Startuoja nemokamos bokso treniruotės vaikams

2019 lapkričio 04

news-art

Lapkričio 4 dieną Vilniuje startavo nemokamų bokso treniruočių projektas, skirtas vaikams ir jaunimui. Kvietimas prisijungti prie projekto buvo išsiųstas į visas Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigas, iš kurių prie projekto prisijungė 5 mokyklos. Jose bus keičiamas požiūris į boksą ir svarbiausia – prisidedama prie vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo.

Projekto organizatorius „Karališkasis bokso klubas“ šiemet dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbtame Sporto rėmimo fondo kvietime, siūlydami populiarinti bokso sporto šaką, griaunant iki šiol nusistovėjusius stereotipus, spręsti vaikų fizinio aktyvumo problemas ir siūlyti alternatyvas mokyklose vykstantiems sporto būreliams. Projektas buvo įvertintas teigiamai ir gavo paramą išsikeltiems tikslams įgyvendinti.

Projekto metu bus siekiama su bokso sporto šaka supažindinti mažiausiai 300 vaikų, kurių amžius nuo 7 iki 12 metų. Treniruotės vyks visus mokslo metus ir per šį laikotarpį vaikai ne tik išmoks bokso pagrindų, bet ir bus mokomi pagarbos vieni kitiems, treneriams ir aplinkiniams.

Vyresniems – 12-18 metų moksleiviams, kurių fizinis aktyvumas yra pats žemiausias, projekto iniciatoriai pasiūlė itin populiarią „FitAli Boxing“ treniruočių programą, kuri yra paremta bokso ir fitneso pratimų visuma. Svarbu tai, kad ši programa ypač populiari tarp merginų, kadangi treniruočių metu sportuojama pagal šiuolaikinės muzikos ritmus. Tikimasi, kad per pusantrų metų laikotarpį, „FitAli boxing” programą išbandys iki 400 jaunuolių.

Prie projekto prisijungė 5 Vilniaus miesto mokyklos – Fabijoniškių gimnazija, Antakalnio progimnazija, Žvėryno gimnazija, Pavilnio progimnazija ir Šilo specialioji mokykla. Pastarosios mokyklos pateiktas prašymas maloniai nustebino projekto vadovą, Vitalijų Volkovą.

„Negalvojome, kad prie projekto norės prisidėti specialioji mokykla, nors siųsdami kvietimą nei vienos mokyklos nediskriminavome, išsiuntėme į visas mokyklas. Pradžioje teko pasukti galvą, kaip reikės dirbti su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, tačiau galiausiai radome sprendimą – pateiksime bokso užsiėmimus labiau kaip žaidimą, nes svarbiausia, kad vaikai jaustųsi laimingi ir tuo pačiu judėtų“, – sakė V. Volkovas.

Nors projekto organizatoriai turėjo nuogąstavimų dėl išankstinio nusistatymo ir stereotipų dėl bokso, projekto pradžia pranoko lūkesčius.

„Kelios mokyklos atsargiai pažvelgė į kvietimą prisijungti prie projekto, tačiau išgirdę mūsų viziją, mūsų tikslus ir svarbiausiai – patikinimą, kad visos treniruotės bus nekontaktinės, lengvai įsileido į savo mokyklas. Labai džiaugiuosi, kad Vilniuje yra mokyklų, kurios yra neabejingos sportui ir supranta fizinio aktyvumo naudą vaikams ir jaunimui.

Projekto vadovas paklaustas, ar prie projekto prisijungti kitoms mokykloms jau per vėlu, atsakė paprastai: „Niekados nėra per vėlu prisijungti. Ieškosime būtų į projektą įtraukti kuo daugiau Vilniaus miesto mokyklų“.

Šiuo metu mokyklose vyksta įvadinės treniruotės, kurios vykdomos fizinio lavinimo pamokų metu, siekiant kad kuo daugiau vaikų galėtų užsidėti pirštines ir susipažintų su boksu. Nors visos bokso grupės jau beveik pilnos, bus ieškoma būdų patenkinti nemenką mokyklų ir vaikų susidomėjimą.

Projektas finansuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »