoje lenkas Jakubas Domuradas nokautavo lietuvį Nojų Ivanauską.

Pirmą kartą istorijoje D. Pozniako turnyre surengtos merginų varžybos. Pirmąja turnyro čempione tapo Dija Bajalytė. Svorio kategorijos iki 51 kg finale lietuvė taškais 4:1 nugalėjo latvę Viktoriją Silkę.

„Jausmas neįtikėtinas. Anksčiau tikrai nesitikėjau, kad prestižiniame Dano Pozniako turnyre bus organizuojamos ir merginų varžybos. Man tai didžiausia pergalė per ketverius metus, kiek lankau bokso treniruotes. Šiai varžovei esu pralaimėjusi, tai labai džiaugiuosi, kad pavyko atsirevanšuoti“, – sakė turnyro čempione tapusi D. Bajalytė.

Kitos Lietuvos boksininkės finale turėjo pripažinti varžovių pranašumą. Svorio kategorijoje iki 54 kg Viltė Savickaitė antrame raunde aiškia persvara pralaimėjo čekei Klaudijai Totovai. Iki 60 kg finale Kamilė Poškauskytė taškais 0:5 pralaimėjo čekei Veronikai Gaidovai. Iki 64 kg Saulė Kardokaitė pirmame raunde pralaimėjo latvei Beatrisei Rozentalei.

Europos jaunimo čempionatų prizininkės kovojo svorio kategorijos iki 69 kg finale. 2020 m. bronzos medalį laimėjusi Mantė Butkutė taškais 0:5 pralaimėjo 2019 m. Europos jaunimo vicečempionei latvei Nikolinai Bokei.

D. Pozniako turnyre lietuviai iš viso laimėjo 20 medalių: 3 aukso, 9 sidabro ir 8 bronzos.

Daugiausia aukso medalių iškovojo Ispanijos boksininkai, jie laimėjo keturiose svorio kategorijose. Po tris aukso apdovanojimus Lietuvos, Latvijos ir Čekijos rinktinių sąskaitose, du iškovojo lenkai.