A.Šociko turnyre pirštines surems boksininkai iš 9 valstybių

2022 kovo 30

news-art

Balandžio 31 – gegužės 2 d. Kaune vyks legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko turnyras. Jau 26 metus iš eilės vyksiančiame tarptautinis turnyre kovos beveik 70 boksininkų ir boksininkių iš 9-ių šalių: Armėnijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Škotijos ir Vokietijos.

A. Šociko turnyre bus išdalinta 13 medalių komplektų – vienuolikoje vyrų ir dvejose moterų svorio kategorijose.

„Šiais metais teko koreguoti turnyro datą. Įprastai turnyrą organizuodavome gegužės viduryje, nes gegužės 14 dieną yra minimas Algirdo Šociko gimtadienis. Bet šiais metais paankstinome turnyrą dėl tarptautinių varžybų tvarkaraščio, kad turnyre Lietuvos boksininkai ir boksininkės galėtų tinkamai pasiruošti svarbiausioms sezono varžyboms – pasaulio ir Europos čempionatams“, – sako turnyrą organizuojančios Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

Gegužės 6-21 d. Stambule (Turkija) vyks pasaulio moterų bokso čempionatas, o gegužės 21-31 d. Jerevane (Armėnija) vyks Europos vyrų čempionatas.

A. Šociko turnyre Lietuvos rinktinei atstovaus 15 boksininkų. Tarp jų – turnyro rekordininkas, jau devinto čempiono titulo sieksiantis Edgaras Skurdelis. Moterų varžybų favoritė – Gabrielė Stonkutė, kuri prieš savaitę vykusiame Europos jaunimo U22 čempionate po skandalingo teisėjų sprendimo nepateko į finalą ir tenkinosi bronzos medaliu.

„Šociko turnyras yra vienas pagrindinių pasirengimo Europos ir pasaulio čempionatams etapų ne tik Lietuvos rinktinei, bet ir kitų šalių boksininkams. Kaune susirenka įvairių šalių atstovai ir tai yra puiki proga išbandyti savo jėgas su įvairaus stiliaus varžovais. Tikimės, kad iki finalo nukeliaus kuo daugiau Lietuvos atstovų, nes kiekviena kova tarptautiniame turnyre suteikia daug papildomos patirties ringe“, – sako Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

Per 25 metus A. Šociko turnyre dalyvavo didelis būrys olimpinių, pasaulio ir Europos čempionų bei prizininkų. Garsiausias Kaune kovojęs boksininkas – profesionalų ringe ne vieną pasaulio čempiono diržą iškovojęs anglas Anthony Joshua. Šią vasarą A. Joshua dėl trijų organizacijų čempiono diržų supersunkiasvorių revanšinėje dvikovoje susitiks su titulą ginančiu ukrainiečiu Oleksandru Usyku.

A. Sabonio krepšinio mokykloje (Pašilės g. 41) vyksiančiame A. Šociko turnyre ketvirtadienį nuo 16.00 val. vyks preliminarios kovos, penktadienį nuo 16.00 val. pusfinaliai, šeštadienį 18.00 val. prasidės turnyro finalai. Finalus tiesiogiai rodys DELFI TV.

Algirdas Šocikas (1928-2012) yra vienas garsiausių Lietuvos sportininkų. Ringo džentelmenu vadintas boksininkas dusyk tapo Europos (1953 ir 1955 m.), šešis kartus Sovietų Sąjungos (1950-1954 ir 1956 m) bei šešis sykius Lietuvos (1947, 1948, 1951, 1952, 1953 ir 1956 m.) sunkaus svorio čempionu. A. Šocikas ringe praleido 11 metų. Per tą laiką turėjo 128 kovas ir iškovojo 118 pergalių, iš jų – 70 nokautais.

Kauno miesto garbės pilietis A. Šocikas apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

„Ringo džentelmeno“ vardas lietuviui prigijo 1955 metais Berlyne, kai jis antrą kartą laimėjo Europos čempiono diržą. A. Šocikas finale susitiko su vokiečiu Horstu Wittersteinu. Po vieno iš daugelio smūgių A. Šocikas pastebėjo, kad jo varžovas nokdaune, ir atsitraukė, tuo duodamas H. Wittersteinui galimybę akimirką pailsėti ir atkreipdamas šį svarbų momentą praleidusio teisėjo dėmesį. 1995 m. sausio 9 dieną Štutgarte (Vokietija) už šį poelgį pirmą kartą CIFP (Tarptautinio Fair Play judėjimo komisijos) Garbės diplomas buvo įteiktas Lietuvos atstovui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

LBF Vykdomasis komitetas svarstė įstojimo į „World Boxing“ galimybes

2024 birželio 19

news-1

Birželio 19 dieną Kaune vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo…

SKAITYTI

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI
Translate »