Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtinti kandidatai į LBF vadovus

2022 balandžio 09

news-art

Š. m. balandžio 4 d. Vilniuje vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. Jame dalyvavo šeši iš aštuonių narių: Darius Šaluga, Andrius Danilaitis, Gintautas Statkevičius, Vidas Bružas, Anatolijus Kriukovos ir Donatas Mačianskas.

VK posėdyje buvo patvirtintos kandidatūros LBF rinkiminėje konferencijoje, pristatytas LBF biudžeto projektas ir LBF įstatų nauja redakcija, svarstytas klausimas dėl Ukrainos boksininkų dalyvavimo Lietuvos čempionatuose bei patvirtintas LBF Etikos ir drausmės komisijos sprendimas dėl boksininkės Karinos Kazarian etikos pažeidimų.

VK patvirtino balandžio 13 d. vyksiančioje LBF Konferencijoje iškeltų kandidatų į LBF VK 2022-2026 metų kadencijai. Marijampolės apskrities bokso federacija į LBF prezidentus iškėlė Dariaus Šalugos kandidatūrą. D. Šaluga jam suteikta teise iškėlė viceprezidentų kandidatūras: pirmojo – Vilmanto Bobino, antrojo – Rasos Balčiauskienės, trečiojo – Egidijaus Rutkausko, generalinio sekretoriaus – Donato Mačiansko, sporto klubų atstovo – Bronislavo Šimokaičio.

VK buvo informuotas, kad Kalvarijos bokso klubas iškėlė Gintaro Statkevičiaus kandidatūrą, bet nepateikė kandidato sutikimo ir jo programos. G. Statkevičius VK narius informavo, kad savo kandidatūros į VK nekels, todėl savo kandidatūrą atsiėmė.

LBF generalinis sekretorius D. Mačianskas informavo, kad LBF Trenerių taryba savo pirmininku išsirinko Vidą Bružą, o LBF Teisėjų kolegija Anatolijų Kriukovą. Šie kandidatai, prezidento teikimu, bus tvirtinami LBF Konferencijoje. Visoms pateiktoms kandidatūroms pritarta vienbalsiai.

Posėdyje buvo pristatytas 2022 m. LBF biudžeto projektą. Trenerių tarybos pirmininkas V. Bružas susipažinęs su projektu pažymėjo, kad 2022 m. planuojami trys, bet ne du tarptautiniai susitikimai Lietuvoje, todėl pasiūlė padidinti lėšų, skirtų tarptautiniams susitikimams biudžetą. Vienbalsiai nutarta padidinti lėšų, skirtų tarptautiniams susitikimas biudžetą nuo 10 tūkst. iki 15 tūkst. eurų. Biudžeto projektas bus teikiamas Konferencijai tvirtinti.

Į Konferencijos darbotvarkę nutarta įtraukti papildomą klausimą „LBF Sporto klubų atstovo rinkimai“.

VK nariai buvo informuoti, kad Lietuvos bokso federacija, reaguodama į gautą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos raštą ,,Dėl Lietuvos Respublikos sporto įstatymo pakeitimo“, susijusį su 2022 metų sausio 18 d. Lietuvos Respublikos Seime priimtu Lietuvos Respublikos sporto įstatymo Nr. I-1151 pakeitimo įstatymu Nr. XIV-908, kuriuo Sporto įstatymas išdėstytas nauja redakcija, parengė LBF įstatų projektą, kurį siūlys tvirtinti Konferencijoje. Įstatų projektas bus išsiųstas LBF nariams susipažinti.

Posėdyje svarstytas klausimas dėl Ukrainos piliečių dalyvavimo Lietuvos čempionatuose. Nutarta įpareigoti Trenerių tarybos pirmininką V. Bružą atlikti trenerių apklausą balandžio 12-16 d. Kaune vyksiančio Lietuvos jaunių čempionato metu ir pateikti išvadą dėl galimybės leisti Ukrainos piliečiams dalyvauti Didžiųjų miestų ir Rajonų čempionatuose. Nutarta nekeisti galiojančios tvarkos nacionaliniuose čempionatuose. Juose gali dalyvauti tik Lietuvos piliečiai, nes Lietuvos čempionatai skirti išsiaiškinti pajėgiausius lietuvius, kurie pagal nustatytus atrankos kriterijus, atstovauja Lietuvos rinktinėms Europos ir pasaulio čempionatuose.

VK posėdyje buvo svarstytas LBF Etikos ir drausmės komisijos sprendimas dėl boksininkės Karinos Kazarian. LBF gavusi skundą dėl K. Kazarian galimai neetiškos veiklos socialiniuose tinkluose, jį perdavė LBF Etikos ir drausmės komisijai, kuri gavusi K. Kazarian atsiliepimą, išnagrinėjo gautą medžiagą ir pateikė VK savo sprendimą. VK patvirtino 2022 kovo 31d. priimtą Etikos ir drausmės komisijos sprendimą pripažinti K. Kazarian pažeidus etiką bei Lietuvos bokso federacijos Etikos ir drausmės kodekso nuostatas bei skirti K.Kazarian sankciją – įspėjimą. Apie tokį sprendimą bus informuoti K. Kazarian ir skundą pateikę asmenys. Tuo pačiu LBF atsiriboja nuo bet kokių neetiškų, įžeidžiančių ir kitokio pobūdžio K. Kazarian pasisakymų.

Svarstytas VšĮ „Sostinės sporto centras“ pageidavimas stoti į LBF narius. D. Mačianskas informavo, kad VšĮ statusas formaliai neprieštarauja LBF įstatams, bet pažymėjo, kad minėta VšĮ turi vienintelį steigėją ir dalininką – Vilniaus miesto savivaldybę, todėl pilnai atitinka biudžetinės savivaldybės įstaigos pobūdį. Pagal LBF įstatus biudžetinėms savivaldybės įstaigoms yra draudžiama tapti LBF nariais. Nutarta šį klausimą vėl svarstyti po to, kai bus aiški VšĮ „Sostinės sporto centras“ valdybos sudėtis, ar joje bus žmonių, suinteresuotų išskirtinai bokso sporto plėtros Vilniaus mieste klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…

SKAITYTI
Translate »