Teisėjams suteikta 2 žvaigždžių AIBA kategorija

2018 spalio 30

news-art

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) organizuoti teisėjų kursai. Dviejų žvaigždžių teisėjų kursus sėkmingai išlaikė du Lietuvos bokso teisėjai.

Kartu su „Balkanų“ tarptautiniu turnyru vykusiuose kursuose dalyvavo 22 teisėjai iš 13 valstybių, ne tik iš Europos: Belgijos, Bulgarijos, Kosovo, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Ukrainos, Vokietijos, bet ir iš kitų žemynų: Alžyro, Indijos, Irano, Šri Lankos bei Turkmėnijos.

Kursus sėkmingai baigė ir egzaminus išlaikė du Lietuvos teisėjai – kaunietis Audrius Gudomskas ir klaipėdietis Sergėjus Rudenkovas. Oficialūs AIBA sertifikatai teisėjams bus įteikti lapkričio 17 d. vyksiančiuose Lietuvos bokso čempionato finaluose Šilutėje.

Pagal AIBA kategorijas, teisėjų kvalifikacija skirstoma į tris lygius, pagal teisėjams suteikiamas žvaigždes. Vieną žvaigždę turintis teisėjas gali teisėjauti nacionaliniuose čempionatuose, dviejų – tarptautiniuose A kategorijos turnyruose bei Europos moksleivių čempionate, aukščiausią – trijų žvaigždžių kategoriją įgiję teisėjai teisėjauja olimpinėse žaidynėse, pasaulio bei žemynų čempionatuose. Bokso teisejai

„Lietuvos bokso federacija siekia, kad kuo daugiau Lietuvos teisėjų įgytų AIBA kategorijas. Federacija finansavo visas teisėjų išlaidas AIBA kursuose Bulgarijoje ir tuo apsiriboti neketiname. Šiemet taip pat planuojame siųsti į 1 žvaigždės teisėjų kvalifikacijos kursus ir nacionalinės kategorijos teisėjus. Norime, kad būtų tęsiamos Lietuvos bokso teisėjų tradicijos, kurios prasidėjo dar 1980 metų Maskvos olimpinėse žaidynėse. Jose teisėjavo pirmasis Lietuvos olimpinis čempionas Danas Pozniakas“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Neeilinio pripažinimo yra sulaukę ir kiti Lietuvos bokso teisėjai. Kęstutis Bagdanavičius teisėjavo dvejose olimpinėse žaidynėse iš eilės – 2012 m. Londone ir 2016 m. Rio de Žaneire. Tokio pripažinimo sulaukė vos keli teisėjai iš viso pasaulio. K. Bagdanavičius taip pat teisėjavo net trijuose pasaulio čempionatuose – 2011, 2013 ir 2015 metais.

Vėliau estafetę sėkmingai perėmė Gintaras Šniukšta, kuris teisėjavo 2017 metų pasaulio ir Europos bokso čempionatuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Paaiškėjo, kas 2024 m. vadovaus visų amžiaus grupių LBF rinktinėms

2024 vasario 13

news-1

Vasario 10 d. Panevėžyje prieš šalies jaunimo bokso čempionato finalus…

SKAITYTI

Pajėgiame bokso turnyre Bulgarijoje A. Kazakevičius iškovojo bronzą

2024 vasario 12

news-1

Baigėsi vasario 4–11 d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykęs itin pajėgus…

SKAITYTI

Panevėžyje išaiškėjo 2024 m. Lietuvos jaunimo bokso rinktinė

2024 vasario 11

news-1

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »