Rajonų ir Didžiųjų miestų čempionatuose – galimybė dalyvauti užsieniečiams, gyvenantiems Lietuvoje

2023 balandžio 11

news-art

Balandžio 4 d. (antradienį) vyko nuotolinis Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo 8 VK nariai: Darius Šaluga, Vilmantas Bobinas, Rasa Balčiauskienė, Vidas Bružas, Bronislavas Šimokaitis, Anatolijus Kriukovas, Egidijus Rutkauskas ir Donatas Mačianskas.

LBF VK metu buvo nutarta, kad Lietuvos bokso federacija dėl vėliavos nuėmimo situacijos per Algirdo Šociko turnyro finalą oficialiai atsiprašys Ukrainos bokso federacijos ir Ukrainos tautinio olimpinio komiteto.

Taip pat nutarta kreiptis į Tarptautinę bokso asociaciją (IBA) ir Europos bokso konfederaciją (EUBC) – informuoti apie provokacinius techninio delegato iš Rumunijos Simos Viorelio veiksmus bei pareikalauti imtis konkrečių priemonių svarstant situaciją Etikos komisijoje bei paprašyti apie priimtus sprendimus informuoti LBF.

LBF VK taip pat nusprendė, kad Armėnijos bokso klubo komanda, dėl kurios dalyvavimo prieštaravo S. Viorelis, A. Šociko bokso turnyre dalyvavo teisėtai. Nutarta, kad apie šį VK sprendimą būtina informuoti EUBC ir turimą poziciją pagrįsti teisiniais argumentais. Būtina paminėti, kad S. Viorelis Armėnijos komandą iš varžybų buvo pašalinęs vienašališkai dėl ne iki galo aiškių ir objektyvių priežasčių.

Posėdžio metu nagrinėtas užsienio valstybių piliečių dalyvavimo Lietuvos Rajonų, Didžiųjų miestų ir Nacionaliniuose čempionatuose. LBF VK nutarė, kad Nacionaliniuose čempionatuose, kaip ir anksčiau, galės dalyvauti tik Lietuvos Respublikos piliečiai, o Didžiųjų miestų ir Rajonų čempionatuose galės dalyvauti užsienio piliečiai, turintys įstatymų nustatyta tvarka galiojančius leidimus gyventi Lietuvoje.

Po šio LBF VK sprendimo Nacionalinių čempionatų tikslu išlieka užduotis atrinkti pajėgiausius Lietuvos piliečius, kurie turės teisę dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose bei kitose tarptautinėse varžybose. Sprendimas priimtas remiantis galiojančiomis IBA taisyklėmis, kurios nusako, kad nacionalinės federacijos neturi teisės į Europos ir pasaulio pirmenybes siųsti ne savo šalies piliečių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paaiškėjo, kas 2024 m. vadovaus visų amžiaus grupių LBF rinktinėms

2024 vasario 13

news-1

Vasario 10 d. Panevėžyje prieš šalies jaunimo bokso čempionato finalus…

SKAITYTI

Pajėgiame bokso turnyre Bulgarijoje A. Kazakevičius iškovojo bronzą

2024 vasario 12

news-1

Baigėsi vasario 4–11 d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykęs itin pajėgus…

SKAITYTI

Panevėžyje išaiškėjo 2024 m. Lietuvos jaunimo bokso rinktinė

2024 vasario 11

news-1

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »