Prasidėjo Dano Pozniako turnyras

2020 kovo 09

news-art

Pirmadienį prasidėjo pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo tarptautinis bokso turnyras. Vienas didžiausių jaunimo turnyrų Senajame žemyne Vilniuje vyksta jau 15-us metus iš eilės ir yra įtrauktas į Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficialų varžybų kalendorių. Vilniuje kovoja 64 boksininkai iš 9 valstybių. Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos, Čekijos, Škotijos, Kirgizijos ir Indijos boksininkai medalius išsidalins 10-yje svorio kategorijų.

Pirmą varžybų dieną Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salėje į ringą kopė devyni Lietuvos boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 56 kg Lietuvos čempionas Lukas Simonavičius vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo čeką Janą Kročilą. Svorio kategorijoje iki 60 kg Einoras Sinkevičius 0:5 pralaimėjo lenkui Benjaminui Zarzeczny. Iki 64 kg Ernestas Markevičius 0:5 pralaimėjo ukrainiečiui Bozorbojui Matjakubovui. Kitoje šios svorio kategorijos kovoje Artūrą Rimkų taškais 5:0 nugalėjo Kumaras Ajay iš Indijos.

Pralaimėjimus lietuviai patyrė svorio kategorijoje iki 69 kg. Vytautas Grigaliauskas 0:5 neprilygo estui Martinui Kyvregyjanui, o Ruslanas Žalys po atkaklios kovos 0:3 pralaimėjo indui Sumitui.

Svorio kategorijoje iki 75 kg lietuvis Julianas Saroikinas antrame raunde turėjo pripažinti ukrainiečio Ilja Tohobytskio pranašumą, o Narūnas Grebnevas taip pat antrame raunde pralaimėjo lenkui Igoriui Terleckiui.

Sunkiausiose svorio kategorijoje virš 91 kg pergalės nepavyko iškovoti Lietuvos čempionui Džiugui Liutkui. Jis antrame raunde neatsilaikė prieš lenką Jakubą Domuradą.

„Lietuvos rinktinės lyderiai kovas turnyre pradės antradienį. Daug tikimės iš praėjusių metų turnyro vicečempiono Aleksandro Trofimčiuko (svorio kategorija iki 69 kg), kuris Europos jaunių čempionatuose yra iškovojęs du medalius. Dėl aukščiausių vietų yra pajėgus kovoti ir Simonas Urbonavičius (iki 81 kg), kuris neseniai pasibaigusiame Lietuvos čempionate įveikė Europos jaunimo čempionato prizininką Gabrielių Savicką. Turime ir daugiau boksininkų, kurie gali pakovoti dėl aukso, – sakė Lietuvos jaunimo rinktinės treneris Vidas Bičiulaitis.

– Lietuvos jaunimo rinktinėje yra perspektyvių boksininkų. Tik reikia juos išlaikyti, kad jie sėkmingai pereitų į suaugusiųjų boksą ir 2024 metais Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tikrai turėsime olimpiečių. Tačiau šiuolaikiniame sporte labai svarbu yra finansai. Deja, sunaikino Lietuvos olimpinį sporto centrą ir nuo to labiausiai nukentėjo dvikovinės sporto šakos. Nei boksininkai, nei imtynininkai dar neturi olimpinių kelialapių į šių metų Tokijo olimpines žaidynes, nors iki tol dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo ir iškovojo olimpinius medalius“.

Antradienį vyksiančiose preliminariose kovose į ringą kops 7 lietuviai. Iš viso vyks 12 kovų. Turnyro čempionai paaiškės penktadienį „Siemens“ arenoje vyksiančiuose finaluose.

D.Pozniako turnyro programa:
Vilniaus kolegijos Didžioji sporto salė (įėjimas nemokamas)

Kovo 10 d. (antradienis) 13 val. preliminarios kovos;
Kovo 11 d. (trečiadienis) 13 val. ketvirtfinaliai;
Kovo 12 d. (ketvirtadienis) 13 val. pusfinaliai.

„Siemens“ arena (bilietus platina „Tiketa“)
Kovo 13 d. (penktadienis) 17 val. finalai.

Sauliaus Čirbos nuotraukos

[ngg src=”galleries” ids=”28″ display=”basic_thumbnail”]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI

LBF ir NGUsports kviečia dalyvauti jaunųjų talentų paieškos ir pripažinimo programoje „Never give up“

2024 gegužės 17

news-1

NGUsports komanda kartu su Lietuvos bokso federacija kviečia jaunuosius boksininkus…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai patirties sėmėsi tarptautiniuose mačuose Lenkijoje

2024 gegužės 13

news-1

Praėjusį šeštadienį (gegužės 10 d.) Dobčičo mieste Lenkijoje vyko tarptautinis…

SKAITYTI
Translate »