Rekordiniame pasaulio čempionate kovos trys lietuvės

2022 gegužės 09

news-art

Šiandien Stambule (Turkija) prasideda pasaulio moterų bokso čempionatas. Gegužės 9-20 d. vyksiančiose planetos pirmenybėse bus išdalinti medaliai 12-oje svorio kategorijų. Nuo 2001 metų jau dvyliktą kartą organizuojamas pasaulio moterų čempionatas tapo rekordiniu. Jame kovoja net 310 boksininkių iš 73-ijų valstybių.

Ankstesnis rekordas – 305 dalyvės iš 70-ies šalių priklausė 2012 metais Činhuangdao (Kinija) vykusiam pasaulio čempionatui. Šių metų pasaulio čempionate debiutuoja Kosovo, Kuveito, Čilės, Haičio, Paragvajaus, Siera Leonės, Tongos ir Žaliojo Kyšulio boksininkės.

Didžiausias delegacijas po 12 boksininkių į Stambulą atsivežė Ukraina, Indija, Kazachstanas ir čempionato šeimininkė Turkija. Čempionate nebus nuo visų tarptautinių varžybų nušalintų Rusijos ir Baltarusijos atstovių.

Vido Bružo ir Vinco Murausko treniruojamai Lietuvos rinktinei pasaulio čempionate atstovaus trys boksininkės. Po sekmadienį vykusios burtų ceremonijos, lietuvės sužinojo savo varžoves.

Svorio kategorijoje iki 60 kg (31 dalyvė) Ana Starovoitova pirmoje preliminarioje kovoje gegužės 12 d. susitiks su Kiria Tapia Rodriguez iš Puerto Riko. 32 metų puertorikietė yra 2011 m. Panamerikos žaidynių čempionė ir daugkartinė prizininkė. K. Tapia yra dalyvavusi trijuose pasaulio čempionatuose 2010, 2012 ir 2016 metais. 29 metų A. Starovoitovai tai bus trečiasis pasaulio čempionatas. Ji dalyvavo 2014 ir 2019 m. pirmenybėse. Šios poros nugalėtoja aštuntfinalyje susitiks su italės Alessios Mesiano ir turkės Esros Yildiz dvikovos nugalėtoja.

Svorio kategorijoje iki 66 kg (28 dalyvės) Austėja Aučiūtė taip pat gegužės 12 d. preliminarioje kovoje pirštines surems su aire Kaci Rock. 19-etė airė šiais metais tapo Europos jaunimo U22 čempionato prizininke. 26 metų A. Aučiūtei tai bus antrasis pasaulio čempionatas, ji kovojo ir 2016 m. pirmenybėse. Pergalės atveju, aštuntfinalyje A. Aučiūtė susitiktų su ukrainiete Anna Lysenko.

Pasaulio suaugusiųjų čempionato debiutantė 21-erių metų Gabrielė Stonkutė burtų dėka pateko į svorio kategorijos iki 81 kg (11 dalyvių) ketvirtfinalį. Europos jaunimo čempionė bei Europos jaunimo U22 čempionatuose sidabro ir bronzos medalius iškovojusi G. Stonkutė gegužės 16 d. vyksiančiame ketvirtfinalyje susitiks su 21-erių metų ukrainietės Olesios Krysiuk ir bendraamžės kazachės Gulsajos Yerzhan kovos nugalėtoja. Pergalė ketvirtfinalyje garantuos mažiausiai pasaulio čempionato bronzos medalį.

Nuo 2010 metų pasaulio čempionatuose dalyvaujančioms Lietuvos boksininkės kol kas nėra pavykę iškovoti medalių. Praėjusiame 2019 m. Ulan Udėje (Rusijos Federacija) vykusiame pasaulio čempionate per žingsnį nuo medalio liko Iveta Lešinskytė. 5 vietą užėmusi lietuvė ketvirtfinalyje pralaimėjo pasaulio čempione tapusiai Lauren Price iš Velso. 2014 m. ketvirtfinalyje suklupo ir Vaida Valskytė.

Šių metų pasaulio čempionate nugalėtojoms ir prizininkėms bus išdalintas rekordinis piniginis prizas – net 2,4 mln. JAV dolerių. Piniginės premijos bus tokio pat dydžio, kaip ir pernai vykusiame pasaulio vyrų bokso čempionate.

Tiesiogines pasaulio čempionato transliacijas stebėkite Youtube kanale

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Rekordiniame A. Šociko turnyre – Europos boksininkų elitas ir svečiai iš Persijos įlankos

2023 kovo 23

news-1

Kovo 30 – balandžio 1 d. Kauno sporto halėje vyks…

SKAITYTI

Tarptautiniame fronte – ne pėsčios: Lietuvos boksininkės turnyre Rygoje pelnė 12 medalių

2023 kovo 13

news-1

Baigėsi kovo 10-12 dienomis Rygoje (Latvija) vykęs tarptautinis moterų bokso…

SKAITYTI

Lietuvos moterų bokso rinktinė dalyvaus tarptautiniame turnyre Rygoje

2023 kovo 10

news-1

Kovo 10-12 dienomis Rygoje (Latvija) vyksta tarptautinis moterų bokso turnyras…

SKAITYTI