Rajonų ir Didžiųjų miestų čempionatuose – galimybė dalyvauti užsieniečiams, gyvenantiems Lietuvoje

2023 balandžio 11

news-art

Balandžio 4 d. (antradienį) vyko nuotolinis Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo 8 VK nariai: Darius Šaluga, Vilmantas Bobinas, Rasa Balčiauskienė, Vidas Bružas, Bronislavas Šimokaitis, Anatolijus Kriukovas, Egidijus Rutkauskas ir Donatas Mačianskas.

LBF VK metu buvo nutarta, kad Lietuvos bokso federacija dėl vėliavos nuėmimo situacijos per Algirdo Šociko turnyro finalą oficialiai atsiprašys Ukrainos bokso federacijos ir Ukrainos tautinio olimpinio komiteto.

Taip pat nutarta kreiptis į Tarptautinę bokso asociaciją (IBA) ir Europos bokso konfederaciją (EUBC) – informuoti apie provokacinius techninio delegato iš Rumunijos Simos Viorelio veiksmus bei pareikalauti imtis konkrečių priemonių svarstant situaciją Etikos komisijoje bei paprašyti apie priimtus sprendimus informuoti LBF.

LBF VK taip pat nusprendė, kad Armėnijos bokso klubo komanda, dėl kurios dalyvavimo prieštaravo S. Viorelis, A. Šociko bokso turnyre dalyvavo teisėtai. Nutarta, kad apie šį VK sprendimą būtina informuoti EUBC ir turimą poziciją pagrįsti teisiniais argumentais. Būtina paminėti, kad S. Viorelis Armėnijos komandą iš varžybų buvo pašalinęs vienašališkai dėl ne iki galo aiškių ir objektyvių priežasčių.

Posėdžio metu nagrinėtas užsienio valstybių piliečių dalyvavimo Lietuvos Rajonų, Didžiųjų miestų ir Nacionaliniuose čempionatuose. LBF VK nutarė, kad Nacionaliniuose čempionatuose, kaip ir anksčiau, galės dalyvauti tik Lietuvos Respublikos piliečiai, o Didžiųjų miestų ir Rajonų čempionatuose galės dalyvauti užsienio piliečiai, turintys įstatymų nustatyta tvarka galiojančius leidimus gyventi Lietuvoje.

Po šio LBF VK sprendimo Nacionalinių čempionatų tikslu išlieka užduotis atrinkti pajėgiausius Lietuvos piliečius, kurie turės teisę dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose bei kitose tarptautinėse varžybose. Sprendimas priimtas remiantis galiojančiomis IBA taisyklėmis, kurios nusako, kad nacionalinės federacijos neturi teisės į Europos ir pasaulio pirmenybes siųsti ne savo šalies piliečių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »