Prasidėjo Dano Pozniako turnyras

2017 kovo 07

news-art

Dvyliktus metus iš eilės Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautiniame jaunimo bokso turnyre kovas pradėjo 99 boksininkai iš 18-os šalių. Penkias dienas vyksiančiame turnyre boksininkai išsidalins 10 medalių komplektų.

Preliminarios kovos nuo antradienio iki penktadienio vyks Lietuvos edukologijos universiteto sporto salėje, o finalai kovo 11 dieną vyks „Compensa“ koncertų salėje.

Finalines kovas šeštadienį nuo 17:00 val. rodys DELFI TV.

„D. Pozniako turnyras įtrauktas į Europos bokso konfederacijos oficialų varžybų kalendorių ir yra vienas didžiausių Europoje. Vilniuje kasmet kovoja tarp Europos ir pasaulio čempionato prizininkų patenkantys boksininkai. D. Pozniako turnyro čempionais yra tapusios ir ryškiausios Lietuvos bokso žvaigždės – olimpinis prizininkas Evaldas Petrauskas, pasaulio čempionato prizininkas Egidijus Kavaliauskas, Europos čempionas Eimantas Stanionis. Pernai turnyro čempionais tapo du lietuviai, panašių rezultatų tikimės ir šiais metais“, – sako turnyro organizacinio komiteto pirmininkas ir Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Juliaus Kibo ir Vinco Murausko treniruojamos Lietuvos rinktinės garbę turnyre gins net 19 Lietuvos boksininkų.

Iš svečių didžiausias delegacijas į Vilnių atsivežė Ukrainos ir Turkijos rinktinės, kurioms atstovaus 10 boksininkų – po vieną visose svorio kategorijose. Lenkijos komandoje – 9 boksininkai, Italijos, Vengrijos, Austrijos ir Latvijos rinktinėms atstovaus po 6 boksininkus. Turnyre taip pat kovos Estijos, Prancūzijos, Ispanijos, Danijos, Suomijos, Čekijos, Rusijos, Baltarusijos, Izraelio rinktinės ir turnyro debiutantai kroatai.Pozniako turnyras_2

Turnyro techninis delegatas – suomis Henrikas Tavio.

Pirmą kartą Lietuvoje bokso varžybos vyksta pagal naujas taisykles, kurios pakeistos po teisėjavimo skandalų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

„Pakeitus taisykles, dabar skaičiuojami visų penkių teisėjų skiriami taškai ir visų penkių teisėjų sprendimas lemia dvikovos nugalėtoją. Iki tol buvo atrenkami tik trijų teisėjų iš penkių skirti taškai. Naujos taisyklės leis objektyviau vertinti dvikovos baigtį“, – teigia tarptautinės kategorijos teisėjas ir Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

D. Pozniako turnyro tvarkaraštis:

Kovo 7 d. (antradienis)

13:00 val. preliminarios kovos (LEU Didžioji sporto salė, Studentų g. 39)
17:00 val. varžybų atidarymas

Kovo 8 d. (trečiadienis)
13:00 val. preliminarios kovos (LEU Didžioji sporto salė)

Kovo 9 (ketvirtadienis)
13:00 val. ketvirtfinaliai (LEU Didžioji sporto salė)

Kovo 10 (penktadienis)
13:00 val. pusfinaliai (LEU Didžioji sporto salė)

Kovo 11 (šeštadienis)
17:00 val. finalai („Compensa“ koncertų salė, Kernavės g. 84)

PozniakasDanas Pozniakas (1939-2005) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiniu čempionu 1968 m. Meksike. Jis triskart tapo Europos čempionu (1965, 1967 ir 1969 m.), kartą – Europos vicečempionu (1963 m.), keturis kartus buvusios SSSR čempionu. D. Pozniakas 1995 m. buvo pripažintas geriausiu Lietuvos boksininku per pastaruosius 50 metų ir trečiu geriausiu XX a. Lietuvos sportininku.

Per savo karjerą D. Pozniakas turėjo 217 kovų, iš kurių laimėjo 203. Karjerą D. Pozniakas baigė 1970 metais. Vėliau buvo Tarptautinės (AIBA) kategorijos teisėjas ir teisėjavo 1980 m. Maskvos olimpinėse žaidynėse. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jis tapo pirmuoju Lietuvos bokso federacijos prezidentu. 1994 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »