Teisėjams suteikta 2 žvaigždžių AIBA kategorija

2018 spalio 30

news-art

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) organizuoti teisėjų kursai. Dviejų žvaigždžių teisėjų kursus sėkmingai išlaikė du Lietuvos bokso teisėjai.

Kartu su „Balkanų“ tarptautiniu turnyru vykusiuose kursuose dalyvavo 22 teisėjai iš 13 valstybių, ne tik iš Europos: Belgijos, Bulgarijos, Kosovo, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Ukrainos, Vokietijos, bet ir iš kitų žemynų: Alžyro, Indijos, Irano, Šri Lankos bei Turkmėnijos.

Kursus sėkmingai baigė ir egzaminus išlaikė du Lietuvos teisėjai – kaunietis Audrius Gudomskas ir klaipėdietis Sergėjus Rudenkovas. Oficialūs AIBA sertifikatai teisėjams bus įteikti lapkričio 17 d. vyksiančiuose Lietuvos bokso čempionato finaluose Šilutėje.

Pagal AIBA kategorijas, teisėjų kvalifikacija skirstoma į tris lygius, pagal teisėjams suteikiamas žvaigždes. Vieną žvaigždę turintis teisėjas gali teisėjauti nacionaliniuose čempionatuose, dviejų – tarptautiniuose A kategorijos turnyruose bei Europos moksleivių čempionate, aukščiausią – trijų žvaigždžių kategoriją įgiję teisėjai teisėjauja olimpinėse žaidynėse, pasaulio bei žemynų čempionatuose. Bokso teisejai

„Lietuvos bokso federacija siekia, kad kuo daugiau Lietuvos teisėjų įgytų AIBA kategorijas. Federacija finansavo visas teisėjų išlaidas AIBA kursuose Bulgarijoje ir tuo apsiriboti neketiname. Šiemet taip pat planuojame siųsti į 1 žvaigždės teisėjų kvalifikacijos kursus ir nacionalinės kategorijos teisėjus. Norime, kad būtų tęsiamos Lietuvos bokso teisėjų tradicijos, kurios prasidėjo dar 1980 metų Maskvos olimpinėse žaidynėse. Jose teisėjavo pirmasis Lietuvos olimpinis čempionas Danas Pozniakas“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Neeilinio pripažinimo yra sulaukę ir kiti Lietuvos bokso teisėjai. Kęstutis Bagdanavičius teisėjavo dvejose olimpinėse žaidynėse iš eilės – 2012 m. Londone ir 2016 m. Rio de Žaneire. Tokio pripažinimo sulaukė vos keli teisėjai iš viso pasaulio. K. Bagdanavičius taip pat teisėjavo net trijuose pasaulio čempionatuose – 2011, 2013 ir 2015 metais.

Vėliau estafetę sėkmingai perėmė Gintaras Šniukšta, kuris teisėjavo 2017 metų pasaulio ir Europos bokso čempionatuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Gabrielei Stonkutei nepavyko iškovoti olimpinio kelialapio

2021 birželio 04

news-1

Paryžiuje prasidėjo Tokijo olimpinių žaidynių bokso varžybų atrankos turnyras. Europos…

SKAITYTI

Olimpiniame atrankos turnyre G.Stonkutės laukia tituluotos varžovės

2021 birželio 02

news-1

Birželio 4-8 dienomis Paryžiuje vyks paskutinis Tokijo olimpinių žaidynių bokso…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo čempionate dominavo kauniečiai ir pasvalietės

2021 gegužės 24

news-1

Panevėžio „Aukštaitijos“ sporto komplekse keturias dienas vyko kovos dėl Lietuvos…

SKAITYTI