A.Šociko turnyre kovos rinktinės lyderiai

2017 gegužės 15

news-art

Trečiadienį Kauno sporto halėje prasidės tarptautinis Algirdo Šociko bokso turnyras. Jau 21-us metus iš eilės organizuojamas A. Šociko turnyras – vienas didžiausių Europoje. 2015 metais turnyrui suteikta aukščiausia Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) A kategorija.

A. Šociko turnyras yra ne tik vienas didžiausių, bet ir vienas stipriausių. Praėjusiais metais jame dalyvavo trys, vėliau vykusioje Rio de Žaneiro olimpiadoje prizininkais tapę boksininkai.

Turnyro čempionu Kaune 2012 m. yra tapęs ir dabartinis profesionalų pasaulio čempionas britas Anthony Joshua, kuris balandžio 29 d. Londono „Wembley“ stadione įveikė legendinį ukrainietį Vladimirą Kličko.

Šiais metais turnyre kovos visi geriausi Lietuvos boksininkai. Po trejų metų petraukos A. Šociko turnyre išvysime olimpinį prizininką Evaldą Petrauską, kuris turnyrą yra laimėjęs 2011 ir 2014 metais.DSC_7066

Jau penkto čempiono titulo sieks Edgaras Skurdelis. Praėjusių metų svorio kategorijos iki 60 kg finale E. Skurdelis įveikė Rio olimpiados dalyvį kazachą Beriką Abdrakhmanovą.

Neaišku, ar svorio kategorijos iki 75 kg čempiono titulą galės ginti Tomas Sinkevičius, kuris gydosi rankos traumą. Iš viso turnyre kovos 14 lietuvių.

„Į Lietuvos rinktinę pavyko suburti visus geriausius šiuo metu Lietuvos boksininkus. E. Petrauskas, E. Skurdelis bei kiti Lietuvos rinktinės lyderiai – Paulius Zujevas, Tadas Tamašauskas ir Mantas Valavičius yra pajėgūs kovoti dėl aukso medalių. Nors varžovai laukia labai pajėgūs. Į Kauną atvyksta stiprios Ukrainos, Prancūzijos, Kazachstano rinktinės, kurios nuolat iškovoja medalius Europos ir pasaulio čempionatuose“, – sako Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidas Bružas.

Kauno sporto halėje vyksiantis A. Šociko turnyras prasidės trečiadienį 16 val. Pusfinaliai vyks ketvirtadienį nuo 16 val. Finalinės turnyro kovos prasidės penktadienį 18 val.

Finalus rodys DELFI TV.

Algirdas Šocikas (1928-2012) yra vienas garsiausių Lietuvos sportininkų. Ringo džentelmenu vadintas boksininkas dusyk tapo Europos (1953 ir 1955 m.), šešis kartus Sovietų Sąjungos (1950-1954 ir 1956 m) bei šešis sykius Lietuvos (1947, 1948, 1951, 1952, 1953 ir 1956 m.) sunkaus svorio čempionu.

SocikasKauno miesto garbės pilietis A. Šocikas apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

A. Šocikas ringe praleido 11 metų. Per tą laiką turėjo 128 kovas ir iškovojo 118 pergalių, iš jų 70 – nokautais. „Ringo džentelmeno“ vardas lietuviui prigijo 1955 metais Berlyne, kai jis antrą kartą laimėjo Europos čempiono diržą. Tada A. Šocikas finale susitiko su vokiečiu Horstu Wittersteinu. Po vieno iš daugelio smūgių A. Šocikas pastebėjo, kad jo varžovas nokdaune, ir atsitraukė, tuo duodamas H. Wittersteinui galimybę akimirką pailsėti ir atkreipdamas šį svarbų momentą praleidusio teisėjo dėmesį. 1995 m. sausio 9 dieną Štutgarte (Vokietija) už šį poelgį pirmą kartą CIFP (Tarptautinio Fair Play judėjimo komisijos) Garbės diplomas buvo įteiktas Lietuvos atstovui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »