Vitalijaus Karpačiausko turnyro čempionai

2017 lapkričio 13

Panevėžyje jau 19-us metus iš eilės vyko Europos čempiono Vitalijaus Karpačiausko tarptautinis bokso turnyras. „Cido“ arenoje tris dienas kovojo boksininkai iš 9 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Airijos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Armėnijos.

58 boksininkai ir 7 boksininkės medalius išsidalijo suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių varžybose.

Vyrų varžybose kovos vyko trijose svorio kategorijose. Iki 52 kg finale žiūrovų aktyviai palaikomas panevėžietis, daugkartinis Lietuvos čempionas Marius Vyšniauskas po atkaklios kovos taškais 1:2 pralaimėjo armėnui Bareghamui Harutyunyanui.

Lietuvos boksininkams pavyko atsirevanšuoti armėnams svorio kategorijos iki 69 kg finale, kur Lietuvos čempionas Saimonas Banys taškais 2:1 įveikė armėną Khachaturą Nazaryaną.

Svorio kategorijos iki 75 kg finale dėl titulo kovojo lietuviai. Andrius Pusvaškis vieningu teisėjų sprendimu 3:0 nugalėjo Kristupą Ivanauską.

Moterų varžybose vyko du finalai, kuriuose pirštines surėmė lietuvės. Svorio kategorijoje iki 60 kg Ana Starovoitova jau pirmame raunde aiškia persvara įveikė Vaidą Masiokaitę. Svorio kategorijoje iki 75 kg Rūta Sutkutė taškais 2:1 nugalėjo Ivetą Lesinskytę.

Jaunimo varžybose buvo išdalinti penki medalių komplektai. Svorio kategorijoje iki 56 kg ukrainietis Oleksandras Železniakas pirmame finalo raunde įveikė lietuvį Aurimą Kybartą. Svorio kategorijoje iki 60 kg dviejų lietuvių dvikovoje Deivydas Bogdanovičius 3:0 nugalėjo Mantą Ramošką.

Svorio katerijoje iki 69 kg Rokas Avižonis 3:0 nugalėjo Valentiną Tuslą. Iki 75 kg finale Eividas Avižonis trečiame raunde privertė pasiduoti latvį Valentiną Kotosovą, o svorio kategorijos iki 81 kg finale prieš Domantą Prišmantą neatsilaikė Donas Spučys.

Jaunių varžybose vyko keturios finalinės dvikovos. Svorio kategorijoje iki 54 kg airis Paulas Loonamas 3:0 pranoko Domą Valentinavičių. Iki 57 kg lietuvis Andriejus Lavrenovas 2:1 įveikė latvį Arturą Ivanovą.

Svorio kategorijos iki 63 kg finalinėje kovoje lietuvis Ruslanas Žalys 0:3 pralaimėjo vokiečiui Micheliui Fedorui. Svorio kategorijoje iki 70 kg lietuvis Aras Dudėnas taškais 2:1 nugalėjo ukrainietį Janą Khranovskį.

Komandinėje įskaitoje daugiausia medalių iškovojo varžybų šeimininkai. Lietuvių sąskaitoje – po 10 aukso ir sidabro bei 12 bronzos medalių. 6 medalius – 2 sidabro ir 4 bronzos laimėjo latviai. Po 4 apdovanojimus: po 1 aukso ir sidabro bei 2 bronzos – Armėnijos ir Ukrainos komandų sąskaitose. Po aukso medalį iškovojo vokietis ir airis.

Vitalijus Karpačiauskas – tituluočiausias Lietuvos boksininkas po Nepriklausomybės atkūrimo. 1993 m. panevėžietis tapo Europos čempionu ir buvo išrinktas geriausiu Lietuvos metų sportininku. V. Karpačiausko sąskaitoje – du pasaulio čempionato medaliai: 1993 m. čempionato sidabras ir 1995 m. pirmenybių bronza. V. Karpačiauskas dalyvavo dvejose olimpiadose. 1992 m. Barselonos olimpiadoje užėmė 5 vietą, o 1996 m. Atlantos žaidynėse buvo 9-as.

Jau daugiau negu dešimtmetį V. Karpačiauskas dirba bokso treneriu gimtajame Panevėžyje.

„Cido“ arenos ir vsfoto.lt nuotraukos

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius