Galimybės kovoti dėl olimpinio kelialapio netekęs E.Stanionis kreipėsi į TOK

2021 balandžio 28

news-art

Lietuvos rinktinės boksininkas Eimantas Stanionis kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ir TOK specialią bokso komisiją „Boxing Task Force“ (BTF) dėl iš jo atimtos galimybės kovoti dėl olimpinio kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. Tuo pačiu į BTF dar kartą oficialiai kreipėsi ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) bei Lietuvos bokso federacija (LBF).

Pateikiame Eimanto Stanionio kreipimąsi:

DĖL GALIMYBĖS ATSTOVAUTI LIETUVAI TOKIJO 2020 m. OLIMPINĖSE ŽAIDYNĖSE

Gerbiami Tarptautinio olimpinio komiteto atstovai,
Gerbiami Tarptautinio olimpinio komiteto bokso darbo grupės atstovai,

Mano vardas Eimantas Stanionis. Man 26 metai. Esu Lietuvos Respublikos pilietis, Europos vyrų bokso čempionas, 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis.

Prieš penkerius metus iš Rio 2016 olimpinio turnyro buvau priverstas pasitraukti jau po antros kovos, teisėjams laimėtoju paskelbus mano varžovą iš Uzbekistano. Toks kovos rezultatas iki šiol yra nesuprantamas nei man pačiam, nei kitiems bokso ekspertams. Labai nudžiugau, kai TOK ėmėsi atitinkamų veiksmų ir suspendavo Tarptautinę bokso federaciją ir siekdama pokyčių teisėjavime diskvalifikavo Rio 2016 olimpinio turnyro teisėjus. Kadangi dar gerokai iki Rio 2016 m. žaidynių, Tarptautinė bokso federacija leido boksininkams profesionalams varžytis su mėgėjais, savo jėgas nutariau išmėginti profesionalų ringe.

Kaip žinia, man puikiai sekasi – šuo metu turiu trylika pergalių ir nei vieno pralaimėjimo! Esu profesionalus sportininkas, todėl savo pasirengimą planuoju kruopščiai ir visam olimpiniam ciklui. Savo pajėgumu neabejoju nei aš, nei Nacionalinė federacija, nei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, todėl sutarėm, kad dėl kelialapio į Tokijas 2020 olimpines žaidynes kovosiu tik Pasaulio atrankos turnyre, Paryžiuje, kuris turėjo vykti 2020 m., o nukėlus žaidynes – 2021 m. gegužės mėnesį.

Tačiau, 2021 m. Lietuvos bokso federacija mane informavo, kad galimybės įgyvendinti savo svajonę ir atstovauti Lietuvai Tokijas 2020 olimpinėse žaidynėse neturėsiu, nes pasaulio atrankos turnyras buvo atšauktas, o kelialapiai į žaidynes bus dalinami pagal taškus, kurie skiriami už dalyvavimą 2017 ir 2019 pasaulio čempionatuose ir kituose kontinentiniuose turnyruose. TOK nuolatos teigia, kad sportininkai yra olimpinio judėjimo centre, tačiau aukščiau minėtais sprendimais iš manęs, sportininko, atimama teisė kovoti dėl kelialapio į olimpines žaidynes, pažeidžiamos lygių teisių galimybės. Kategoriškai nesutinku su BTF nauja atrankos sistema ir prašau ne tik atsižvelgti į sportininkus, bet ir neprieštarauti savo organizacijos veiklos principams, kad sportininkai yra olimpinio judėjimo ašis.

Prašau skirti olimpinį kelialapį, arba sudaryti sąlygas man dalyvauti atrankoje į Tokijas 2020 olimpines žaidynes.


Lietuvos bokso rinktinės narys
Eimantas Stanionis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »