Trys Lietuvos bokso teisėjai buvo atrinkti aukščiausio lygio teisėjų kvalifikacijos egzamino laikymui

2013 rugpjūčio 25

news-art

Liepos 30 d. pasaulinės bokso asociacija AIBA buvo paskelbtas konkursą dviejų ir trijų žvaigždučių teisėjų kvalifikacijos lygio egzaminams laikyti.
Išreiškus norą, Lietuvos bokso federacija tarpininkavo registruojant tris Lietuvos bokso teisėjus, Gintarą Šniukštą (Kėdainiai), Vilmantą Bobiną (Kėdainiai) ir Rytį Vasiliauską (Vilnius) egzamino, kuris vyks rugsėjo 13 – 20 dienomis, Abejone (Bulgarija) laikymui.
Šiandien, rugpjūčio 25 d., mus pasiekė džiugi žinia, kad po kruopščios atrankos visi mūsiškiai atitinka keliamus normatyvus ir turės šansą mėginti įvykdyti aukščiausio lygio teisėjo  licenzijos normatyvą.
Vykdant atranką buvo atsižvelgiama į daugelį kriterijų: vizualia teisėjo išvaizdą, amžių, patirtį tarptautiniame ringe (buvo žiūrima kiek ir kokių tarptautinių varžybų turėjo teisėjas), teisėjautų kovų skaičių, išsilavinimą, kalbų mokėjimą ir kt.
Egzamine teisėjai turės įrodyt savo kvalifikaciją teisėjaudami varžybose, tiek ringe tiek šone, laikydami egzaminą, raštu, anglų kalba.
Nuo 2008 metų pasikeitus tarptautinėms bokso taisyklėms, buvo panaikinta Europinė ir pasaulinė teisėjų licenzijos, pakeičiant jas vienos, dviejų ir daugiausia – trijų žvaigždučių AIBA R/J (Referee/Judge) kategorijomis.

Kol kas trijų žvaigždučių normatyvą Lietuvoje yra perlipęs tik vienintelis olimpinis teisėjas – Kęstutis Bagdonavičius (Kalvarija).

 

Lietuvos bokso federacijos teisėjų kolegijos pirmininko pareigas eina Anatolijus Kriukovas (Panevėžys).

 

 

Parengė Donatas Mačianskas 2013 m. rugpjūčio 25 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Pasaulio jaunimo čempionate kovos 4 lietuvės ir 4 lietuviai

2021 balandžio 10

news-1

Balandžio 12-23 dienomis Lenkijos Kielcų mieste vyks pasaulio jaunimo bokso…

SKAITYTI

LBF Vykdomojo komiteto posėdis

2021 balandžio 03

news-1

Kaune įvyko pirmasis 2021 metais Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo…

SKAITYTI

Atnaujinta Lietuvos bokso federacijos oficiali svetainė

2021 kovo 24

news-1

Nuo šiol visus bokso gerbėjus naujienos apie Lietuvos boksą pasieks…

SKAITYTI