Rajonų ir Didžiųjų miestų čempionatuose – galimybė dalyvauti užsieniečiams, gyvenantiems Lietuvoje

2023 balandžio 11

news-art

Balandžio 4 d. (antradienį) vyko nuotolinis Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo 8 VK nariai: Darius Šaluga, Vilmantas Bobinas, Rasa Balčiauskienė, Vidas Bružas, Bronislavas Šimokaitis, Anatolijus Kriukovas, Egidijus Rutkauskas ir Donatas Mačianskas.

LBF VK metu buvo nutarta, kad Lietuvos bokso federacija dėl vėliavos nuėmimo situacijos per Algirdo Šociko turnyro finalą oficialiai atsiprašys Ukrainos bokso federacijos ir Ukrainos tautinio olimpinio komiteto.

Taip pat nutarta kreiptis į Tarptautinę bokso asociaciją (IBA) ir Europos bokso konfederaciją (EUBC) – informuoti apie provokacinius techninio delegato iš Rumunijos Simos Viorelio veiksmus bei pareikalauti imtis konkrečių priemonių svarstant situaciją Etikos komisijoje bei paprašyti apie priimtus sprendimus informuoti LBF.

LBF VK taip pat nusprendė, kad Armėnijos bokso klubo komanda, dėl kurios dalyvavimo prieštaravo S. Viorelis, A. Šociko bokso turnyre dalyvavo teisėtai. Nutarta, kad apie šį VK sprendimą būtina informuoti EUBC ir turimą poziciją pagrįsti teisiniais argumentais. Būtina paminėti, kad S. Viorelis Armėnijos komandą iš varžybų buvo pašalinęs vienašališkai dėl ne iki galo aiškių ir objektyvių priežasčių.

Posėdžio metu nagrinėtas užsienio valstybių piliečių dalyvavimo Lietuvos Rajonų, Didžiųjų miestų ir Nacionaliniuose čempionatuose. LBF VK nutarė, kad Nacionaliniuose čempionatuose, kaip ir anksčiau, galės dalyvauti tik Lietuvos Respublikos piliečiai, o Didžiųjų miestų ir Rajonų čempionatuose galės dalyvauti užsienio piliečiai, turintys įstatymų nustatyta tvarka galiojančius leidimus gyventi Lietuvoje.

Po šio LBF VK sprendimo Nacionalinių čempionatų tikslu išlieka užduotis atrinkti pajėgiausius Lietuvos piliečius, kurie turės teisę dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose bei kitose tarptautinėse varžybose. Sprendimas priimtas remiantis galiojančiomis IBA taisyklėmis, kurios nusako, kad nacionalinės federacijos neturi teisės į Europos ir pasaulio pirmenybes siųsti ne savo šalies piliečių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Ketvirtfinalį laimėjęs, bet antakį prasikirtęs J. Jazevičius Lenkijoje tenkinosi bronzos medaliu

2023 gegužės 27

news-1

Baigėsi gegužės 22-26 dienomis Lenkijoje vykęs tarptautinis Felikso Štamo bokso…

SKAITYTI

Iš turnyro Paryžiuje – su penkiais medaliais

2023 gegužės 17

news-1

Gegužės 11-13 dienomis tarptautiniame bokso turnyre „Les Ceintures“, vykusiame Prancūzijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunių bokso pirmenybėse paaiškėjo naujieji šalies čempionai

2023 gegužės 07

news-1

Baigėsi gegužės 3-6 dienomis Palangos sporto centro arenoje vykęs…

SKAITYTI
Translate »