D. Bondorovas sieks įsiveržti į profesionalaus bokso elitą

2014 vasario 28

news-art

Parengė Saulius Bagdonas 13:30 28/02/2014

Penktadienį JAV startuos ESPN Boxcino 2014“ profesionalaus bokso turnyras, kuriame išvysime ir lietuvį Donatą Bondorovą. Turnyre be D. Bondorovo dalyvaus dar septyni vidutinio svorio kategorijos kovotojai: Willie Monroe, Cerresso Fortas, Brandonas Adamsas, Raymondas Gatica, Vitalijus Kopylenko, Danielis Edouras ir Senas Agbeko.

Paskutinėje kovoje 2013-aisiais metais, D. Bondorovui pritrūko visai nedaug, kad iškovotų istorinį NABO organizacijos vidutinės svorio kategorijos čempiono titulą. Tuomet kvapą gniaužiančiame mūšyje prieš pasaulinio lygio kovotoją Brianą Verą, kaunietis šeštame raunde susižeidė antakį, ko pasekoje ringo referis Charlie Fitzas kontraversiškai sustabdė dvikovą. Garsus pasaulio treneris, bokso ekspertas Teddy Atlas teigė, kad dvikova buvo sustabdyta pernelyg greitai bei regėjo D. Bondorovo pranašumą jos metu.

Pasak ESPN Boxcino 2014turnyro organizatorių, nugalėtojui atsivers kelias į pasaulio profesionalaus bokso elitą.

Pateikiame interviu su D. Bondorovu.

– Dalyvausite aštuonių vidutinio svorio kategorijos boksininkų turnyre JAV. Kiek svarbus kontraktas tavo karjeroje?

Taip, gavau tokį pasiūlymą ir esu laimingas, jog mane įvertino ir suteikė tokią galimybę. Šis turnyras yra tikrai aukštai vertinamas, stebimas ir turi stiprius reitingus. Manau mane pasirinko, nes vieni iš pagrindinių organizatorių yra Banners Promotions, o su jais turėjau reikalų kovodamas su Brianu Vera. Visi matė, tame tarpe ir jie, jog tą kovą, net ir su žaizdomis veide ir krauju akyse, sugebėjau paversti itin atkaklią . Niekas nemanė, jog koks tai nelabai žinomas JAV lietuvis gali laimėti prieš jų kovotoją, kuris WBA reitinguose tuo metu turėjo pirmą ar antrą vietą pasaulyje. Prieš porą mėnesių jie man pasiūlė dirbti su jais, ta prasme bokso kovų kontraktą, jog būčiau jų organizacijos kovotojas. Kompanija yra viena iš lyderiaujančių JAV ir turi apie 50 boksininkų visame pasaulyje. Vieni iš žymiausių tai Pasaulio čempionai Ruslanas Provodnikovas ir Demetrijus Andrade, taip pat tas pats Brian Vera ir kiti. Galima būtų paminėti ir savo laiku garsų čempioną Acelino Freitas bei Ricky Hattoną. Man tikrai didelė garbė ir tuo pačiu atsakomybė, kas verčia pasitempti ir labai rimtai dirbti, turint kontraktą su tokiais grandais.

Kiek laiko ruošėtės šiam turnyrui? Ar viskas vyko pagal planą?

Intensyviai ruošiausi beveik 2 mėnesius. Šiaip visada treniruojuosi, nes tai mano darbas, aistra, gyvenimo būdas ir priklausomybė. Aš negaliu be sporto. Neįsivaizduoju savęs kitame amplua, tai jau įaugę į kraują.

Kovosite prieš Willie Monroe Jr. Kokią taktiką ringe pasirinksite?

Dėl taktikos bus aišku nuskambėjus pirmajam gongo dūžiui, ringe pasitikrinsiu ir prisitaikysiu. Treneriai pataria intensyviai ir kokybiškai atakuoti, būti atidžiam, nes jis kairiarankis ir staigus, bet lyg ir nemėgsta spaudimo. Manau spaudimo niekas nemėgsta, tai ši taktika tinka prieš daug ką. Bus matyt kovoje.

Ką jums reikštų laimėti šį turnyrą? Ar tai atvertų duris į platesnius vandenis profesionaliame bokse?

– Jei laimėčiau šį turnyrą, manau tikrai tapčiau labiau pastebimas ir žinomas bokso pasaulyje nei esu dabar. Organizatoriai žada, kad nugalėtojas pateks į pasaulio reitingo dešimtuką. Nugalėtojui atiteks ir šio turnyro čempiono diržas. Esu nusiteikęs labai motyvuotai ir atiduosiu visas jėgas ir jei pavyks, man bus didelė garbė iškelti Lietuvos trispalvę stebint pasauliui. Pati Lietuva nebuvo man dosni, bet aš tai darau, jog kitaip negaliu gyvent, man reikia bokso, man reikia kovos, tai yra mano likimas ir aš noriu palikt kažką mūsų mažos Lietuvos ateinančioms kartoms. Palikti kaip pavyzdį, jog ir mes maži galime save realizuoti ir tegul būna jaunimui tai motyvas ir paspirtis siekti savo tikslų. Man jau nedaug liko, greitai baigsiu sportinę karjerą ir mano tikslas išeiti ir palikti pamatus jaunimui.

Perskaityta: 198

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI