Prasideda pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono D.Pozniako turnyras

2022 kovo 16

news-art

Vilniuje kovo 16-19 d. vyks pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautinis bokso turnyras. Jau 17 metus iš eilės vyksiantis turnyras yra vienas didžiausių jaunimo turnyrų Europoje ir įtrauktas į Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficialų varžybų kalendorių.

Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salėje šiais metais kovos 54 boksininkai iš 10 valstybių: Belgijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Slovakijos, Škotijos ir Švedijos. Boksininkai išsidalins medalius 12 svorio kategorijų. Savo varžovus boksininkai sužinojo po trečiadienį ryte vykusių svėrimų ir burtų traukimo ceremonijos.

„Nepaisant pasaulį krečiančių sunkumų, pavyksta tęsti tradiciją ir jau septynioliktus metus iš eilės Vilniuje yra organizuojamas tarptautinis turnyras pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti. Per šį laikotarpį D. Pozniako turnyras tapo tramplinu į suaugusiųjų boksą ne vienam pasaulio ir Europos čempionui, olimpinių žaidynių prizininkams. Turnyro čempionais yra tapę ir garsiausi mūsų boksininkai Egidijus Kavaliauskas, Eimantas Stanionis, Evaldas Petrauskas. Į Vilnių kasmet atvyksta stipriausi šalių jaunieji boksininkai, tarp kurių yra ir kylančios žvaigždės“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Deja, šiais metais į Lietuvą negalėjo atvykti nuolatinė D. Pozniako turnyrų dalyvė, karą išgyvenančios Ukrainos rinktinė. Iš dalyvių gretų buvo išbrauktos agresorės Rusija ir Baltarusija, kurių rinktinės registravosi turnyre dar metų pradžioje.

Lietuvai turnyre atstovaus 24 boksininkai. Tarp jų Europos jaunių čempionato prizininkas Simonas Zelenekas ir Europos jaunių čempionate 5 vietą iškovojęs Paulius Bublis.

„D. Pozniako turnyras Lietuvos rinktinei yra lemiamas pasirengimo Europos čempionatui etapas. Po turnyro paaiškės galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis, kuri balandžio mėnesį vyks į Europos jaunimo čempionatą Sofijoje. Į Vilnių atvyksta labai pajėgios Prancūzijos, Škotijos, Čekijos, Lenkijos rinktinės. Tai bus gera proga jauniesiems mūsų boksininkams išbandyti savo jėgas su stipriais, skirtingo stiliaus varžovais“, – teigia Lietuvos jaunimo rinktinės treneris Vidas Bičiulaitis.

2021 metais D. Pozniako turnyro čempionais tapo trys Lietuvos boksininkai.

Turnyro programa:
(Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salė, Studentų g. 39)
Kovo 16 d. 17:00 turnyro atidarymas ir preliminarios kovos
Kovo 17 d. 13:00 ketvirtfinaliai
Kovo 18 d. 13:00 pusfinaliai
Kovo 19 d. 13:00 finalai

Kiekvieną dieną vyks tiesioginės turnyro kovų transliacijos Facebook.com Lietuvos bokso federacijos paskyroje. Šeštadienį vyksiančius finalus rodys DELFI TV.

Danas Pozniakas (1939-2005) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiniu čempionu 1968 m. Meksike. Jis triskart tapo Europos čempionu (1965, 1967 ir 1969 m.), kartą – Europos vicečempionu (1963 m.). 1995 m. D. Pozniakas buvo pripažintas geriausiu Lietuvos boksininku per pastaruosius 50 metų ir trečiu geriausiu XX amžiaus Lietuvos sportininku. Per savo karjerą D. Pozniakas turėjo 217 kovų, iš kurių laimėjo 203. Karjerą D. Pozniakas baigė 1970 metais. Vėliau buvo Tarptautinės (AIBA) kategorijos teisėjas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jis buvo pirmasis Lietuvos bokso federacijos prezidentas. 1994 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI

LBF ir NGUsports kviečia dalyvauti jaunųjų talentų paieškos ir pripažinimo programoje „Never give up“

2024 gegužės 17

news-1

NGUsports komanda kartu su Lietuvos bokso federacija kviečia jaunuosius boksininkus…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai patirties sėmėsi tarptautiniuose mačuose Lenkijoje

2024 gegužės 13

news-1

Praėjusį šeštadienį (gegužės 10 d.) Dobčičo mieste Lenkijoje vyko tarptautinis…

SKAITYTI
Translate »